Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Tak świętuje Kaja Godek. Lawina komentarzy pod zdjęciem na Facebooku

1266

Działaczka ruchu antyaborcyjnego opublikowała na Facebooku zdjęcie z synem. Kaja Godek podzieliła się szczegółami rozmowy, jaką oboje odbyli z okazji publikacji orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. Nie wszyscy internauci podzielali entuzjazm Godek.

Tak świętuje Kaja Godek. Lawina komentarzy pod zdjęciem na Facebooku
Kaja Godek świętuje decyzję Trybunału Konstytucyjnego (Facebook.com, Kaja Urszula Godek)

W czwartek 22 października Trybunał Konstytucyjny wydał opinię ws. prawa do dokonania aborcji w przypadku wystąpienia ciężkiego i nieuleczalnego uszkodzenia lub choroby płodu. Sędziowie – z wyłączeniem Leona Kieresa i Piotra Pszczółkowskiego – uznali, że dotychczasowy przepis jest sprzeczny z Konstytucją RP.

Orzeczenie TK w sprawie aborcji. Kaja Godek świętuje z synem

Kaja Godek nie kryje radości z powodu orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. Działaczka ruchu antyaborcyjnego postanowiła podzielić się nią ze swoim synem Wojtkiem. Kilkulatek ma zespół Downa. Godek przytoczyła ich dialog, w którym wyjaśniała chłopcu, co zdarzyło się w Polsce.

Wojtek, wiesz co? Już nie można zabijać małych muminków.
Co, mama?
Wszystkie muminki są już bezpieczne, wiesz?
O, super! Dzięki, mama! – napisała Kaja Godek na Facebooku.

Działaczka skierowała również podziękowania dla swoich obserwatorów oraz życzyła im dobrej nocy. Określenie "muminki", którego użyła Godek, by wyjaśnić synowi sytuację, bywa używane przez niektórych rodziców w odniesieniu do dzieci z zespołem Downa.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Jak zwróciło Kai Godek uwagę wielu internatów, Tove Jansson, autorka serii książek "Mumnki", była biseksualistką. Tymczasem sama Godek wielokrotnie wyrażała się negatywnie o osobach LGBT, określając je "zboczonymi", za co w 2018 roku została zbiorowo pozwana za zniesławienie. Wśród komentujących nie zabrakło także osób nastawionych krytycznie do wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

Muminki? Twórczyni Muminków Tove Jansson była biseksualna. Przez 40 lat żyła w związku z kobietą. (...) Czyli osoby należącej do społeczności, której prawa są ciągle kwestionowane przez Panią. Żałosne.
A zdjęcia "Muminków" mu też pokazałaś? Czy lubimy siebie i innych okłamywać, że to małe aniołki z blond loczkami, co w spokoju pofruną do nieba do tygodnia po urodzeniu?
Może Pani by pokazała, w jakim stanie te Muminki się rodzą? Bo jakoś tu tego nie widzę.
Mam rozumieć, że zaopiekuje się Pani tymi "muminkami"? Wszak miłość bliźniego to czyny, a nie puste słowa – komentowali post użytkownicy Facebooka.
Zobacz także: Zobacz też: Jolanta Kwaśniewska komentuje decyzję Trybunału Konstytucyjnego
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić