o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

Wybory w USA. Trump bez szans. W tej grupie wiekowej Biden go miażdży

41
Podziel się

Trwa kampania prezydencka w Stanach Zjednoczonych. Do wyborów pozostał niecały miesiąc. Sondaże pokazują, że Joe Biden ma zdecydowaną przewagę nad Donaldem Trumpem w jednej grupie wiekowej.

Wybory w USA. Trump bez szans. W tej grupie wiekowej Biden go miażdży
(Getty Images)
bDfclwNx

Joe Biden prowadzi z urzędującym prezydentem Donaldem Trumpem o ponad 20 punktów procentowych wśród wyborców w wieku 65 lat i starszych. Wskazują na to dwa odrębne sondaże. Jeden z nich został przeprowadzony dla CNN, a drugi dla NBC News oraz Wall Street Journal.

Seniorzy są najbardziej wiarygodną grupą wyborców w Stanach Zjednoczonych. Rzadko głosują inaczej, niż deklarują.

bDfclwNz

Dwucyfrowa przewaga. Biden wygrywa zdecydowanie w jednej grupie wiekowej

Opisywane sondaże pojawiły się po ostatniej debacie prezydenckiej. Zrealizowano je jeszcze przed informacją o tym, że Donald Trump ma koronawirusa. W trakcie debaty Trump został upomniany przed prowadzącego Chrisa Wallace'a za ciągłe przerywanie Bidenowi i przekraczanie limitu czasowego.

Według badania CNN 60 proc. wyborców w wieku 65 lat i starszych oddałoby swój głos na Bidena, a 39 proc. na Trumpa. Z kolei sondaż NBC mówi o przewadze Bidena nad Trumpem w stosunku 62 do 35 punktów procentowych. CNN zauważa, że Biden ma przewagę 16 punktów procentowych w skali całego kraju, według NBC jest to 14 punktów procentowych.

Wybory prezydenckie w USA. System elektorski

Choć ogólnokrajowe sondaże mogą wskazywać na zdecydowaną przewagę Bidena, nic nie jest jeszcze przesądzone. W Stanach Zjednoczonych funkcjonuje bowiem system elektorski, w którym bezpośredni głos na prezydenta oddają specjalni reprezentanci, tak zwani elektorzy. Liczba elektorów wystawianych przez dany stan jest równa liczbie jego senatorów i reprezentantów.

bDfclwNF

O wyniku w skali całego kraju często decydują tzw. swing states, czyli stany wahające się. Należą do nich m.in. Pensylwania, Floryda, Wisconsin, Georgia, Karolina Północna, Michigan. W tych stanach liczba demokratycznych i republikańskich wyborców jest mniej więcej taka sama. Oznacza to, że do ostatniej chwili trwa w nich walka o zwycięstwo.

Wybory prezydenckie w stanach. Ostatnia prosta kampanii

Wybory prezydenckie w USA odbędą się 3 listopada. Przed głosowaniem wyborcy będą mogli posłuchać dwóch debat. Odbędą się one 15 i 22 października.

Obejrzyj także: Debata Trump-Biden. Były minister kibicuje Donaldowi Trumpowi. Tłumaczy, dlaczego

bDfclwNG
bDfclwOa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(41)
FakeNews
2 tyg. temu
Bzdura, cały artykuł to stek kłamstw i manipulacji. Mieszkam w USA i pracuje ze starszymi ludźmi. Większość z nich jest zwolennikami Trumpa. Oni chcą Ameryki takiej jak kiedyś. Autor pisze takie bzdury, ze aż mi wstyd to czytać.
Rico
2 tyg. temu
Tylko Trump, innej opcji w USA nie ma....
Rys
2 tyg. temu
Wystarczy przeczytac kto robil sondaze I juz wszystko wiadomo.
bDfclwOb
stoik
2 tyg. temu
Dla Polski wszystko jedno . Ten co wygra też będzie wspierał żydowskie biznesy w Polsce oraz wzmacniał siły USA w Polsce / kosztem naszych wojsk / by tych interesów pilnowały .
wiolla
2 tyg. temu
Jak mam wybierac , to wybieram dziadka TRAMPA, lepiej sie prezentuje.
Najnowsze komentarze (41)
jerry
5 dni temu
Nie widzę między nimi wielkiej róznicy. Obaj sa beznadziejni, a ich główny cel - hegemonia USA na całym świecie. Na szczęście sa Chiny i Rosja.
txt
1 tyg. temu
Tylko w jednym Biden jest lepszy od Trumpa. Przewyższa obecnego Prezydenta w głoszeniu kłamstw i obelg. Komuniści w całym świecie zmobilizowali się by szerzyć oszczerstwa o D. Trumpie. Jeśli Amerykanie mają poczucie wolności, godności i bezpieczeństwa, to zrobią wszystko by nie dopuścić do rządów demokratów (komunistów), którego przedstawicielem do prezydentury jest przyjaciel Xi jinping'a Biden
Komoro
2 tyg. temu
hihihi !!! wg was rządzi Czaskowski !!
Lipa
2 tyg. temu
Co wy piszecie za głupoty trump ma większe poparcie niż Biden
Luk
2 tyg. temu
Nie wierzę w te brednie
Trump rules
2 tyg. temu
Napisza wszystko, aby zaszkodzic Trumpowi. Skutek jest wrecz odwrotny. Trump cieszy sie coraz wieksza popularnoscia, wystarczy popatrzec na wiece poparcia dla niego w niemal calym kraju.
Wit
2 tyg. temu
USA już dawno się skoorwiły. Dziadek Biden dopełni reszty. Szkoda Trumpa który zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji
dem
2 tyg. temu
Akurat! Staruszkowie chcą staruszka Bidena, chyba żeby razem spacerować o lasce. Facet ma 78 lat i demencję.
bDfclwNT
z boku
2 tyg. temu
Znów sondażownie wskazują kto ma wygrać:). Ludzie jednak mają swój rozum. Albo Donald, albo już PO Ameryce...
xyz
2 tyg. temu
To tak jak u nas Jaro.
zyg
2 tyg. temu
Po pierwsze CNN to jest cos gorszego od TVP i ruskiej propagandy, po drugie malo ktory po 65 bedzie glosowal na liberalow i demokratow, my po prostu chcemy spokoju na starosc i przyzwoitej starosci a nie wizji przyszlosci prezentowanej przez demokratow
Frank
2 tyg. temu
Wygra ten co ma wygrać a gdyby przypadkiem nie wygrał to i tak zostanie prezydentem, ten kraj ma na to masę poprawek do konstytucji. Przykładem był Algore który otrzymał większość głosów a prezydentem został Bush
Frank
2 tyg. temu
Dla bezpieczeństwa całego świata koniecznym jest zmaiana polityki wobec innych mocarstw, bez zmiany prezydenta tego się nie dokona
Zira
2 tyg. temu
TRUDNO POWIEDZIEĆ KTO WYGRA . Ludzie są dziwni .Wszystko przez Mikołaja Kopernika . Zatrzymał Słońce . Zakręcił Ziemią i teraz ..... jesteśmy coraz bardziej pokręceni .
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić