Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Niemcy. Elon Musk z tajemniczą wizytą. Znamy niektóre powody

14

Elon Musk postanowił udać się do Niemiec. Przygląda się tam pracom nad potencjalną szczepionką na koronawirusa. Przyczyn takiej wyprawy Muska jest jednak więcej. Czym zajmuje się podczas pobytu w Niemczech?

Niemcy. Elon Musk z tajemniczą wizytą. Znamy niektóre powody
Elon Musk z wizytą w Niemczech (PAP, EPA)

W niedzielę Elon Musk napisał na Twitterze, że wybiera się do Niemiec. Poinformował jednocześnie, że chce porozmawiać na temat współpracy z firmą biotechnologiczną CureVac.

Pojechał do Niemiec także po to, by skontrolować budowę fabryki Tesli w Gruenheide. W tym miejscu warto nadmienić, że Musk w lipcu informował, że Tesla zbudowała minifabryki RNA właśnie dla firmy CureVac.

Czytaj także:

Ten podmiot znajduje się na zaawansowanym etapie prac nad szczepionką na COVID-19. Elon Musk przyglądał się postępom. Agencja DPA donosi z kolei, że biznesmen być może spotka się z niemieckim ministrem gospodarki Peterem Altmaierem.

Wydaje się, że wizyta Muska w Niemczech skrywa kilka tajemnic. Nie wszystkie przyczyny jego podróży do tego kraju są jasne. Z pewnością jednak udał się na taką wycieczkę z ważnych powodów.

Elon Musk jednym z najbogatszych ludzi na świecie

Elon Musk to obecnie trzeci najbogatszy człowiek na świecie. Tak wynika z listy miliarderów Bloomberga. Majątek szefa Tesli szacuje się na 115 mld dolarów.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić