o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

Pojechali po bandzie. Internauci zachwyceni reklamą InPostu

383
Podziel się

Tak zwane "wybory kopertowe", na których organizację Jacek Sasin wydał 70 milionów złotych już na stałe przeszły do internetowych memów. Firma InPost wykorzystała żart w swojej reklamie na Facebooku. Cenę nowej usługi podano wykorzystując niecodzienną jednostkę monetarną.

Pojechali po bandzie. Internauci zachwyceni reklamą InPostu
Inpost w swojej reklamie śmieje się z wicepremiera Jacka Sasina (PAP)
bDeVrcth

InPost pochwalił się, że nowa usługa firmy kosztuje 0,0000001285714 „sasina”. To jednostka miary stworzona przez internautów. Chodzi o pieniądze przeznaczone na druk kart wyborczych przez wicepremiera Jacka Sasina.

Wybory kopertowe. Miały odbyć się 10 maja

bDeVrctj

10 maja miały odbyć się w Polsce wybory prezydenckie. W związku z epidemią koronawirusa zaplanowano, że odbędą się one głównie korespondencyjnie. Polacy mieli zagłosować korzystając z kart wyborczych, dostarczonych do ich skrzynek przez Pocztę Polską.

Za organizację wyborów w tej formie odpowiedzialny był minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Mimo licznych głosów sprzeciwu ze strony różnych środowisk, minister zlecił poczcie wydrukowanie kart wyborczych dla obywateli. Koszt tego przedsięwzięcia wyniósł blisko 70 mln złotych.

Wybory korespondencyjne 10 maja skrytykował Jarosław Gowin. Jego sprzeciw doprowadził do tego, że głosowanie nie odbyło się w wyznaczonym terminie. Internauci dobrze zapamiętali jednak sumę wydaną na wydrukowanie kart wyborczych.

bDeVrctp

Niecodzienna jednostka miary. Skorzystał z niej InPost

Powstała nowa jednostka miary. Jeden sasin to dokładnie 70 milionów. Jak podkreśla autor strony przeliczającej inne jednostki na sasiny, jest to wartość uniwersalna, a więc niekoniecznie wyrażona w złotówkach.

InPost wykorzystał internetowe memy dotyczące zmarnowanych 70 mln złotych na druk kart wyborczych. Wprowadzając nową usługę wysyłania paczek, firma pochwaliła się, że z kodem rabatowym kosztuje ona zaledwie 9,99 zł. Wyliczono, że aby wydać 70 milionów złotych ktoś musiałby wysłać 7 007 007 takich paczek.

Internauci przyjęli niecodzienną reklamę bardzo pozytywnie. Jeden z nich napisał, że firma mu bardzo zaimponowała. Inny dodał, że to znakomity ruch marketingowy.

bDeVrctq
Zawsze zamawiam paczki do was, żeby przesyłka przypadkiem nie zniknęła jak 70 milionów które... Sami wiecie co – skomentował inny.

Obejrzyj także: Jakie memy Polacy lubią najbardziej? Oto one!

bDeVrctK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(383)
sov a
3 dni temu
Chłopaki, spodziewajcie się CBA. A poza tym - gratuluję pomysłu.
amelka
3 dni temu
70 mln powinno wrócić do budżetu, ale z kieszeni obywatela "S". a nie podatnika. Na drugi raz 100 razy pomyśli zanim wyda pochopną decyzję.
zygzak
3 dni temu
Mdli mnie już jak czytam albo słysze o Sasinie !
bDeVrctL
drJanusz
3 dni temu
Nie mogę zrozumieć dlaczego tak jawnie polskiego podatnika się nie szanuje i okrada. Jak można zatrudniać kosmetyczkę dla Sasina za 10.000zł miesięcznie? Ani efektów ani perspektyw na efekty. Pewnie bratowa albo kochanka.
ola
3 dni temu
Giertycha bedzie bronił Kaczynski i 5 mln zastawu wezma jako zapłate
Najnowsze komentarze (383)
Irek
1 godz. temu
Widzę, że lemingi próbują tu dowcipkować. Ale InPost obrósł w piórka i już nie jest taki wspaniały. Jak jeszcze zamawia się w większych miastach to jest OK. Ale spróbujcie zamówić od kogoś z małych miejscowości-to możecie nie doczekać się przesyłki w terminie o jakim myśleliście. Tam już InPost nie panuje do końca nad terminami.
Irek
2 godz. temu
To nie Gowin spowodował nieudane wybory w przewidzianym terminie. On tylko wyskoczył jak Filip z konopi. Za nieudane wybory w terminie jest winny Grodzki-osobiście i PO-jako partia. To oni powinni zwracać do budżetu 70 mln złotych !!!!
Jurek
wczoraj
Nawet nie wyobraża sobie ,że w końcu zapłaci!
Adek
wczoraj
Nie powiem trafili w punkt. :) Każdy reklamuje się jak może, ja osobiście wolę promować się na targach poligrafii i reklamy w Nadarzynie. Każdego roku w lutym to robię. Kto wie może będą jakieś gadżety wymyślone pod tę sytuację. :)
Jack
wczoraj
Sasin to juz taki symbol 'innowacji, postepu i udanych inwestycji'... o takich ludziach sie powinno mowic, pisac, ostrzegac i nauczac... kolejny polityczny 'EWENEMENT'.
realista
wczoraj
Według o2.pl internauci non-stop są czymś zachwyceni. Zaczyna im brakować czasu na to ciągłe zachwycanie się przeróżnymi rzeczami.
emeryt 68
wczoraj
1 sasin to 70 000 000 zł
Lolo
wczoraj
Sprzedam dom w Warszawie za 0.05 Sasina. Jedyna taka okazja. Polecam
bDeVrctD
Krysia
2 dni temu
Super! cały internet dzięki tej reklamie usłyszał o możliwości wysłania tanio przesyłki i o to chodzi :D mam nadzieję, że coraz więcej osób będzie chciało wysyłać do paczkomatów bo jak zamawiam to zdarza mi sie jeszcze napotkać opór a to jest najlepsza z możliwych opcji :D
Qwert
2 dni temu
Jeszcze przyjdzie wolna Polska i cie zlicytuja oddaj 70 baniek defraudancie
jaa
2 dni temu
Gdyby opozycja nie robiła w portki ze strachu że ich pogrąży kandydatka, to były by i wybory i miliony, a tak mamy co mamy i zanieczyszczoną Wisłę i Bałtyk.
Tiomasz
2 dni temu
Mam nadzieje, ze jak zmieni sie rzad, to zostanie powolana komisja sledcza i postawia przed nia Sasina za te karty. a komisji niech przewodniczy Pani Magda Wassermann jest naprawde dobra w tym co robi i dlatego chcialbym to zobaczyc
Pinokio
2 dni temu
Giertych - 70 mln i CBA, Sasin 70 mln i nasyła CBA na Giertycha... Najlepszą odpowiedzią "na obronę" jest ATAK!!!!!!!!!!!!!!!
Pinokio
2 dni temu
SASIN, SASIN, CBA!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić