Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
JAR
|

Sikorski zaatakował Kempę. Naprawdę powiedział to publicznie

794
Podziel się

Czy o takiego poziomu debaty publicznej chcemy? Zdjęcie Beaty Kempy wywołało lawinę dyskusji w mediach społecznościowych. W wulgarnych słowach skomentował je Radosław Sikorski. Opinia publiczna nie kryje oburzenia obraźliwą wypowiedzią. Od lewa do prawa pojawiają się głosy, że to przekroczenie granicy, która powinna być nieprzekraczalna.

Sikorski zaatakował Kempę. Naprawdę powiedział to publicznie
Ostra dyskusja na Twitterze. Sikorski atakuje Kempę (Getty Images, Beata Zawrzel)

Środowa wymiana zdań rozpoczęła się od wpisu Beaty Kempy, która opublikowała na Twitterze zdjęcie flagi RP powiewającej na siedzibie Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

Lasy zawsze wierne Polsce, szczególnie teraz, gdy nasz kraj jest tak brutalnie atakowany - napisała europosłanka, która wbija szpilkę Komisji Europejskiej, która w ostatnich dniach debatowała na temat polskich spraw.

W dyskusję włączył się Radosław Sikorski. Europoseł Platformy Obywatelskiej w ostrych słowach zwrócił się do Beaty Kempy, pisząc, że Lasy Państwowe "dojone są tak, jak Fundusz Sprawiedliwości".

Sikorski przesadził

To niestety był dopiero początek. Europosłanka w odpowiedzi zarzuciła Sikorskiemu, że gdyby jego koledzy byli teraz przy władzy, biało-czerwonej flagi "nie byłoby dzisiaj na czym wieszać". Po tych słowach europoseł już nie wytrzymał i puściły mu wszystkie hamulce. Napisał słowa, które z pewnością nie powinny paść od człowieka kulturalnego i tak doświadczonego polityka.

Walnij się w zatłuszczony łeb - skomentował Sikorski w mediach społecznościowych.

Wpis Sikorskiego wywołał ogromne poruszenie na Twitterze. Do jego tweeta odniosło się wielu polityków m.in. Rafał Bochenek z Prawa i Sprawiedliwości, który zapytał czy dżentelmeni z Platformy Obywatelskiej tak zwracają się do kobiet. Oburzenie słowa Sikorskiego wywołały jednak nie tylko na prawicy. Dosadnie do tweeta polityka odniosła się choćby dziennikarka Karolina Korwin-Piotrowska. "Cham i burak" - skwitowała.

Radosław Sikorski w latach 2010-2016 był wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej. Od 2019 roku jest posłem do Parlamentu Europejskiego IX kadencji.

Zobacz także: Przypadkowe odkrycie izraelskiego nurka. Starożytne przedmioty leżały 150 metrów od brzegu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(794)
gdańszczanka
3 miesiące temu
Odpowiedź Sikorskiego była chamska, ale....rozumiem ją; Kempa sama się "podłożyła" zwracajac się do Sikorskigo "Herr Lord".
donek
3 miesiące temu
radziu zmień leki
xyz
3 miesiące temu
W polityce powinien być zakaz używania jakichkolwiek wulgaryzmów w stosunku do oponentów , niezależnie czy to strona rządząca, czy opozycja. Kultura i szacunek dadzą więcej dobrego niż wzajemne oblewanie się pomyjami w kraju jak i za granicą. Jedno państwo , jeden naród ,a wrogość emanuje tak mocno że iskry lecą...dlatego jesteśmy postrzegani jako naród szmergli.
Duduś
3 miesiące temu
Dokładnie,tak trzymać,odpowiedź na poziomie wrażliwości pisowców. Niech sobie sami zobaczą jak mogą się poczuć ;udzie opluwani przez ich propagandę.
Herman
3 miesiące temu
Brawo zdradek, będzie premia w EURO.
WERK
3 miesiące temu
Szok, że można reprezentować Polskę z tak wiecznie brudnymi kłakami
kkk
3 miesiące temu
te wszystkie wulgarne i obrazliwe słowa sikorskiego tak naprawde opisuja jego samego:-)
czytelnik
3 miesiące temu
Jacy ludzie, takie słownictwo, nie dziwi nic.
mniej
3 miesiące temu
Ci z mniejszości mogą wszystko
Marta
3 miesiące temu
Kogo uraził mój komentarz ,że musieliście go po krótkiej chwili skasować.Chamowi można ubliżać ,ale chama obrażać to już nie.
zły
3 miesiące temu
kto sieje wiatr zbiera burzę. Niech pani Kempa nie udaje słabej i dotkniętej - trafił swój na swego
dddd
3 miesiące temu
a jak Pawłowicz ubliża innym to dobrze ? Ona lepsza ? Może ?
qqq
3 miesiące temu
Wyślemy cię w kosmos Sikorski.
Wojciech
3 miesiące temu
KEMPA I PAWLOWICZ TO JĘZYKOWE BLIŹNIACZKI
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić