Niesamowite odkrycie. Wieść z Izraela obiegła świat

65

Archeolodzy w Izraelu dokonali niesamowitego odkrycia. Na północy kraju znaleziono grecką inskrypcję "Chrystus narodzony z Maryi" sprzed 1500 lat.

Niesamowite odkrycie. Wieść z Izraela obiegła świat
Inskrypcja ma ponad 1500 lat (Israel Antiquities Authority)

Inskrypcja "Chrystus narodzony z Maryi" ma konkretne znaczenie. Napis świadczy o istnieniu w tym miejscu bizantyjskiego kościoła. Archeolodzy dokonali odkrycia w arabskiej wiosce Tajbe w Dolinie Jezreel w północnym Izraelu.

O niesamowitym odkryciu poinformowano na Facebooku. Z opisu do zdjęć odkrycia wynika, że wyrażenie miało chronić przed złem czytających. Było powszechne na początku inskrypcji i dokumentów z tamtego okresu. Według archeologów napis był pierwotnie umieszczony nad wejściem do kościoła.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Inskrypcja okazała się niezwykle istotna dla uczonych. Okazało się, że dzięki niej dowiedziano się, że w regionie istniały kościoły z tego okresu. Dotychczas nie było takiej pewności, o czym powiedział portalowi Times of Israel - Walid Atrasz, archeolog z Israel Antiquities Authority. Ruiny kościoła były już odkryte wcześniej, jednak do tej pory nie było dowodów na obecność chrześcijan.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Najnowsze prognozy rozwoju wirusa
Autor: GGG
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić