Nie poleciał na wakacje do Egiptu. Z lotniska trafił prosto do więzienia

Straż Graniczna na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach zatrzymała mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 6 lat i 6 miesięcy za przestępstwa narkotykowe. Mężczyzna zamiast do Egiptu trafił prosto do więzienia.

.Nie poleciał do Egiptu. Z lotniska trafił prosto do więzienia
Źródło zdjęć: © Straż Graniczna
Edyta Tomaszewska

Mężczyzna stawił się w środę (29 lipca) do odprawy granicznej, gdyż miał zamiar lecieć na wakacje do Marsa Alam w Egipcie.

Podczas czynności służbowych wykonywanych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej okazało się, że jest on poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Okręgowy w Gdańsku do zatrzymania i doprowadzenia do Aresztu Śledczego lub Zakładu Karnego, w celu odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 6 lat i 6 miesięcy za wprowadzanie do obrotu środków odurzających, substancji psychotropowych, nowych substancji psychoaktywnych lub słomy makowej.


WIDEO
Wyłonił się z krzaków. Jego celem była Białoruś


Podróżny został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych w Bytomiu.

Dzień wcześniej doszło do podobnej sytuacji. Straż Graniczna na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach zatrzymała mężczyznę poszukiwanego za posiadanie narkotyków. 52-letni Polak stawił się do odprawy granicznej z zamiarem podróży do Pafos na Cyprze.

Podczas czynności okazało się, że jest on poszukiwany na podstawie zarządzenia wydanego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa - Podgórza, celem odbycia 210 dni kary pozbawienia wolności za czyn z art. 62 ust. 3 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii (posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych). Polak został zatrzymany i osadzony w Zakładzie Karnym w Wojkowicach.

Wybrane dla Ciebie