Niecodzienny spór we Wrocławiu. Aquapark grozi klientowi pozwem

109

Pan Damian z Wrocławia (woj. dolnośląskie) jeszcze do niedawna był stałym gościem miejscowego parku wodnego. Gdy woda w basenie okazała się zbyt zimna, wspomniał o tym na profilu obiektu. W odpowiedzi otrzymał... groźbę pozwu sądowego.

Niecodzienny spór we Wrocławiu. Aquapark grozi klientowi pozwem
Wrocławianin zamieścił na profilu parku wodnego krytyczną uwagę (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images)

Pan Damian podzielił się swoją historią w wiadomości do portalu Gazeta Wrocławska. Jak relacjonował, zamieścił komentarz pod postem – na stronie parku wodnego przy ulicy Borowskiej na Facebooku – zachęcającym do nauki pływania, w którym skrytykował temperaturę wody w basenie.

Jakoś nie mogę sobie wyobrazić nauki pływania w zimnej wodzie – cytuje treść komentarza Gazeta Wrocławska.

Napisał krytyczny komentarz. Teraz grozi mu proces sądowy

Ku zaskoczeniu pana Damiana kierownictwo parku wodnego postanowiło ustosunkować się do jego krytycznej opinii. Nie odbyło się to jednak w formie odpowiedzi na komentarz, lecz drogą mailową – w otrzymanym liście grożono mu pozwem. Autorem wiadomości miał być sam prezes aquaparku.

Całe to wezwanie podpisane przez prezesa zarządu Aquaparku Wrocław Grzegorza Kaliszczaka brzmi wręcz kuriozalnie. Za to, że postanowiłem zwrócić uwagę na zbyt niskie temperatury wody w basenach, straszy się mnie teraz sądem – opowiadał pan Damian w rozmowie z Gazetą Wrocławską.
Zobacz także: Zobacz też: Wielka inwestycja zamrożona przez pandemię. Park of Poland liczy straty. "To są bardzo duże pieniądze"

Jeszcze do niedawna pan Damian był stałym bywalcem parku wodnego. Chociaż wykupił nawet karnet do aquaparku, groźba pozwu wystraszyła go na tyle, że przestał do niego uczęszczać. W mailu padły m.in. zarzuty, że uwagi o zimnej wodzie mogą zostać odebrane przez sąd jako forma pomawiania i zniesławiania, a przez zniechęcanie gości do odwiedzin obiektu narażają firmę na straty finansowe.

Po prostu w ironiczny sposób chciałem zwrócić uwagę na problem, o którym dość często piszą też inni klienci, że temperatura wody w zewnętrznych basenach jest tak niska, że dla wielu stała się wręcz nie do zaakceptowania – podkreślał pan Damian (Gazeta Wrocławska).
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić