Nie zdążyli go nawet uruchomić. Radość zmąciła wiadomość na Facebooku

114

Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu wyszła jakiś czas temu z nietypową inicjatywą. Urzędnicy postanowili postawić automaty, w których będzie można wypożyczać i zwracać książki. Choć projekt jeszcze oficjalnie nie ruszył, jeden z książkomatów już został zdewastowany przez wandali.

Nie zdążyli go nawet uruchomić. Radość zmąciła wiadomość na Facebooku
Wandale zniszczyli książkomat w Poznaniu (Facebook, Biblioteka Raczyńskich)

O incydencie poinformowano na profilu Biblioteki Raczyńskich w mediach społecznościowych. Autorzy wpisu zaznaczają, że wiadomość o zdewastowanym automacie otrzymali od czytelniczki. Do zdarzenia doszło najprawdopodobniej w czwartek 5 maja.

Książkomat na Górczynie stał się obiektem wandalskiego ataku. Zawiadomiliśmy policję, trwają działania serwisowe – napisano na Facebooku.

Zdewastowany książkomat w Poznaniu. "Mamy nadzieję, że to się nie powtórzy"

Biblioteka Raczyńskich podkreśla, że jest wdzięczna za informację na temat zdewastowanego książkomatu. Pochwalono obywatelską postawę zgłaszającej.

Mamy nadzieję, że więcej informacji dotyczących takich wydarzeń nie będziemy już otrzymywać – podsumowują autorzy wpisu.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

W Poznaniu stanęły książkomaty. Zaczną działać od poniedziałku

Książkomaty Biblioteki Raczyńskich zaczną działać od poniedziałku. W sumie w Poznaniu stanie 11 takich urządzeń. Będzie można w nich wypożyczać wcześniej zamówione książki oraz zwracać przeczytane pozycje.

Do korzystania z książkomatów wymagane będzie założenie karty bibliotecznej. Jej wyrobienie jest całkowicie bezpłatne i można zrobić to w każdej filii biblioteki. Działania są częścią projektu "Sztuczna inteligencja w służbie książki", który zostanie sfinansowany z funduszy norweskich oraz Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Obejrzyj także: Tomasz Kammel straszy napisaniem czwartej książki

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić