Niezwykłe odkrycie w sortowni śmieci w Kaliszu. Pokazali zdjęcia

209

Kierownik sortowni w Kaliszu (woj. wielkopolskie) przekonał się o tym, że w śmieciach można znaleźć wyjątkowe rzeczy. Pan Łukasz opowiedział, jak natknął się na historyczne zdjęcia.

Niezwykłe odkrycie w sortowni śmieci w Kaliszu. Pokazali zdjęcia
Wyjątkowe odkrycie pośród śmieci (Pixabay)

To był zwykły dzień i nic nie zwiastowało takiego odkrycia. Pan Łukasz tradycyjnie przyjechał do Zakładu Unieszkodliwiania Opadów Komunalnych "Orli Staw" w Kaliszu i zajął się swoimi obowiązkami.

W pewnym momencie natknął się na wyjątkowe fotografie. "Fakt" pisze, że to najprawdopodobniej pamiątki żołnierzy z okresu służby wojskowej odbytej w jednostce w Sejnach. Datuje się je na lata 30. XX wieku.

Rozciął worek i... wysypały się zdjęcia

Natrafiłem na nie podczas standardowej procedury przeglądania niebieskich worków z makulaturą. Sprawdzamy w ten sposób, czy faktycznie znajduje się w nich papier. Gdy rozciąłem worek, wysypały się zdjęcia. Część była w kopertach, a część na wyrwanych stronach z albumu - podkreśla kierownik sortowni pan Łukasz, cytowany przez "Fakt".

W "Orlim Stawie" znaleziono już kilka takich perełek. To pokazuje, że ludzie często wyrzucają rzeczy, które mogą zainteresować chociażby historyków.

Poniżej kilka zdjęć znalezionych w sortowni.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić