Nie było alkoholu, ale i tak sobie poradzili. Nietypowa libacja w zakładzie karnym

26

Dyrektor Zakładu Karnego w Tarnowie-Mościcach wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie libacji, która miała miejsce na terenie placówki w piątek 17 maja. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że osadzeni upili się płynem do dezynfekcji. Dostępu do zwykłego alkoholu nie mieli.

Nie było alkoholu, ale i tak sobie poradzili. Nietypowa libacja w zakładzie karnym
W więzieniu w Tarnowie-Mościcach doszło do libacji z wykorzystaniem płynu do dezynfekcji. (Służba Więzienna, Służba Więzienna)

Półotwarty zakład karny w Tarnowie-Mościcach stał się w piątek, 17 maja miejscem bardzo nietypowego zdarzenia. Jak wynika z informacji przekazanych przez "Gazetę Krakowską", sześcioro osadzonych miało wziąć udział w libacji.

Jak się jednak okazuje, więźniowie wprowadzili się w stan upojenia bez sięgania po tradycyjne trunki. Osadzeni wykorzystali do tego celu płyn do dezynfekcji, który był składowany w kanistrach na terenie warsztatu, w którym pracowali w trakcie odbywania kary.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Do kupienia areszt dla kobiet w Ostródzie. Właścicielem może być każdy

Więźniowie wypili płyn do dezynfekcji. Ponieśli dotkliwą karę

Służba więzienna nadzorująca osadzonych spostrzegła, że więźniowie zachowują się w podejrzany sposób. Szybko podjęto decyzję o przebadaniu ich za pomocą alkomatów, co przyniosło pozytywny wynik badania u sześcioro podejrzanych.

Po stwierdzeniu faktu wprowadzenia się w stan upojenia alkoholowego przez skazanych, funkcjonariusze dokonali ich stosownych przemieszczeń w celu zapewnienia porządku i bezpieczeństwa jednostki - przekazał ppor. Tomasz Liszka, rzecznik Zakładu Karnego w Tarnowie-Mościcach.

Więźniowie szybko pożałowali swojego zachowania. Choć zdrowie i życie więźniów biorących udział w libacji nie było zagrożone, to ponieśli oni dotkliwą karę dyscyplinarną. Wszyscy zostali bowiem przeniesieni do jednostki typu zamkniętego, o znacznie większym rygorze. Postępowanie w sprawie tego zdarzenia nadal trwa, możliwe więc, że wśród uczestników zdarzenia zostaną wyciągnięte dalsze konsekwencje.

Dyrektor Zakładu Karnego w Tarnowie wszczął czynności wyjaśniające. Na obecnym etapie więcej informacji w tej sprawie nie jest na ten moment udzielanych - poinformował rzecznik.
Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić