Dagmara Smykla-Jakubiak
Dagmara Smykla-Jakubiak| 

Niesamowity wyczyn 10-latka. Rodzice 50 razy mówili mu "nie", ale postawił na swoim

21

10-letni chłopiec pokonał drogę z Sycylii do Londynu, żeby uściskać ukochaną babcię. Po drodze on i jego tata spali najczęściej pod gołym niebem, musieli przeganiać stada dzików psów, a po przybyciu do Wielkiej Brytanii spędzić dwa tygodnie na kwarantannie. Ale udało się! To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Niesamowity wyczyn 10-latka. Rodzice 50 razy mówili mu "nie", ale postawił na swoim
10-latek przeszedł 2,8 tys. km. Zrobił niespodziankę babci (Instagram.com, romeos_big_journey_home)

10-letni Romeo nie widział swojej babci przez nieznośnie długi czas. Rodzice urodzonego w Londynie chłopca kilka lat temu postanowili przenieść się na Sycylię, a jego babcia została w Wielkiej Brytanii. Z powodu przeprowadzki, a potem pandemii koronawirusa, 10-latek nie widział swojej babci od półtora roku.

Początkowo rodzice chłopca nie chcieli słyszeć o podróży do Londynu. Na tym etapie pandemii koronawirusa samoloty nie latały między Sycylią a Wielką Brytanią, podróżowanie było znacznie utrudnione.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Prosiłem moich rodziców, a oni powiedzieli "nie" więcej niż 50 razy. Wreszcie zgodzili się, pod warunkiem, że zaplanujemy to tak, żeby nie zarazić się koronawirusem - wspomina 10-latek.

10-latek przeszedł 2,8 tys. km. Zrobił niespodziankę babci

Ostatecznie Romeo i jego ojciec przebyli, w większości na piechotę, Włochy, Szwajcarię i Francję. Stamtąd dotarli do Londynu, gdzie przebyli obowiązkową dwutygodniową kwarantannę. Cała podróż trwała trzy miesiące.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Wreszcie dostali się do Witney w Oxfordshire. Ostatnie kilkadziesiąt metrów Romeo pokonał biegiem i uściskał czekającą na niego babcię.

To był największy uścisk w historii. Porozmawiam z babcią Rosemary z Włoch, ale to nie to samo, co prawdziwy uścisk - wspomina szczęśliwy wnuk.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić