Kara śmierci w USA. Przeprowadzono sekcję zwłok skazańca. Umierał w męczarniach

59

Wesley Ira Purkey został skazany na karę śmierci za zgwałcenie i zamordowanie 16-letniej Jennifer Long. Skazaniec poprosił, aby jego ostatnim posiłkiem było ciasto z orzechami pekan. Ponieważ cierpiał na poważną chorobę, nie zdawał sobie sprawy, że popełnił błąd.

Kara śmierci w USA. Przeprowadzono sekcję zwłok skazańca. Umierał w męczarniach
Wesley Ira Purkey został poddany egzekucji w 2020 roku (Kansas Dept. of Corrections)

Mimo że egzekucja skazanego miała miejsce jeszcze w 2020 roku, dopiero teraz opinii publicznej przedstawiono wyniki jego sekcji zwłok. Jak podaje Daily Star, Wesley Ira Purkey otrzymał śmiertelny zastrzyk pentobarbitalu.

Ostatnie posiłki skazańców. Więzień popełnił poważny błąd

Zgodnie z wynikami sekcji środek chemiczny dostał się do płuc i tchawicy 68-latka. Według dra Gaila Van Normana, lekarza medycyny sądowej, w konsekwencji Wesley Ira Purkey umierał w męczarniach, czując się niemal tak samo, jak ofiary utonięć.

To jedno z najbardziej potwornych uczuć znanych człowiekowi – podkreślił dr Gail Van Norman (Daily Star).

Wesley Ira Purkey poprosił, aby jako ostatni posiłek podano mu ciasto z orzechami pekan. Ponieważ jednak 68-latek cierpiał na chorobę Alzheimera, zapomniał, że ta okazja już minęła i za chwilę zostanie poddany egzekucji. Dzień przed tragedią, widząc w telewizji Billa Clitona, zadeklarował, że zagłosuje na niego w kolejnych wyborach.

Jennifer Long została zamordowana w Kansas City w stanie Missouri. Oprawca zmusił 16-latkę, aby wsiadła do jego auta, a następnie zawiózł do swojego domu. Tam doszło do gwałtu i morderstwa, po którym Wesley Ira Purkey rozczłonkował zwłoki Jennifer piłą mechaniczną.

Zobacz także: Zobacz też: Kara śmierci. Barbarzyństwo czy sprawiedliwość?
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić