Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Sikorski zaatakował Kempę. Naprawdę powiedział to publicznie

794
Podziel się:

Czy o takiego poziomu debaty publicznej chcemy? Zdjęcie Beaty Kempy wywołało lawinę dyskusji w mediach społecznościowych. W wulgarnych słowach skomentował je Radosław Sikorski. Opinia publiczna nie kryje oburzenia obraźliwą wypowiedzią. Od lewa do prawa pojawiają się głosy, że to przekroczenie granicy, która powinna być nieprzekraczalna.

Sikorski zaatakował Kempę. Naprawdę powiedział to publicznie
Ostra dyskusja na Twitterze. Sikorski atakuje Kempę (Getty Images, Beata Zawrzel)

Środowa wymiana zdań rozpoczęła się od wpisu Beaty Kempy, która opublikowała na Twitterze zdjęcie flagi RP powiewającej na siedzibie Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

Lasy zawsze wierne Polsce, szczególnie teraz, gdy nasz kraj jest tak brutalnie atakowany - napisała europosłanka, która wbija szpilkę Komisji Europejskiej, która w ostatnich dniach debatowała na temat polskich spraw.

W dyskusję włączył się Radosław Sikorski. Europoseł Platformy Obywatelskiej w ostrych słowach zwrócił się do Beaty Kempy, pisząc, że Lasy Państwowe "dojone są tak, jak Fundusz Sprawiedliwości".

Sikorski przesadził

To niestety był dopiero początek. Europosłanka w odpowiedzi zarzuciła Sikorskiemu, że gdyby jego koledzy byli teraz przy władzy, biało-czerwonej flagi "nie byłoby dzisiaj na czym wieszać". Po tych słowach europoseł już nie wytrzymał i puściły mu wszystkie hamulce. Napisał słowa, które z pewnością nie powinny paść od człowieka kulturalnego i tak doświadczonego polityka.

Walnij się w zatłuszczony łeb - skomentował Sikorski w mediach społecznościowych.

Wpis Sikorskiego wywołał ogromne poruszenie na Twitterze. Do jego tweeta odniosło się wielu polityków m.in. Rafał Bochenek z Prawa i Sprawiedliwości, który zapytał czy dżentelmeni z Platformy Obywatelskiej tak zwracają się do kobiet. Oburzenie słowa Sikorskiego wywołały jednak nie tylko na prawicy. Dosadnie do tweeta polityka odniosła się choćby dziennikarka Karolina Korwin-Piotrowska. "Cham i burak" - skwitowała.

Radosław Sikorski w latach 2010-2016 był wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej. Od 2019 roku jest posłem do Parlamentu Europejskiego IX kadencji.

Zobacz także: Przypadkowe odkrycie izraelskiego nurka. Starożytne przedmioty leżały 150 metrów od brzegu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(794)
gdańszczanka
rok temu
Odpowiedź Sikorskiego była chamska, ale....rozumiem ją; Kempa sama się "podłożyła" zwracajac się do Sikorskigo "Herr Lord".
donek
rok temu
radziu zmień leki
xyz
rok temu
W polityce powinien być zakaz używania jakichkolwiek wulgaryzmów w stosunku do oponentów , niezależnie czy to strona rządząca, czy opozycja. Kultura i szacunek dadzą więcej dobrego niż wzajemne oblewanie się pomyjami w kraju jak i za granicą. Jedno państwo , jeden naród ,a wrogość emanuje tak mocno że iskry lecą...dlatego jesteśmy postrzegani jako naród szmergli.
Duduś
rok temu
Dokładnie,tak trzymać,odpowiedź na poziomie wrażliwości pisowców. Niech sobie sami zobaczą jak mogą się poczuć ;udzie opluwani przez ich propagandę.
Herman
rok temu
Brawo zdradek, będzie premia w EURO.
WERK
rok temu
Szok, że można reprezentować Polskę z tak wiecznie brudnymi kłakami
kkk
rok temu
te wszystkie wulgarne i obrazliwe słowa sikorskiego tak naprawde opisuja jego samego:-)
czytelnik
rok temu
Jacy ludzie, takie słownictwo, nie dziwi nic.
mniej
rok temu
Ci z mniejszości mogą wszystko
Marta
rok temu
Kogo uraził mój komentarz ,że musieliście go po krótkiej chwili skasować.Chamowi można ubliżać ,ale chama obrażać to już nie.
zły
rok temu
kto sieje wiatr zbiera burzę. Niech pani Kempa nie udaje słabej i dotkniętej - trafił swój na swego
dddd
rok temu
a jak Pawłowicz ubliża innym to dobrze ? Ona lepsza ? Może ?
qqq
rok temu
Wyślemy cię w kosmos Sikorski.
Wojciech
rok temu
KEMPA I PAWLOWICZ TO JĘZYKOWE BLIŹNIACZKI
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić