Niedźwiedź terroryzuje mieszkańców. W Zakopanem proszę o pomoc

72

Mieszkańcy Zakopanego obawiają się o swoje bezpieczeństwo. W rejonie Chłabówki Górnej coraz częściej pojawia się rosły niedźwiedź. Zwierzę podchodzi blisko domostw i zdaje się nie bać ludzi. Zakopianie proszą o pomoc.

Niedźwiedź terroryzuje mieszkańców. W Zakopanem proszę o pomoc
Niedźwiedź niepokoi mieszkańców Zakopanego (Facebook, Tygodnik Podhalański)

Jak donosi "Tygodnik Podhalański", niedźwiedź zaczął pojawiać się w okolicach Chłabówki Górnej już kwietniu bieżącego roku. Po kilku tygodniach zwierzę zaprzestało wizyt w miasteczku i miejscowi mogli odetchnąć z ulgą. Niestety, nie na długo.

Niedźwiedź nachodzi mieszkańców Zakopanego

W ostatnim czasie problem powrócił, mało tego - według relacji mieszkańców - nasilił się. Wraz z początkiem lata niedźwiedź ma coraz częściej podchodzić do domostw, zdarza mu się nawet wtargnąć na posesje. Zakopianie są szczerze zaniepokojeni.

Kamera nagrała, jak penetruje nasze podwórko, my na szczęście nie mamy śmieci, wszystko przetwarzamy, ale u sąsiadów przeskoczył przez płot i wyciągał śmietnik - mówi 24tp.pl jeden z mieszkańców.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Niedźwiedź znalazł sposób na upał. Fotopułapka wszystko nagrała

Ogromny drapieżnik pojawia się w okolicach posesji po zapadnięciu zmroku. Chłabówce Górne. Jak podaje Tygodnik Podhalański, niewykluczone, że ten sam osobnik był widziany kilka dni temu także w rejonie Jaszczurówki.

Z nagrań monitoringu wynika, że niedźwiedź nie posiada obroży telemetrycznej z nadajnikiem. Przedstawiciele Tatrzańskiego Parku Narodowego zakładają je niektórym osobnikom, w szczególności tym, które regularnie za bardzo zbliżają się do osad ludzkich. Pozwala to śledzić ruchy i zachowanie niedźwiedzi.

Mieszkańcy obawiają się, że drapieżnik na dobre przyzwyczai się do ludzi, co ostatecznie może doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji. Apelują do Tatrzańskiego Parku Narodowego o interwencję, zanim dojdzie do tragedii. Pracownicy TPN nie odnieśli się jeszcze do sprawy.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić