Jakub Artych
Jakub Artych| 
aktualizacja 

Ukrainiec poszukiwany czerwoną notą Interpolu. Grozi mu 30 lat więzienia

6

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Woli zatrzymali obywatela Ukrainy, poszukiwanego przez Interpol za pranie brudnych pieniędzy oraz oszustwa podatkowe. Mężczyzna był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości w USA, gdzie za te przestępstwa grozi kara do 30 lat więzienia.

Ukrainiec poszukiwany czerwoną notą Interpolu. Grozi mu 30 lat więzienia
Ukrainiec poszukiwany czerwoną notą Interpolu. Grozi mu 30 lat więzienia. Zdjęcie ilustracyjne (Policja)

Policjanci z wydziału kryminalnego z Woli, którzy na co dzień zajmują się między innymi poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, wpadli na trop 28-letniego obywatela Ukrainy, poszukiwanego tzw. "czerwoną notą".

Policjanci wiedzieli, że poszukiwany może przebywać na terenie Woli albo Bemowa. Wiedzieli również, że muszą szybko działać.

Chodziło o to, że mężczyzna chce opuścić teren Polski i wiedział doskonale, że jest poszukiwany przez sąd w USA za pranie brudnych pieniędzy i oszustwa podatkowe, gdzie za te przestępstwa grozi kara do 30 lat pozbawienia wolności.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nagranie rozpaliło sieć. Warszawska policja w akcji. "Boją się"

Udało się. 28-latek został zatrzymany rano w poniedziałek w hotelowym pokoju i trafił do wolskiej komendy. Następnego dnia był doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie wykonano czynności z jego udziałem i kolejno do Sądu, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Tego samego dnia 28-latek został osadzony w areszcie śledczym, w którym będzie oczekiwał na dalsze decyzje w sprawie ekstradycji - podkreśla nadkom. Marta Sulowska.

Czym jest "Czerwona nota"?

"Czerwona nota" oznacza najwyższy stopień międzynarodowych poszukiwań i jest informacją dla służb wszystkich krajów, że poszukiwany jest niebezpiecznym przestępcą. To kategoria oznaczająca poszukiwania w celu aresztowania i ekstradycji.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić