Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Niemcy oburzeni skandalicznym nagraniem. Przypomina się George Floyd

361

Wszczęto postępowanie w sprawie niemieckich policjantów, którzy w brutalny sposób zatrzymali 15-latka. Jeden z oficerów klęczał na szyi zatrzymanego. Później tłumaczył się, że nastolatek go zaatakował.

Niemcy oburzeni skandalicznym nagraniem. Przypomina się George Floyd
Policjanci w wyjątkowo brutalny sposób zatrzymali 15-latka. (Twitter)

Do zdarzenia doszło w Düsseldorfie w Niemczech. Dwóch policjantów w bardzo brutalny sposób zatrzymało 15-letniego chłopaka. Jeden z mundurowych klęknął na szyi zatrzymanego i zaczął do dusić.

Policjant klęknął na szyi 15-latka

Policja twierdzi, że mundurowi reagowali tylko na zamieszki, do których doszło na Starym Mieście. W późnych godzinach wieczornych wezwano kilku funkcjonariuszy, ponieważ 10 osób zaczęło się awanturować w jednej z restauracji. 

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Funkcjonariusze powiedzieli, że to 15-latek ich zaatakował. Świadkowie zdarzenia potwierdzili te zeznania. Chłopak miał początkowo rzucać wyzwiskami w stronę policji, a później zaczął ich bić. Herbert Reul, minister spraw wewnętrznych Nadrenii Północnej-Westfalii, gdzie znajduje się Dusseldorf, określił nagranie jako "szokujące". Dodał także, aby nie spieszyć się z osądem. 

Zobacz także: Protesty na Białorusi. Reporter z miejsca wydarzeń: To jest największy cios, który władza mogła otrzymać
Nie chcę w żaden sposób usprawiedliwiać operacji w sobotę wieczorem, ale nie chcę też oceniać jej przedwcześnie - powiedział. 

W sprawie wszczęto postępowanie. Aby zapewnić maksymalną niezależność, zostanie ono przeprowadzone przez sąsiednią policję w Duisburgu.

Przypomina się George Floyd

Sytuacja wywołała spore oburzenie w sieci ze względu na niedawną śmierć George'a Floyda. Kilka tygodniu temu w USA czarnoskóry mężczyzna został uduszony przez policjanta, który klęczał na jego szyi przez ponad 8 minut. W Stanach Zjednoczonych i na całym świecie doszło wtedy do masowych protestów.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić