Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Też to widzicie? Wpadka premiera na konferencji. "Wymowny drobiazg"

543

Podczas czwartkowej konferencji prasowej na Stadionie Narodowym premier Mateusz Morawiecki zaliczył wpadkę. Szef Rady Ministrów pokazał się w maseczce założonej... do góry nogami. Nie umknęło to uwadze spostrzegawczych osób.

Też to widzicie? Wpadka premiera na konferencji. "Wymowny drobiazg"
Mateusz Morawiecki założył maseczkę do góry nogami (PAP)

W czwartek na Stadionie Narodowym odbyła się kolejna konferencja prasowa. Podczas tego wydarzenia premier oświadczył, że właśnie w czwartek do szpitala polowego na stadionie ma trafić pierwszy pacjent.

Zaznaczał też, że w Polsce rośnie wiele takich szpitali. Są one budowane m.in. w miastach wojewódzkich i nie tylko.

Koronawirus. Premier w maseczce do góry nogami

W trakcie czwartkowej konferencji premier Morawiecki miał źle założoną półmaskę 3M typu FFP3. Zaparowane okulary świadczyły o tym, że nie przylega ona szczelnie do twarzy.

Założenie przez premiera Morawieckiego maseczki 3M FFP3 odwrotnie, to znaczy do góry nogami, dobitnie pokazuje w jakiej sytuacji znalazł się polski rząd. Mi też się zdarza założyć maseczkę ochronną odwrotnie, gdy biegnę do pacjenta w ciężkim stanie, trzeba go zaraz intubować i każda sekunda jest ważna. Proszę mi wierzyć, że w takiej sytuacji zdarza się założyć nie tylko maseczkę odwrotnie, ale i kombinezon tyłem do przodu! - skomentował w rozmowie z Onetem doktor Bartosz Fiałek, przewodniczący Regionu Kujawsko-Pomorskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.

Później dodał, że jest to drobiazg, "choć bardzo symboliczny i wymowny". - Ta nieprawidłowo założona maseczka mówi: decydenci spieszą się w swoich działaniach, ponieważ epidemia SARS-CoV-2 na terytorium Polski wymknęła się im spod kontroli. A pośpiech nie jest dobrym doradcą - zaznaczał.

Oczywiście szczelność maseczki założonej w ten sposób jest mniejsza niż wtedy, gdy jest ona używana właściwie. Wiadomo jednak, że nawet tak noszona maska w jakiś sposób chroni przed koronawirusem.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić