Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
GG
|

Nietypowi pacjenci u weterynarza. Zdjęcia z Kalifornii obiegły świat

3
Podziel się

Pożary lasów w amerykańskim stanie Kalifornia nie oszczędzają nikogo, nawet zwierząt. Miejscowi weterynarze uratowali pumę i dwa niedźwiedzie. Zdjęcia z rekonwalescencji poparzonych zwierząt obiegły świat.

Nietypowi pacjenci u weterynarza. Zdjęcia z Kalifornii obiegły świat
Jeden z uratowanych niedźwiedzi (Twitter, New York Post)
bFdTGDxh

Przed trudnym zadaniem stanęli kalifornijscy weterynarze. W ich placówce pojawiła się trójka nietypowych pacjentów. Dwa niedźwiedzie i puma zostały poparzone w wyniku pożarów niszczących cały stan. Gabaryty drapieżników z pewnością nie są dla lekarzy ułatwieniem.

Pierwszy pacjent trafił po opiekę weterynarzy 11 września. To dorosły samiec niedźwiedzia czarnego, który waży niespełna 170 kilogramów. Dwa tygodnie później w klinice pojawiła się poparzona samica pumy. 30 września dotarł ostatni i jednocześnie największy pacjent. Był nim ważący ponad 230 kilogramów niedźwiedź. Weterynarze używają skóry tilapii jako naturalnego bandaża, który przyspiesza gojenie ran.

bFdTGDxj

Weterynarze są zaspokojeni pożarami na terenie całego stanu. Zwierzęta nie wiedzą jak chronić się przed ogniem, czego przykładem może być zmniejszenie populacji koali w Australii. Wynikało ze śmierci dużej ilości osobników w trakcie pożarów. Tegoroczny sezon jest dla Golden State bezprecedensowy. Jak dotąd doszło do prawie 8 tysięcy pożarów, w których spłonęło 3,7 miliona akrów siedlisk dzikich zwierząt.

Zobacz także: Po 53 dniach rehabilitacji wypuścili pumę na wolność
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdTGDxK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
Ironik
rok temu
"Weterynarze są zaspokojeni pożarami" - na pewno?
kosmo
rok temu
Biedne zwierzaki, gdzie się mają podziać??? Osaczone jak nie ogniem czy woda to siedliskami ludzi. Dobrze, że jeszcze komuś zależy na ich losie i pomagają im w tych tragicznych okolicznościach.
Ble
rok temu
Redakcjo, ratunku!!! Jak można coś takiego publikować bez uprzedniego sprawdzenia???
bFdTGDxL
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić