Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Niemowlę pokonało koronawirusa. Dziecko było w śpiączce przez 32 dni

4
Podziel się

Brazylijczycy cieszą się ozdrowieniem niespełna półrocznego Doma. Maluch zaraził się koronawirusem i 32 dni spędził w śpiączce farmakologicznej. Teraz szczęśliwi rodzice wreszcie wrócili z maluchem do domu. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Niemowlę pokonało koronawirusa. Było w śpiączce
Niemowlę pokonało koronawirusa. Było w śpiączce (YouTube.com)
bETOCeUR

Zarażone koronawirusem niemowlę spędziło 54 dni w szpitalu. Kilka miesięcy po narodzinach u małego Doma zdiagnozowano chorobę COVID-19. Maluch miał trudności z oddychaniem, a lekarze początkowo sądzili, że cierpi z powodu infekcji bakteryjnej.

Leki nie działały i pogorszyło mu się. Zadzwoniliśmy do kilku lekarzy. Jeden z nich kazał nam nagrać syna i przesłać wideo. Po obejrzeniu go kazał nam natychmiast jechać do szpitala - relacjonuje ojciec Doma, Wagner Andrade.

bETOCeUT

Niemowlę pokonało koronawirusa. To był ciężki przypadek

Dom był w tak złym stanie, że na 32 dni wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej i podłączono go do respiratora. To było konieczne, by utrzymać malucha przy życiu. Z powodu uszkodzeń płuc lekarze rozważali też operację.

"To cud, że go odzyskaliśmy". Po 32 dniach Dom został wybudzony ze śpiączki. Kolejne testy wykazały, że jest już wolny od choroby koronawirusowej. Cały szpital świętował, kiedy Dom został wypisany z kliniki i wrócił z rodzicami do domu.

bETOCeUZ

Gdy nam to powiedziano, najpierw poczułem ulgę, a potem ogromne szczęście. 14 czerwca będziemy obchodzili święto Doma - tego dnia skończy pół roku. Nie będzie to huczna impreza, bo to jednak zbyt ryzykowne - zapewnia Wagner Andrade w rozmowie z CNN.

Zobacz też: Nieuchwytna ośmiornica. Pobili rekord i nagrali "Dumbo"

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

bETOCeVu
KOMENTARZE
(4)
nikt
2 lata temu
Przestańcie już z tym wirusem. A tak z innej beczki kto jest za 5G niech postawi łapkę w dół a kto przeciw w górę.
Ann
2 lata temu
Czy to dziecko miało otyłość astmę chorobę serca czy inne choroby współistniejące lub czy było po 60 r życia ?! Koronawirus nie jest niebezpieczny ?!
LPGT100%
2 lata temu
Uwięziony w lodówce zjadł własna stopę.
bETOCeVv
dsaasd2
2 lata temu
Kto wam płaci za tego wirusa
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić