Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. IKO
|

Czarna dziura w Google Maps. Tajemnica rozwiązana

6
Podziel się:

Mapy Google to nie tylko ułatwienie w poruszaniu się autem czy planowaniu podróży. Wiele osób lubi je po prostu studiować w poszukiwaniu jakichś nietypowych obiektów. Ostatnio internauci skupili się na zagadkowej wyspie, która wygląda jak zamazana na czarno. Co może się na niej kryć?

Czarna dziura w Google Maps. Tajemnica rozwiązana
Internauci znaleźli tajemniczą wyspę na środku oceanu (Google Maps)

Na mapach Google możemy obejrzeć z góry praktycznie każdy zakątek na świecie. Są jednak miejsca, które z różnych względów nie mogą być pokazywane publicznie - np. obiekty wojskowe czy więzienne. Na mapach są one więcej zamazywane.

Internauci znaleźli "czarną dziurę" na Google Maps

Internauci namierzyli podejrzanie wyglądającą wyspę, której powierzchnia zdaje się być zamazana na czarno. Zaczęło się śledztwo, co może się znajdować na środku oceanu. Czy jest tam tajna baza wojskowa? A może coś innego?

"Co to jest?" - napisała jedna z użytkowniczek serwisu Reddit. "To nie wygląda jak wyspa." Inni szybko podjęli temat, a najbardziej oczywista teoria, że jest to baza wojskowa, została wyparta przez inne.

"Może to być podziemny wulkan, który powoduje czerń, zakładając, że nie jest to dziura. Najprawdopodobniej skała magmowa" – napisał jeden z internautów.

Czym jest "czarna dziura" na oceanie?

Rozwiązanie okazało się jednak dość trywialne. Nic nie zostało zamazane, a wyspa Wostok, o której mowa jest po prostu szczelnie porośnięta drzewami. Należy do Republiki Kiribati, wyspiarskiego kraju na środkowym Pacyfiku, który obejmuje 33 koralowe atole i wyspy.

Źródło: Business Insider

Zobacz także: Kiedy strefy żółte i czerwone? Wiceminister zdrowia enigmatycznie o nowych obostrzeniach
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Zobacz także: Nieznany lud na końcu świata. Ostatni, prawdziwie wolni ludzie na Ziemi
Źródło:
WP Turystyka
KOMENTARZE
(6)
żalllllllll
6 miesięcy temu
toc to wrota sa . ale wy ciemne jestesta nie wieta.?
STKMS
6 miesięcy temu
Czas to rozwinąć gdzie jeszcze są czarne dziury w Polsce i zacząłbym od Gdańska poprzez kolejne miasta aż na końcu byłaby Warszawa wielka dziura intelektualna współczesne Polski , a może nawet dalej.
BRYLANT
6 miesięcy temu
NA ZOLIBORZU TEZ JEST CZARNA DZIURA
GoodByeLeftSi...
6 miesięcy temu
Co za bzdurny artykuł. Wystarczy zmienić na google maps widok ze zdjęć satelitarnych na mapy i od razu widać co to, bo jest podpisane. To nie możliwe, żeby ludzie dziś byli tak mocno ograniczeni, prędzej artykuł wyssany z palca.
Uff
6 miesięcy temu
Odetchnęłem
Rudy
6 miesięcy temu
To jest ta mięsożerna z filmu Życie PI
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić