o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

Nietypowa prośba skazanego na śmierć. Chce, żeby go rozstrzelali

152
Podziel się

Zane Floyd może zostać pierwszą od 15 lata osobą w amerykańskim stanie Nevada, na której wykonana zostanie kara śmierci. Mężczyzna w 1999 roku zamordował czterech klientów supermarketu w Las Vegas. Teraz chce wybrać sposób wykonania swojego wyroku i domaga się plutonu egzekucyjnego.

Nietypowa prośba skazanego na śmierć. Chce, żeby go rozstrzelali
Zane Floyd został skazany na karę śmierci. Domaga się plutonu egzekucyjnego.
bESwWtNh

Adwokaci Floyda twierdzą, że prośba nie jest próbą odłożenia egzekucji w czasie. Z dokumentów sądowych, do których dotarła agencja Associated Press, wynika, że ta metoda ma być zdaniem prawników mniej bolesna niż stosowany zazwyczaj śmiertelny zastrzyk.

Zastrzelił cztery osoby w supermarkecie. Został skazany na śmierć

W Stanach Zjednoczonych stosowanie plutonu egzekucyjnego do wykonania kary śmierci jest rzadkością. Ten sposób egzekucji jest obecnie dozwolony zaledwie w trzech stanach – Mississipi, Oklahomie i Utah. Prawnicy skazanego argumentują jednak, że metoda ta jest "najbardziej humanitarna".

bESwWtNj

Egzekucja 45-letniego Zane'a Floyda ma odbyć się pod koniec czerwca. Byłby to pierwszy przypadek wykonania kary śmierci w Nevadzie od 2006 roku.

W 1999 roku Floyd zastrzelił cztery osoby w supermarkecie w Las Vegas. Kolejna jego ofiara została poważnie ranna. Przyznał się do winy i rok później został skazany na karę śmierci.

Mężczyzna wielokrotnie odwoływał się od wyroku. W zeszłym roku wniosek o rozpatrzenie jego sprawy odrzucił Sąd Najwyższy. Prawnicy Floyda zapowiedzieli, że 22 czerwca zwrócą się o ułaskawienie ich klienta do Komisji Odwoławczej ds. Ułaskawień Stanu Nevada.

bESwWtNp

Kara śmierci w Nevadzie. Parlament stanowy głosuje nad jej zniesieniem

Kilka tygodni temu członkowie izby niższej stanowego parlamentu poparli projekt ustawy o zniesieniu kary śmierci. Jeżeli ustawa zostanie przyjęta większością głosów w Senacie Nevady, uchyli dotychczasowe wyroki skazujące. Zostaną one zamienione na dożywocie bez możliwości wcześniejszego zwolnienia.

Nevada jest jednym z 27 stanów, który dopuszcza karę śmierci. Jak donosi amerykańskie Centrum Informacji o Karze Śmierci, obecnie w tzw. celach śmierci przebywa tam 70 osób. Od 1976 roku w Nevadzie tylko raz skorzystano z prawa łaski.

bESwWtNq

Obejrzyj także: Kara śmierci. Barbarzyństwo czy sprawiedliwość?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESwWtNK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(152)
logteru
6 miesięcy temu
No paczta go, jeszcze ma koncert życzeń jak ma być skazany. Dobre sobie. A kara powinna być udręką i kończyć się śmiercią.
Nie
7 miesięcy temu
Nie kumam tej kary śmierci. Jak jest wyrok, po co trzyma się tych ludzi całymi latami w pierdlu i wydaje na nich pieniądze? Czapa i spokój
ździś
7 miesięcy temu
Dobrze że można sobie wybrać sposób wykonania kary śmierci.Ludzie mają różny upodobania.
bESwWtNL
Aldi
7 miesięcy temu
Pluton egzekucyjny jak najbardziej, postawić 20 małolatów z procami i niech walą do oporu :))
Bruno
7 miesięcy temu
Jeżeli ma siedzieć do końca nędznego życia bez możliwości zwolnienia, to ok. KS może nie być. Nie tak jak w Polsce dożywocie to 25 lat, a bezwzględne dożywocie to 30 lat.
nie tak
7 miesięcy temu
A co to? Koncert życzeń? Może jeszcze skazanemu przynieść piwko, stek i kawior? Jego ofiary były czyimiś dziećmi, może mężami, żonami, rodzicami, rodzeństwem... A ten sobie prosi o rodzaj kary śmierci? Przecież wykonanie takiego wyroku jest bardziej obciążające dla katów niż dla skazanego bo on sobie zdechnie a kat będzie musiał żyć ze świadomością, że zabił. Bardziej mi więc żal kata i to on a nie morderca, powinien decydować jak odbierze komuś życie!
Max Kolonko
7 miesięcy temu
Należy w Polsce przywrócić karę za zdradę Ojczyzny i korupcję !
tak to widze
7 miesięcy temu
myslalem ze chodzi o szczepionke
vacek
7 miesięcy temu
1999 r i narzekacie na opieszałość naszych sondów
Bez dyskusji
7 miesięcy temu
Zabił? Zabić i jego i to w trybie now
koala
7 miesięcy temu
jakby w polsce byla kara smiercie to Komenda Tomasz juz by dawno nie zyl - NIEWINNY CZLOWIEK
Janina
7 miesięcy temu
Tak wygląda sprawiedliwość według lewaków.Wszyscy przestępcy mają prawa tylko nie normalny człowiek.
ECH
7 miesięcy temu
Poczwórne morderstwo a prawnicy k0mbinują humanitarny wyrok ? A może zapożyczyli polskich prawników ?
bESwWtND
Seba
7 miesięcy temu
niech zrobią jak w Chinach: ok, rozstrzelają, ale on zapłaci za naboje.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić