o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Tak świętuje Kaja Godek. Lawina komentarzy pod zdjęciem na Facebooku

872
Podziel się

Działaczka ruchu antyaborcyjnego opublikowała na Facebooku zdjęcie z synem. Kaja Godek podzieliła się szczegółami rozmowy, jaką oboje odbyli z okazji publikacji orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. Nie wszyscy internauci podzielali entuzjazm Godek.

Tak świętuje Kaja Godek. Lawina komentarzy pod zdjęciem na Facebooku
Kaja Godek świętuje decyzję Trybunału Konstytucyjnego (Facebook.com, Kaja Urszula Godek)
bDnbXvtx

W czwartek 22 października Trybunał Konstytucyjny wydał opinię ws. prawa do dokonania aborcji w przypadku wystąpienia ciężkiego i nieuleczalnego uszkodzenia lub choroby płodu. Sędziowie – z wyłączeniem Leona Kieresa i Piotra Pszczółkowskiego – uznali, że dotychczasowy przepis jest sprzeczny z Konstytucją RP.

Orzeczenie TK w sprawie aborcji. Kaja Godek świętuje z synem

Kaja Godek nie kryje radości z powodu orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. Działaczka ruchu antyaborcyjnego postanowiła podzielić się nią ze swoim synem Wojtkiem. Kilkulatek ma zespół Downa. Godek przytoczyła ich dialog, w którym wyjaśniała chłopcu, co zdarzyło się w Polsce.

bDnbXvtz
Wojtek, wiesz co? Już nie można zabijać małych muminków.
Co, mama?
Wszystkie muminki są już bezpieczne, wiesz?
O, super! Dzięki, mama! – napisała Kaja Godek na Facebooku.
bDnbXvtF

Działaczka skierowała również podziękowania dla swoich obserwatorów oraz życzyła im dobrej nocy. Określenie "muminki", którego użyła Godek, by wyjaśnić synowi sytuację, bywa używane przez niektórych rodziców w odniesieniu do dzieci z zespołem Downa.

Jak zwróciło Kai Godek uwagę wielu internatów, Tove Jansson, autorka serii książek "Mumnki", była biseksualistką. Tymczasem sama Godek wielokrotnie wyrażała się negatywnie o osobach LGBT, określając je "zboczonymi", za co w 2018 roku została zbiorowo pozwana za zniesławienie. Wśród komentujących nie zabrakło także osób nastawionych krytycznie do wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

bDnbXvtG
Muminki? Twórczyni Muminków Tove Jansson była biseksualna. Przez 40 lat żyła w związku z kobietą. (...) Czyli osoby należącej do społeczności, której prawa są ciągle kwestionowane przez Panią. Żałosne.
A zdjęcia "Muminków" mu też pokazałaś? Czy lubimy siebie i innych okłamywać, że to małe aniołki z blond loczkami, co w spokoju pofruną do nieba do tygodnia po urodzeniu?
Może Pani by pokazała, w jakim stanie te Muminki się rodzą? Bo jakoś tu tego nie widzę.
bDnbXvtH
Mam rozumieć, że zaopiekuje się Pani tymi "muminkami"? Wszak miłość bliźniego to czyny, a nie puste słowa – komentowali post użytkownicy Facebooka.
Zobacz także: Zobacz też: Jolanta Kwaśniewska komentuje decyzję Trybunału Konstytucyjnego
bDnbXvua
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(872)
Dana
miesiąc temu
Kazdy ma prawo do wlasnych decyzji, nichze p. Godek ma nawet 20 muminkow, nie bronie , ale niech przestanie sie wtracac( delikatnie mowiac) w cudze zycie i narzucac innym swoj punkt widzenia
Jack
miesiąc temu
Tak czy tak, będzie miała na rękach krew wszystkich kobiet, które umrą z powodu konieczności donoszenia patologicznej ciąży.
gość
miesiąc temu
Ta kobieta zrobiła to z zawiści że sama ma chore dziecko. Jakie to przykre.
bDnbXvub
prawdę
miesiąc temu
a powiedziałaś swemu dziecku, że jak muminek nie będzie miał rączek, nóżek albo główki to mamusia tego dziecka będzie musiała go urodzić a muminek....umrze?Jak mówić to..
.......
miesiąc temu
Pani Kaju, pani się cieszy, że dzieci z zespołem downa będą żyć. Ok. Tylko, że zespół downa to nic w porównaniu do innych możliwych wad. Pani ma lekko upośledzone dziecko, które być może sobie poradzi, nie będzie wymagało opieki 24h/7, tylko zwykłej codziennej pomocy. I chociaż ma pani niepełnosprawne dziecko to nawet nie zdaje sobie pani sprawy z tego co będą przeżywać inne kobiety, które urodzą chore dzieci, ale nie z jakimś tam "w miarę w porządku" zespołem downa, a z takimi chorobami, że ich dzieci będą warzywami, a nie muminkami... ciekawe czy wtedy im pani w jakikolwiek sposób pomoże?
Najnowsze komentarze (872)
210
2 tyg. temu
wynocha z Lipinek Łużyckich
Zuz
2 tyg. temu
Moja mama urodziła mnie o mały włos nie umiejarąc. Przeżyła piekło i nie chce by ktokolwiek przez to przeszedł. To była jej decyzja, że urodzi, więc nie wini za to nikogo. Po prostu chce taki sam wybór dla innych pań. By nie miały nakazu przechodzić tego samego co ona.
WM1
3 tyg. temu
Zespół Downa JEST UZASADNIENIEM przerwania ciąży.
34567
3 tyg. temu
brawo zdrowa matka rodzi zdrowe dzieci
Cichy
3 tyg. temu
No cóż, w tym związku to Kaja nosi spodnie a mąż nie ma kohones...
katoszariat
4 tyg. temu
"Bogu co boskie, Cezarzowi co cesarskie" - tak Jezus kazał postępować swoim wyznawcom. A przede wszystkim szanował i kochał niewiernych. Katolicy- trzeba ponad wszystko, ponad siebie naśladować Jezusa.
JaKA
4 tyg. temu
Ten Wojtek to bardzo mądre dziecko. Rozumie co do niego mówi nienormalna mama!
gosc
4 tyg. temu
ja mam w zyciu zle,wy tez będziecie mieć
bDnbXvtT
lidia pobożna
4 tyg. temu
Ojej, wykasowano mój komentarz, a nie był obraźliwy! Pani Godek....znaczy Głodek....cierpi na głód sławy, no tak, wzorem innych, każdy sposób jest dobry, choćby sama w to nie wierzy do końca. Takie coś pływa na wodzie, jak....wiadomo cooooo, jak gwiazda.. lepiej o niej mówić źle niż nic! Eh...dużo bym chciała dodać...co z tego?!! Agresja mi obca, ale pozostaje przyzwoitość, eh...brak mi słów....na to wszystko
Wspieram God
4 tyg. temu
Chyba Panie przesadziły że swoją agresją. Chociaż popieram protest, bo jestem za swobodą decyzji w tak ważnej sprawie, to jednak osoby w Polsce demokratycznej powinny mieć prawo do bezpiecznego wyrażania swoich poglądów, w tym tych nie popularnych....dzisiaj. Macierzyństwo pani Godek jest piękne i nikt nie powinien tego niszczyć, ani piętnować. Pani Godek była skuteczną, czy za to powinna płacić? Życzę sukcesu Strajkowi Kobiet, ale nie za cenę rozpasania w promowaniu oczywistego morderstwa, jakim jest aborcja na żądanie. Seks, chociaż przyjemny, nie powinien być bezmyślny i nie powinien stanowić wstępu do mordowania nienarodzonych dzieci. Adresuję to zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn oraz do rządu, który powinien w końcu zadbać o prawdziwą edukację seksualną i in vitro. A Sejm niech w końcu ruszy tyłkiem i zapewni dwie rzeczy: powrót do sprawdzonego kompromisu, oraz prawdziwą opiekę nad kobietą i dzieckiem, w tym niepełnosprawnym.
Joki
4 tyg. temu
Pani Kaja Godek nie jest osobą nieszczęśliwą. Oprócz chorego synka ma jeszcze dwoje zdrowych dzieci i nikogo o nic nie wini, no może lekarzy, którzy w czasie jej pierwszej ciąży odmawiali jej dziecku człowieczeństwa. Ataki na nią są bezpodstawne i nieuprawnione. W art. 38 Konstytucji jest wyraźnie napisane, że Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia. Płód ludzki jest człowiekiem to stwierdzone jest w wielu międzynarodowych dokumentach (można sprawdzić w Googlach). W wyroku TK wyraźnie też mówi, że rodziny z osobami niepełnosprawnymi otrzymywać powinny pomoc od Państwa. Nie ulega wątpliwości, że większą niż obecnie.
Joki
4 tyg. temu
Nie wiem czy kobieta która chce unicestwić swoje chore dziecko jest w ogóle kobietą. Dziecko nienarodzone to istota ludzka. A nawet jeśli użyjemy określenia płód - to jest to płód człowieka, dziecka, które już jest na świecie, tylko w łonie matki. Widziałam taką fotkę pochodzącą z Kanady: kubeł na śmieci metalowy okrągły, taki jak były kiedyś, a z tego kubła wystają rączki, nóżki, główki z włoskami, myślałam, że to zaplecze fabryki zabawek a to okazało się zaplecze kliniki aborcyjnej. Na pewno życie z chorym dzieckiem jest cięższe niż ze zdrowym ale czy gdy się rodziliśmy ktoś nam obiecał, że nasze życie będzie lekkie, łatwe i przyjemne? Czy nasze dziecko koniecznie ma być ozdobą mieszkania i powodem do zazdrości sąsiadów? Czy nie wystarczy, że będzie przez nas kochane i przez to szczęśliwe?
Pies
4 tyg. temu
Pani Godek ma poważny problem, którego sama nie potrafi określić. Wini całe otoczenie za to co ją spotkało. Ja cierpię to niech inni również posmakują. Zero empatii i współczucia. Za wszelką cenę chce być mamą Muminków.
tak uważam
4 tyg. temu
Najbardziej przeciwni są Ci co pewnie nie jedno usunięcie ciąży mają na sumieniu a teraz pokazują jacy są święci.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić