Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|
aktualizacja

Nie żyje Tomasz Wołek. Dziennikarz miał 74 lata

12
Podziel się:

W wieku 74 lat zmarł Tomasz Wołek. Spełniał się w rolach dziennikarza, publicysty, jak i również komentatora TOK FM. Informację o śmierci potwierdziła rodzina.

Nie żyje Tomasz Wołek. Dziennikarz miał 74 lata
Tomasz Wołek (AKPA)

Tomasz Wołek cieszył się sporą popularnością. Ten dziennikarz od 19 lat pojawiał się w piątkowym Poranku Radia TOK FM, gdzie gościł go Jacek Żakowski.

Wołek był dziennikarzem, pisarzem, ale i komentatorem sportowym. Urodził się w 1947 roku. Skończył studia z zakresu historii na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Gdańskiego.

W 1968 roku uczestniczył w wiecach studenckich. Miały one związek z ówczesnym kryzysem politycznym.

Działał w Ruchu Młodej Polski i Solidarności. Był m.in. redaktorem naczelnym "Życia Warszawy" i "Życia", a podczas stanu wojennego publikował w pismach podziemnych - przypomina tokfm.pl.

Gdzie pracował Tomasz Wołek?

Tomasz Wołek pisał dla "Gazety Wyborczej", "Rzeczpospolitej" czy "Polityki". Poza tym opublikował książki - "Copa America" oraz "Mexico Catolico".

Za swoją prężną działalność uzyskał Nagrodę Kisiela (1997). Poza tym odznaczono go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2011). Wołek bez wątpienia zapisał się na kartach polskiego dziennikarstwa.

Tomasz Wołek nie żyje, jak podaje Tok FM. Historia polskiego dziennikarstwa. I wspaniałe opowieści o piłce w Ameryce Południowej - napisał na Twitterze Marcin Cichoński z Radia 357.
Zobacz także: Roxie tajemniczo o nowym chłopaku: "Nie jest z branży"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(12)
Gość
1 tyg. temu
Był jednym z trzech (razem z Miśkiem Kamińskim i Markiem Jurkiem) którzy złożyli hołd "londyński" i wyrazy uszanowania byłemu dyktatorowi Czile Augusto Pinoczetowi w Londynie, kiedy przebywał tam na leczeniu. Historia milczy, czy złożyli także wyrazy uszanowania królowej Elżbiecie II. Mogli też złożyć hołd generałowi Jaruzelskiemu, dyktatorowi własnego chowu,w dodatku na miejscu, ale historia też o tym milczy.Wiadomo, że hołd Jaruzelskiemu złożył Adam Michnik (zostało to sfilmowane). Michnik posunął się nawet tak daleko w swoim uwielbieniu że zaczął obcałowywać generała, chociaż ten wyrażnie się przed tym bronił.
eyewty
1 tyg. temu
Firmy energetyczne notują rekordowe zyski, a jednocześnie wmawia się społeczeństwu, że cena energii musi być wysoka, bo to jest efekt działań Rosji. G^$&^ prawda. Okra.dają nas i okła.mują. Jednocześnie wciągają nas do wo.jny. Jesteśmy drugim państwem po Ukrainie, jeśli chodzi o ponoszenie kosztów wo.jny. Sprzęt, surowce, utrzymanie ludzi dla potomków woł.yńskich rzeźników, a nasze społeczeństwo bieduje coraz bardziej.
Maniek
1 tyg. temu
Bardzo nieciekawa postać. Kreował się na opozycjonistę komunistycznego, a jak się okazało ... , to wszyscy wiemy - V kolumna. Ale i tak - wieczny odpoczynek.
rom1122 hahah...
1 tyg. temu
nareszcie
J23
1 tyg. temu
Wyrazy współczucia dla Rodziny. 🕯
Jarząbek
1 tyg. temu
Ło matko, tak mi szkoda Jarka, będzie kawa na podniesienie ciśnienia z rana.
Grabarz
1 tyg. temu
Kolejny wróg PiS odszedł
Hbi
1 tyg. temu
Wykończył Życie Warszawy, siejąc jad na łamach tej poczytnej gazety
Maria
1 tyg. temu
Szczere wyrazy współczucia Rodzinie.
Okszon
1 tyg. temu
Nie lubiłem go ale niech spoczywa w spokoju.
Jest już
1 tyg. temu
u Pinocheta.
Kamyczek
1 tyg. temu
Mam suczkę Roxie
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić