Nie żyje 39-letni ksiądz Tomasz Blicharz. Nieoficjalnie: miał koronawirusa

174

Smutne wieści z Diecezji Rzeszowskiej. W wieku zaledwie 39 lat zmarł ksiądz Tomasz Blicharz z Zaczernia koło Rzeszowa. Jak donosi "Fakt", ksiądz był zakażony koronawirusem.

Nie żyje 39-letni ksiądz Tomasz Blicharz. Nieoficjalnie: miał koronawirusa

Diecezja Rzeszowska przekazała bardzo smutną wiadomość. 17 października w wieku zaledwie 39 lat zmarł ksiądz Tomasz Blicharz. Kapłan służył w parafii z Zaczernia koło Rzeszowa. Według "Faktu" ksiądz miał COVID-19 - chorobę wywoływaną przez koronawirusa. Cierpiał też ponoć na choroby współistniejące, w tym cukrzycę. Diecezja Rzeszowska nie potwierdziła tych informacji.

To był dusza człowiek. Zabawny, zawsze uśmiechnięty. Miał świetny kontakt z młodzieżą - mówią parafianie w rozmowie z "Faktem".

Parafia opłakuje swojego ulubionego księdza. Wierni nie mogą uwierzyć w jego śmierć. Duchowny aktywnie uczestniczył w życiu lokalnej społeczności. Uczył w szkole religii, a uczniowie darzyli go szacunkiem i sympatią. Ksiądz związany był również z klubem piłkarskim KS Zaczernie. Często pojawiał się na meczach, a niekiedy nawet grał.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Był bardzo lubiany przez młodzież i dzieci, do których często zwracał się "aniołeczki kochane". Dziękujemy Ci za słowa, które do nas kierowałeś – słowa proste, zawierające Bożą mądrość i miłość - napisali nauczyciele i uczniowie jednej ze szkół.

8 października ksiądz Tomasz źle się poczuł. Kapłan wziął zwolnienie i nie pojawił się na lekcji religii. Trafił do szpitala i stwierdzono u niego zakażenie koronawirusem - informuje "Fakt". Duchowny był podłączony do respiratora.

Pogrzeb odbędzie się 20 października 2020 r. (wtorek) w Sanktuarium Pana Jezusa Przemienionego w Cmolasie. O godz. 12.30 rozpocznie się nabożeństwo różańcowe, a o godz. 13.00 Msza św. pogrzebowa (Msza św. będzie transmitowana na kanałach YouTube i na Facebooku na profilu "Młodzi w Cmolasie – i da się inaczej") - poinformowała Diecezja Rzeszowska.

Koronawirus w Polsce

Epidemia koronawirusa w Polsce przybiera na sile. Ostatnio odnotowano gigantyczny wzrost zakażeń i zgonów. 17 października ich rekordowa liczba wyniosła prawie 10 tysięcy. Od początku epidemii koronawirusem zakaziło się 176 tysięcy osób. Niestety 3 573 z nich zmarły.

Zobacz także: Szczepionka na COVID-19. Czy Polacy na nią czekają?
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić