Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
SSŃ
|

Skarb w piwnicy. Odkryto go we Wrocławiu. Właściciel nieznany

74
Podziel się

Takiego znaleziska nie powstydziłby się sam Indiana Jones. W jednej z wrocławskich piwnic odkryto cenne historyczne artefakty. Sprawa jest okryta tajemnicą - nie wiadomo jak i dlaczego trafiły do Wrocławia ani do kogo należą wyjątkowe przedmioty.

Skarb w piwnicy. Odkryto go we Wrocławiu. Właściciel nieznany
Niezwykłe odkrycie we wrocławskiej piwnicy (SM Wrocław)

27 października mieszkaniec jednej z kamienic w centrum Wrocławia przypadkowo natknął się na coś niezwykłego w piwnicy. O swoim znalezisku poinformował straż miejską.

Skarb w piwnicy

W niezabezpieczonym pomieszczeniu gospodarczym pod ziemią strażnicy znaleźli kilkanaście elementów drewnianych, dekoracyjnych rzeźb. Na pierwszy rzut oka mogli stwierdzić, że były to cenne, historyczne przedmioty.

Funkcjonariuszom nie udało się ustalić, do kogo należy "skarb". Nikt z lokatorów nie był w stanie wskazać właściciela pomieszczenia z zabytkami. "Drzwi były otwarte i każdy z mieszkańców budynku oraz osób mających dostęp do piwnicy mógł tam wejść" - informuje wrocławska straż.

Dzień później zdjęcia przedmiotów okazano Inspektorowi Zabytków, który zapoznaniu się z materiałem wybrał się na miejsce, by ocenić znalezione elementy. Potwierdził, że są to przedmioty o dużej wartości historycznej.

Stwierdził wstępnie, że są to zabytkowe, neogotyckie elementy drewniane z końca XIX lub początku XX wieku, najprawdopodobniej pochodzące z antykwariatu w Anglii, co można było zauważyć po umieszczonych na nich naklejkach - czytamy na stronie straży.

W związku z ustaleniami inspektora strażnicy skontaktowali się z zarządcą budynku. Jemu jednak również nie udało się określić, kto może być właścicielem znaleziska. Do czasu wyjaśnienia sprawy wraz z ekipą techniczną zabezpieczył pomieszczenie. Prowadzenie dalszych czynności przejął konserwator zabytków w porozumieniu z zarządcą budynku.

Zobacz także: Park opuszczonych maszyn górniczych. Grupa odkrywców pokazała, jak wygląda z bliska
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(74)
Rex
2 miesiące temu
Zabezpieczyli? Nic mi to nie mówi!
Rozbawiony
2 miesiące temu
Ale skarb😁
Kolczasty
2 miesiące temu
To jest mienie bezspadkowe.
Bardzo madra
3 miesiące temu
Szkoda się chwalić takimi rzeczami ,lepiej się cieszyć z posiadania...
Vjte6
3 miesiące temu
A znalazca dostanie 10% znaleźnego?
Jurek
3 miesiące temu
Zaś będzie Polska bogata, kupią następne 100 ton złota za ten skarb.
Airtolek
3 miesiące temu
Ale jakie łatwe panienki ? Przecież to nawet strona z ogłoszeniami nie jest tylko jakieś naciąganie żebyś kliknął link i żeby się wbić na Twój komp lub telefon
Beataalicja
3 miesiące temu
Czy naprawdę muszą się tu ogłaszać łatwe panienki????? Chyba są od tego inne strony.
no i ...
3 miesiące temu
To pierwszy konfesjonał w którym międlar spowiadał zanim poczuł pokusę i nazizm.
Przemek
3 miesiące temu
Niemcy mają taką książkę ,która oddaje ducha nowoczesnego haimatstylu ,na podłożu Europy północnej ,jaką częściowo jest Polska .to Moderne Baukunst.na okładce dom z dachem dwuspadowym pokrytym strzecha z trzciny ,ze stalowej konstrukcji ścianami i narożnikami wypełnionymi cegła i kształtkami z oksydowanej na grafit blachy plus wielkie okna panoramiczne .bylo do kupienia na eBayu polskim.,nie wiedzieć czemu nie można wejść na niemiecki czy inny tylko jest przekierowanie na polski .
Koko
3 miesiące temu
Powiadomił Straż Miejską.... przecież oni są od śmieci🤣
Koko
3 miesiące temu
Powiadomił Straż Miejską.... przecież oni są od śmieci🤣
Interceptor
3 miesiące temu
Może znów coś z zamku Czocha? Kilka lat temu też we Wro u emerytowanego żołnierza w piwnicy znaleziono kawałki skradzionej z Czochy drewnianej kaplicy.
Twój Izrael..
3 miesiące temu
Cały Świat należy do Żydów
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić