o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

Na to pytanie czekała Ameryka. Donald Trump przyparty do muru

33
Podziel się

W Stanach Zjednoczonych trwa kampania prezydencka. Podczas debaty z udziałem Donalda Trumpa w amerykańskiej telewizji NBC padło pytanie o QAnon, czyli bardzo popularną za oceanem teorię spiskową. Prezydent USA powiedział, że "bardzo mocno" wierzy w jedno z jej podstawowych założeń.

Na to pytanie czekała Ameryka. Donald Trump przyparty do muru
Donald Trump stwierdził w debacie, że wierzy w jedno z założeń teorii spiskowej QAnon (Getty Images)
bDgAZBlx

Według teorii spiskowej QAnon to anonimowa osoba lub grupa osób mających dostęp do pilnie strzeżonych tajemnic USA. Od trzech lat QAnon publikuje w sieci informacje o wojnie administracji Trumpa z tajemniczą ogólnoświatową grupą przestępczą, podporządkowującą sobie instytucje państwowe USA.

Pojawiały się już pogłoski, że QAnon to być może sam Donald Trump. Głos na temat Q - jak w skrócie nazywany jest internauta - amerykański prezydent zabrał podczas debaty telewizyjnej. Trump stwierdził, że zgadza się z jedną z teorii Q, mówiącej o tym, że członkowie satanistycznych ugrupowań dopuszczają się pedofilii. Twierdzi, że istnieją na to dowody.

Trump mówił o Q podczas debaty w telewizji NBC w debacie w formule town hall. To rodzaj politycznej dyskusji, w której pytania urzędnikom zadają uczestniczący w spotkaniu obywatele, popularny zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. Podczas spotkań mieszkańcy mogą wyrazić opinie, przedstawić pomysły lub zadać pytania wybranym politykom.

bDgAZBlz

Na to pytanie czekała Ameryka. Donald Trump wierzy w teorię spiskową?

Czuwająca nad przebiegiem debaty dziennikarka Savannah Guthrie zapytała Donalda Trumpa o QAnon. Powiedziała, że według jej zwolenników politycy Partii Demokratycznej współpracują z satanistyczną organizacją pedofilską. Administracja obecnego prezydenta ma prowadzić z nimi zakulisową walkę.

Nic nie wiem o QAnon. Wiem na ten temat bardzo mało – odparł Trump.

Amerykańska redaktorka stwierdziła, że właśnie wyjaśniła prezydentowi, na czym polega teoria spiskowa. Poprosiła go jednocześnie o jednoznaczne jej potępienie. Trump odpowiedział, że nie może przyjąć tego, co powiedziała mu dziennikarka, jako prawdy objawionej.

bDgAZBlF
Nic o tym nie wiem. Wiem, że ta grupa ludzi prowadzi walkę z pedofilią. Ale ja nic więcej o tym nie wiem – kontynuował Trump.

Komentarze Trumpa pojawiły się dwa miesiące po tym, jak republikański senator Ben Sasse skrytykował prezydenta za spotkanie z wyznawcami teorii QAnon. Sasse stwierdził wtedy, że osoby wierzące w QAnon to "wariaci", a "prawdziwi liderzy powinni nazywać teorie spiskowe teoriami spiskowymi". Dziennikarka zapytała Donalda Trumpa o to stwierdzenie.

Może mieć rację. Po prostu nie wiem o QAnon – odparł Donald Trump.
bDgAZBlG

Teoria spiskowa QAnon. Donald Trump "zgadza się" z walką z pedofilią

Savannah Guthrie nie zamierzała jednak odpuścić. Dziennikarka stwierdziła, że Trump, który ma wśród osób śledzących Q dużo zwolenników, musi wiedzieć coś na ten temat. To wyraźnie poirytowało prezydenta, który nie dał się jednak wyprowadzić z równowagi.

Opowiadasz mi ciągle o tej teorii. Zmarnujemy całą debatę. Zadajesz mi cały czas to samo pytanie. Idźmy dalej – powiedział Trump do dziennikarki.

Guthrie wciąż dopytywała prezydenta, czy uważa, ze teoria jest prawdziwa.

Słyszałem, że ta grupa osób jest bardzo przeciwna pedofilii i się z tym zgadzam. Bardzo mocno się z tym zgadzam – podkreślił Donald Trump.
bDgAZBlH

Obejrzyj także: Debata Trump-Biden. Były minister kibicuje Donaldowi Trumpowi. Tłumaczy, dlaczego

bDgAZBma
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(33)
Ula
2 tyg. temu
Witam, trzymam kciuki za wszystkich anty-pedofilów i popieram ich działalność. Nie interesuje mnie jakie reprezentują organizacje, byle byli skuteczni w tym co robią na rzecz normalności w ludzkiej populacji. Pozdrawiam serdecznie
Covid1984
2 tyg. temu
Atak Hitlera na Niemcy (Operacja Gliwicka) to też była historia spiskowa. Podpalenie Reichstagu przez nazistów i zrzucenie winy na komunistów też. Wszystko zdeklasyfikowane kilkadziesiąt lat później. Historia kołem się toczy i ci co jej nie pamiętają zasługują na powtórkę z tematu Tyfus Plamisty (dzisiejszy Covid) i getta żydowskie (dzisiejsze lockdowny). III wojna już dawno się toczy, a jej sekretną bronią jest to, że owce nawet nie wiedzą, że się toczy i potulnie sami proszą o kaganiec. Nie kraje przeciwko krajom, rasy przeciwko rasom czy religie przeciwko religiom. Faszyści udoskonalili taktykę i teraz jest wojna każdego z każdym. Brat przeciwko bratu. Wszyscy poliycy to zdrajcy narodów i ludzkości niszczący własne kraje myśląc, że elita banksterska się o nich zatroszczy - zginą na końcu jak Sonderkomando.
Abc
2 tyg. temu
Przyparty do muru to jest Biden,po ostatnich artykułach o synalku i jego spółce z tatusiem
bDgAZBmb
dwc
2 tyg. temu
to juz lepsze są newsy o Rozenek Małgorzacie, bo wieści o niej to chociaż pomagają mi w zatwardzeniu, natomiast ten tekst jest bez sensu :/
Jacek
2 tyg. temu
Zdecydowanie powinny być badania psychiatryczne dla osób kandydujących na urząd Prezydenta każdego kraju.
Najnowsze komentarze (33)
zik
7 dni temu
Przestańcie czepiać się Trumpa!!!Jedyny kandydat! i dla nas jedyny!
❤️MODELKI❤️
1 tyg. temu
🔴Jesteś singlem?? Masz ochotę poznać jakąś atrakcyjną dziewczynę? Sprawdź chętne kobiety z Twojego miasta i okolic na 𝗟𝗢𝗩𝗘𝟭𝟴.𝗣𝗟
Malware_Ttt
1 tyg. temu
jezeli ludzie nie chca chodzic z chipami i jezeli ludzie chca zeby byla demokracja w US to Trump musi wygrac....
jasio
1 tyg. temu
U nas jest teoria drobiowa panujaca na Zoliborzu
maciek
1 tyg. temu
ten spisek ma swój rodowód z bliskiego wschodu
aqat
1 tyg. temu
I jakże dziwić się wyborcom Pisu mam.
Serce
1 tyg. temu
Po wyborach może do pisu. Borys Johnson też się nada. Wszyscy po jednych pieniądzach.
~sss
1 tyg. temu
Q Onan.
bDgAZBlT
feliks
1 tyg. temu
tak samo inteligientny jak dlugopis
OSCAR
1 tyg. temu
OPISUJECIE JAKIŚ BZDET A NIE POWAŻNE SPRAWY.
Ula
1 tyg. temu
POPIERAM. NORMALNOŚC TEŻ. NIE POPIERAM ZMIENIANIA LUDZKIEJ OSOBOWOŚCI PODSTĘPEM.
Majkel
2 tyg. temu
Trampek na prezydenta..
Majkel
2 tyg. temu
Trampek na prezydenta..
jaaa
2 tyg. temu
Niech wygra Biden.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić