aktualizacja 

Nieoficjalnie: Rosjanie planowali atak na własną bazę wojskową

Funkcjonariusze rosyjskiej FSB zatrzymali pięć osób w wieku od 15 do 20 lat, które rzekomo planowały przedostać się na teren jednostki wojskowej w Bałaszyse i wysadzić tam sprzęt wojskowy. Młodzi Rosjanie chcieli zrobić podkop, zaplanowali też drogi ucieczki.

Nieoficjalnie: Rosjanie planowali atak na własną bazę wojskową
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, 2022 Anadolu Agency)

O sprawie poinformowały kanały "Baza" i "Shot" na Telegramie, powołując się na źródła w Federalnej Służbie Bezpieczeństwa. Dziennikarze nie podali jednak dokładnie, kiedy siły bezpieczeństwa zatrzymały grupę młodych ludzi.

Planowali wysadzić sprzęt wojskowy

Według śledczych pięciu młodych Rosjan poznało się na portalach społecznościowych i postanowiło wspólnie zaatakować jednostkę wojskową. Aby przedostać się do zabezpieczonego obiektu, planowali wykopać tunel.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Turcja to nie Rosja". Ekspert o najgorszym scenariuszu po wyborach

Już na terenie jednostki wspólnicy chcieli podpalić i wysadzić sprzęt wojskowy. FSB opisuje, że wspólnicy rzekomo opracowali plan ataku, przygotowali drogi ucieczki, a nawet przywieźli do jednostki wojskowej narzędzia do kopania. - Agenci FSB uniemożliwili realizację planu - czytamy.

Młodzi Rosjanie "stworzyli organizację terrorystyczna"

Kanał "Baza" pisze, że pomysłodawcą byli 19-letni Anton Chripko i 20-letni Siergiej Korchow. Usłyszeli zarzuty zorganizowania i stworzenia organizacji terrorystycznej, na podstawie art. 205 Kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej.

Chripce postawiono również zarzut przygotowania do ataku terrorystycznego. Policja zatrzymała też 20-letniego Iwana Silina, 20-letniego Ilię Korkacza i 15-letniego mieszkańca miasta Bałaszycha w pobliżu Moskwy. Usłyszą zarzuty za udział w organizacji terrorystycznej.

Grozi im 15 lat więzienia

Młodym Rosjanom grozi od 10 do 15 lat więzienia. Oficjalnie FSB nie poinformowało jeszcze o zatrzymaniu młodych ludzi ani o zapobieganiu zamachowi terrorystycznemu w Bałaszyce.

Rosyjskie FSB w ostatnim czasie coraz częściej chwali się zatrzymaniem Rosjan, którzy rzekomo planują ataki terrorystyczne na terenie kraju. Za wiele z nich odpowiedzialność bierze organizacja Rosyjski Korpus Ochotniczy, która sprzeciwia się oficjalnym władzom Rosji.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić