Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Anglia. Zapadł wyrok w sprawie 18-latka. Zadźgał nożem kolegę

9

Brytyjski sąd zadecydował o wysokości kary dla 18-letniego Vladimira Nacheva. Nastolatek został oskarżony o śmiertelne zranienie swojego kolegi z klasy – Hakima Sillaha. Do ataku doszło w trakcie zajęć ze świadomego posługiwania się nożem.

Anglia. Zapadł wyrok w sprawie 18-latka. Zadźgał nożem kolegę
Vladimir Nachev w wieku 17 lat dopuścił się morderstwa kolegi z klasy (Metropolitan Police Service)

Jak informuje "Newsweek US", w chwili dokonania morderstwa Vladimir Nachev miał 17 lat. Do tragedii doszło w londyńskim Ośrodku Kultury. Hakim Sillah otrzymał dwa ciosy 10-calowym (ponad 25 centymetrów) nożem w klatkę piersiową. Nastolatek zmarł tego samego dnia w szpitalu.

Vladimir Nachev i Hakim Sillah brali udział w programie Knife Crime Awareness. W trakcie zajęć uczyli się świadomego obchodzenia się z nożami. Zorganizowano je z myślą o nastolatkach, którzy mieli na koncie przestępstwa z użyciem broni.

Vladimir Nachev skazany za morderstwo. Jaką karę otrzymał nastolatek?

Według ustaleń śledczych nóż, którym Vladimir Nachev zranił kolegę, został przez niego przemycony na zajęcia. Po dwukrotnym dźgnięciu Sillaha nastolatek uciekł z miejsca zbrodni, a narzędzie zbrodni ukrył w lesie niedaleko swojego domu.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Nachev został szybko schwytany i osadzony w areszcie. Nastolatek twierdził, że zabił w samoobronie, jednak śledztwo wykazało, że już wcześniej podejmował próby ataku na ofiarę, a także wysyłał do niej obelżywe wiadomości.

Vladimir Nachev w trakcie rozprawy sądowej podtrzymywał wersję o zabójstwie w samoobronie. Sąd nie dał jednak wiary jego wyjaśnieniom i skazał dziś 18-letniego Nacheva na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Wyrok wydał sędzia Saini, który w mowie końcowej podkreślił premedytację, z jaką działał skazany.

Okrutną ironią losu jest to, że zabrałeś ze sobą i użyłeś tej broni na kursie (...). Nie zrobił (Hakim Sillah – przyp. red.) ani nie powiedział niczego, czym mógłby spowodować, że go zaatakowałeś. Po zamordowaniu Hamika spokojnie opuściłeś centrum (kultury – przyp. red.), ukrywając broń w spodniach – cytuje oświadczenie sędziego "Newsweek US".
Zobacz także: Zobacz też: Policjanci wreszcie złapali zabójcę. Śledztwo trwało ponad 10 lat
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić