Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Niesamowite znalezisko w ścianie domu. "Mam gęsią skórkę"

170
Podziel się:

Podczas sprzątania domu po powodzi niemiecka rodzina znalazła za ścianą ​​ukrytą kolekcję bardzo rzadkich nazistowskich artefaktów. - To niezwykle ważne odkrycie — podkreśla historyk, który zajął się badaniem przedmiotów.

Niesamowite znalezisko w ścianie domu. "Mam gęsią skórkę"
W ścianie domu dokonano szokującego odkrycia (Archive of the city of Hagen)

Nauczyciel historii Sebastian Yurtseven sprzątał dom swojej ciotki w mieście Hagen po powodzi, która dotkliwie doświadczyła okolicę. Zupełnie niespodziewanie mężczyzna dokonał szokującego odkrycia.

Niemcy. Niesamowite odkrycie w ścianie domu

W szybie za pokrywą z płyt gipsowo-kartonowych, która poluzowała się podczas deszczu, mężczyzna znalazł nazistowskie przedmioty z czasów II wojny światowej i z okresu międzywojennego.

Mam gęsią skórkę. Nie sądziłem, że przerodzi się to w tak wielkie odkrycie – powiedział Yurtseven lokalnej prasie.

W ścianie ukryte były m.in. numer gazety Westfalenpost z 1945 roku, rewolwer, mosiężne kastety, orzeł organizacji NSV (Narodowosocjalistyczna Ludowa Opieka Społeczna), literatura NSV, akta kobiet w ciąży i… portret Hitlera - donosi "The Sun".

Dawna siedziba nazistowskiej organizacji

Budynek, w którym mieszka ciotka mężczyzny, to według doniesień dawna miejscowa siedziba NSV, która była ramieniem partii nazistowskiej i liczyła w 1943 r. około 17 milionów członków. Grupa szerzyła ideologię nazistowską poprzez działalność społeczną, taką jak zapewnianie bezpłatnych posiłków, badań lekarskich i szczepień.

Yurtseven i jego ciotka nie mieli pojęcia, że ​​nazistowskie obiekty znajdują się w ich domu, a są właścicielami budynku od lat sześćdziesiątych. Według historyków obiekty mogły zostać porzucone w szczelinie między dwoma budynkami, zanim wojska amerykańskie zajęły miasto w 1945 roku.

Bardzo rzadkie znaleziska

Znaleziska zostały zbadane przez archiwum miejskie w Hagen, a niektóre z nich, pochodzące z 1928 r., zostaną wystawione w muzeum miejskim w Hagen. Szef archiwum, Ralf Blank, powiedział, że to bardzo rzadkie znalezisko i że niewiele jest oryginalnych materiałów źródłowych na temat NSV.

To niezwykle ważne odkrycie. Rzuca światło na działania i działalność nazistowskich agencji na szczeblu lokalnym. Przy współpracy Biura Archiwów Westfalskich Stowarzyszenia Regionalnego Westfalsko-Lippe, znalezisko, które może okazać się prawdziwym skarbem do badań, ma być teraz zabezpieczone - powiedział Blank.
Zobacz także: Zaskakujące odkrycie w Luizjanie. "Wykrzyknąłem: o mój Boże!"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(170)
Ela
rok temu
Pewno to artefakty Tuska
afrykaner
rok temu
w polsce już by siedział w więzieniu.
Archeolog
rok temu
Ktoś kiedyś znajdzie pamiątki po Jarosławie Kaczynskim, jego różową teczkę, teczkę TW SB oraz kasety z rozmowami z agentem KGB Anatolijem Wasinem.
Ddd
rok temu
To jak mogło być w szybie? A dziadek napewno był w Wermahcie
Eeeejjj
rok temu
To pamiątki rodziny Tuska .
Bialy20
rok temu
17 milionów doboszy z pułkowych orkiestr i kucharzy?! Bo przecież wszyscy Niemcy tak spędzili wojnę! Aha, po przegranej wojnie żaden Niemiec nagle nie przestał być nazistą! Tak jak lewak nigdy nie będzie normalnym człowiekiem!
No i co...
rok temu
Grupa szerzyła ideologię nazistowską poprzez działalność społeczną, taką jak zapewnianie bezpłatnych posiłków, badań lekarskich i szczepień. Co to za ideologia? Nazizm...?
polak
rok temu
A czy przypadkiem nie było tam aktu urodzenia jaskiniowca nowogrodzkiego??? Z Hitlerem mają chyba zbieżne poglądy!!!
Nasz portret
rok temu
Nasze łyse pały by się cieszyły szczególnie z tych kastetów. Pobili my Turka by sprawdzić czy dobre , rewolwer zabrali by do lasu na spotkanie przy ognisku.
antykaczka
rok temu
`Grupa szerzyła ideologię nazistowską poprzez działalność społeczną, taką jak zapewnianie bezpłatnych posiłków, badań lekarskich i szczepień.` Dobrze że nie dodali jeszcze 500+ bo by rządzili do dzisiaj !.
kocur
rok temu
Ale jaja w Niemczech, niemiecka rodzina odkryła nazistowskie przedmioty. Cóż to za lud ci naziści? Od 1919r. najeżdżał systematycznie Niemcy, aby ostatecznie podbić ich ziemię w 1933r. Jak szybko się pojawił tak szybko zniknął wraz z wkroczeniem do Berlina Armii Czerwonej. Mnie uczono inaczej nazizm – ruch polityczny (od 1919), ideologia, od przejęcia władzy przez A. Hitlera (1933) system państwowy w Niemczech (tzw. III Rzesza.). Wnioski niemiecka rodzina znalazła niemieckie przedmioty z czasów rządów Adolfa Hitlera. Proszę nie zaprzeczać faktów historycznych i wyzbyć się nawyków Joseph Goebbelsa.
ewq
rok temu
Pamiątki rodzinne pochowane przed Sowietami, a nie artefakty nazistowskie eunuchu intelektualny z o2.
Polak
rok temu
Niech poszuka głębiej, to znajdzie nasze srebra rodowe, złoto i diamenty z Polski. Futra wywiezione z Polski już zjadły mole, ale obrazy wciąż wiszą, także w Austrii.
ewq
rok temu
Nie nazistowskie, a rodzinne pamiątki ukryte przed Sowietami, żeby się nie wydało że tacy miłośnicy Adolfa były w rodzinie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić