Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Niesamowite, co zrobili polscy muzułmanie. Chodzi o żołnierzy z granicy

469
Podziel się:

W Domu Pielgrzyma w Muzułmańskiej Gminie Wyznaniowej Bohoniki nie ma czasu na nudę. Od samego rana przygotowywane są tam posiłki. Chodzi o setki porcji pożywnej zupy, którą Maciej Szczęsnowicz, wójt gminy wyznaniowej, zawozi potem na przejście graniczne w Kuźnicy i karmi nią zmarzniętych mundurowych.

Niesamowite, co zrobili polscy muzułmanie. Chodzi o żołnierzy z granicy
Zdjęcie ilustracyjne (PAP)

Zaczęło się niewinnie. "U nas ostatnio stali żołnierze na skrzyżowaniu, miałyśmy więcej zupy, mówię do koleżanki: "Chodźmy przejść się, zanieść tego ciepłego jedzenia"" - powiedziała "Faktowi" pani Joanna.

A teraz? W Domu Pielgrzyma w Muzułmańskiej Gminie Wyznaniowej Bohoniki od rana pełne ręce roboty. W poniedziałek do gotowania zgłosiły się panie Teresa, Oliwka i dwie Joanny.

Wspólnymi siłami, by pomóc żołnierzom

Ale gotują nie tylko muzułmanki. Pomaga im również pani Joanna Raćko, która jest katoliczką.

Wszystko na zupę dostaliśmy od dobrych ludzi. Darują nam ziemniaki, kapustę, marchewkę, cebulę, buraki, makarony, ryże. Podstawowe produkty, żeby ugotować tę zupę dla żołnierzy. Lokalna społeczność, szkoły, prywatne osoby, przywożą nam wszystko w darach. Ciepły posiłek to ciepły posiłek, każdy chce zjeść, stojąc na tym zimnie. Wystać tyle godzin to przecież nic łatwego – opowiada dziennikowi.

Żołnierze są niezwykle wdzięczni za hojność mieszkańców Podlasia. A pani Joanna... jest wdzięczna za ich służbę. Bo, jak sama mówi, migrantów trochę się boi, ale w żadnym wypadku ich nie potępia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(469)
Pragmatyk I.
7 miesięcy temu
Muzułmanie pomagają, a gdyby pomagali ateiści albo zwolennicy Ordo Iuris, to przecież także są Polacy. Dobrze robią i chwała im za to. Uchodźcom/migrantom także należy podać miskę ciepłej zupy.
Leszek
7 miesięcy temu
Dziwi mnie, że są tylko 2 skrajne postawy: -albo bronimy granicy przed Łukaszenką a migranci to zło( jak chce rząd, -albo wpuszczamy uchodźców (a zapominamy kto ich wykorztuje). -Moim zdaniem: uchodźcy to Ci którzy uciekają że swojego piekła, a znęca się nad nimi Łukaszenko ( to trzeba podkreślać!!! Oni np. każą forsować granicę trzymając czyjeś dziecko nad ogniem). I tu jest kłopot, bo tak pokrzywdzonym ludziom pomóc powinniśmy. Ale jeśli przyjmiemy tysiąc to ŁUKASZENKO przyśle ich 10 tysięcy i więcej takich ludzi będzie pokrzywdzonych!!!. Słabszych powinniśmy przyjąć a nie przyczyniać się do ich śmierci. Ale już odsyłać tych co nie uciekają przed prześladowaniami wojnami w swoim kraju ( wtedy nie są uchodźcami, ochrona międzynarodowa im nie przysługuje,są migrantami). A do tego niech policja będzie bezwzględna jeśli uchodźca będzie przestępcą. Straszenie gwałcicielami wtedy niepotrzebne. UE powinna pomóc, bo jak nie to jakiś obóz dla uchodźców pod granicą niemiecką i oni sobie poradzą
Jerzy
7 miesięcy temu
Ej coś tu nie gra przecież nasi żołnierze otrzymują 5 racji dziennie i to jest tysiące calorii. Sam słyszałem w TVP chyba jakiś ważny gość mówił. Teraz jak se wspomnę jak byłem w Ełku chyba w 89r. te ziemniaczki zielonkawe z boczusiem codziennie pychotka. Codziennie jednak stołowałem się w barze na mieście. Tam byli super ludzie za friko mi codziennie szykowali super jedzonko i to przez 2 miesiące. Dobre to czasy były i ludzie jakby bardziej tacy katoliccy czy co.
kkk11
7 miesięcy temu
Polscy muzułmanie to większości Tatarzy którzy nie raz pokazali w trudnych chwilach swój patriotyzm , sa większymi Polakami niż nie jeden Polski tak zwany katolik z telewizji ,wiec co w tym dziwnego
Aneta
7 miesięcy temu
tam muszą być zainstalowane, silne reflektory takie jak do wyłapywania samolotów do zestrzelenia.Przykład z II w.św. Jak taki snop światła oświetli tych cwaniaków to się pos....ą w gacie i dyla.Wojsko posiada takie przewoźne urządzenia.
rozdarte serc...
7 miesięcy temu
nasi muzułmanie już do wieków żyją z nami a my z nimi i dobrze wiedzą jaka przepaść nas dzieli od migrantów,najbardziej ucywilizowani i bliscy naszej społeczności i mózgi mają niewyprane przez islamistów już dawno uciekli tam gdzie mogą spokojnie żyć
onuce
7 miesięcy temu
Wielu z tych migrantow to bardzo agresywni ludzie. Polscy zolnierze powinni byc lepiej wyposazeni przeciw atakowi laserow i swiatu z lapm, ktore ich oslepiaja,. Uwazam tez ze agresywnych migrantow powinno sie, dowalic aby popamietali z kim maja, do czynienia. Kiedy rzad zamknie wszystkie granice z rosja, i bialorusia,- eskalacja trwa nadal i trzeba podja,c konkretne decyzje w tej sprawie a nie zwlekac !!!
Greg
7 miesięcy temu
"Ryże" od kiedy słowo ryż jest w liczbie mnogiej?
Kkk
7 miesięcy temu
Co w tym niesamowitego? Normalny ludzi odruch. O2, Wasi mocodawcy z Niemiec tak nie zrobią
Kkk
7 miesięcy temu
Co w tym niesamowitego? Normalny ludzi odruch. O2, Wasi mocodawcy z Niemiec tak nie zrobią
Kkk
7 miesięcy temu
Co w tym niesamowitego? Normalny ludzi odruch. O2, Wasi mocodawcy z Niemiec tak nie zrobią.
ewa
7 miesięcy temu
Dziękuję naszym muzułmanom.
Eli
7 miesięcy temu
Na tym zdjęciu ci nasi żołnierze są tacy chudzi czy zdjęcie wyciągnięte przez photoshopa? Bo jak takie chudzielce są to nie dziwię się, że im zupkę wożą.
obsrywator
7 miesięcy temu
to jest problem baćki łuki, nie nasz. Jego turyści, których podróż na turystycznej wizie do Białorusi sponsorują w geście obowiązkowej muzułmańskiej jałmużny albo Arabowie albo Irańczycy, to tak na prawdę najemnicy w wojnie cywilizacyjnej i do jako takich w zasadzie należałoby strzelać ostrą amunicją. Ale Polacy to naród miłosierny dlatego proponuje polewać ich wodą. Nie musi być święcona. Idzie zima i woda można temat załatwić bez problemu. Będą szybciej wracać do siebie niż tu przyjeżdżać. Nie wpuszczać ich pod żadnym pozorem bo jak pojadą na zachód i tam zrobią syf taki jak u siebie to do Polski będą mieć już całkiem niedaleko.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić