o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aleksander Sławiński
|

Niecodzienna akcja policji. Zatrzymywali przechodniów. Dawali prezenty zamiast mandatów

18
Podziel się

Puławscy policjanci wspólnie z jedną ze szkół zorganizowali akcję szycia i rozdawania maseczek mieszkańcom. Oprócz nich, Puławianie dostawali również instrukcje jak prawidłowo zakrywać nos i usta w czasie epidemii. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Akcja rozdawania maseczek wśród Puławian
Akcja rozdawania maseczek wśród Puławian (Policja.pl)
bEEzPWCt

Policja z Puław rozpoczęła akcję wraz z młodzieżą z klasy mundurowej w Zespole Szkół nr 3 w Puławach. W jej ramach maseczki zostały najpierw uszyte z materiałów zakupionych przez policjantów, a następnie rozprowadzone wśród mieszkańców Puław i okolic.

Puławy. Pomoc od policji

Szyciem maseczek zajęła się się Grupa Aktywnych Kobiet z miejscowości Oblasy oraz uczennice z zespołu szkół. Dając je mieszkańcom, policjanci pouczali też, jak prawidłowo z nich korzystać. Przedstawiciele policji zwracają uwagę na to, że choć większość osób zakrywa twarz i nos zgodnie z instrukcjami, to zdarzają się osoby, które robią to w zły sposób (na przykład zakrywają same usta lub nie piorą masek), albo nie zakrywają twarzy - nieraz dlatego, że nie mają do dyspozycji środków ochrony. Stąd też, zamiast karać osoby, które nie stosują się do nakazów, policjanci postanowili im pomóc.

bEEzPWCv

Współpracując od lat z Zespołem Szkół Nr 3 w Puławach, wiedzieliśmy, że tym razem również możemy liczyć na pomoc. Z materiałów zakupionych przez policjantów, uczennice wraz z opiekunką klas pedagogicznych Dorotą Opolską – Maksym uszyły maseczki, które następnie przekazały do Komendy Powiatowej Policji w Puławach. Podobną pomoc, funkcjonariusze otrzymali ze strony Grupy Aktywnych Kobiet w Oblasach, które z przekazanych materiałów, uszyły blisko 300 szt. maseczek - mówi komunikat tamtejszej policji.

Policja zaznacza też, że to nie koniec akcji i teraz przekazały do szycia już kolejną partię materiału, które trafią do hospicjum im. Matki Teresy w Puławach.

Zobacz także: Zrobiła z dziećmi doświadczenie. Wideo hitem sieci

bEEzPWCB

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

bEEzPWCW
KOMENTARZE
(18)
cvb
rok temu
pisuarczykow gestapowo propaganda
Obywatel
rok temu
Maseczki kupione za mandaty? U mnie co najwyżej wywołuje odruch wymiotny.
jot23
rok temu
Propozycja - policajom kursy szycia na maszynie i robienia lizaków,tańca brek - danse,pantomimy głupich min ... - zamiast strzelań i samoobrony. Praca 07,00 - 15,00, wolne weekendy, święta tak państwowe jak i kościelne, zakaz odwiedzania miejsc niebezpiecznych, rodzin patologicznych ... Pensja może zostać, ale cała wypłacana w piątek, co tydzień.
bEEzPWCX
nick
rok temu
Taak. Maski,tylko dlaczego w sejmie posłowie są beż masek i rękawiczek? Chyba korzystają z przepisu że osoby które mają astmę, lub inne schorzenia utrudniające oddychanie nie muszą zakładać masek. Dlaczego o tym się nie mówi tylko na siłę wciska maski, lub kara za ich brak. Jest taki zapis w rozporządzeniu.Coś z tym wszystkim jest nie tak.Ludzie zacznijcie myśleć.
emeryt
rok temu
a u mnie w lesie jezdzili na długich światłach radiowozem,po co?w lesie przecież nie obowiązuje maseczka
Wilga
rok temu
Trzeba teraz długo znowu pracować na miano policjanta, wróciła MO.
polak
rok temu
zalosne milicjanty po co te szopki ale we mojej wsi ryki milicjanty pochowały sie i nie widac ich od kilku dni a normalnie to byl schemat milicjant przejmowal sluzbe jechal do centrum parszywej wsi ryki kolo biedronki ciasno to trza mandatow wypisac zadnych pouczen psy ryckie nie daja lyse karczycha z okolicznych wsi stanowią wladzę w rykach powiat 9 tys mieszkancow polowa to chlopki reszta budzetowy beton.
pumpernikiel
rok temu
ludzi obdarowali mandatami po 30 tysi a teraz sie psy wybielają
Dociekliwy
rok temu
Zacznijmy od tego że pandemii epidemii nie ma!!! To wszystko ściema! Nie noszę kaczej maski i nie zamierzam!!Chorują głównie ci co dali się jesienią zaszczepić na grypę,spadła odporność i załapali się na kolejny bardziej zjadliwy szczep grypy!!
Sepom
rok temu
Nie chcę od policji żadnych prezentów ,od tego jest Mikołaj.Widok policji na ulicy jak na razie budzi grozę.
pzt
rok temu
za dużo praw i bezkarności
BIZNESMAN
rok temu
PO PISY PSL i inne gady wrzuca w koszata maseczki spokojnie zarabia na tonie tej kupy z chinnnn
Anonim
rok temu
Próbują nadrobić zaszarpane zaufanie ale na próżno dawali mandaty ,500 za nic to mają
bEEzPWCP
J-23
rok temu
NIE ZAMYDLAJCIE LUDZIOM OCZU, PSEUDO DOBROCIĄ PALANCIARNI, JAK ZNÓW ZAMORDOWALI OPRAWCY W UNIFORMACH NIEWINNEGO 30 LATKA, KTÓREGO WYWIEŹLI DO LASU I GO UDUSILI... HAŃBA !!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić