o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
MDO
|

Niezwykłe odkrycie w sortowni śmieci w Kaliszu. Pokazali zdjęcia

101
Podziel się

Kierownik sortowni w Kaliszu (woj. wielkopolskie) przekonał się o tym, że w śmieciach można znaleźć wyjątkowe rzeczy. Pan Łukasz opowiedział, jak natknął się na historyczne zdjęcia.

Niezwykłe odkrycie w sortowni śmieci w Kaliszu. Pokazali zdjęcia
Wyjątkowe odkrycie pośród śmieci (Pixabay)
bDKkMNcR

To był zwykły dzień i nic nie zwiastowało takiego odkrycia. Pan Łukasz tradycyjnie przyjechał do Zakładu Unieszkodliwiania Opadów Komunalnych "Orli Staw" w Kaliszu i zajął się swoimi obowiązkami.

W pewnym momencie natknął się na wyjątkowe fotografie. "Fakt" pisze, że to najprawdopodobniej pamiątki żołnierzy z okresu służby wojskowej odbytej w jednostce w Sejnach. Datuje się je na lata 30. XX wieku.

bDKkMNcT

Rozciął worek i... wysypały się zdjęcia

Natrafiłem na nie podczas standardowej procedury przeglądania niebieskich worków z makulaturą. Sprawdzamy w ten sposób, czy faktycznie znajduje się w nich papier. Gdy rozciąłem worek, wysypały się zdjęcia. Część była w kopertach, a część na wyrwanych stronach z albumu - podkreśla kierownik sortowni pan Łukasz, cytowany przez "Fakt".

W "Orlim Stawie" znaleziono już kilka takich perełek. To pokazuje, że ludzie często wyrzucają rzeczy, które mogą zainteresować chociażby historyków.

bDKkMNcZ

Poniżej kilka zdjęć znalezionych w sortowni.

bDKkMNda
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDKkMNdu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(101)
Lolo
miesiąc temu
Proszę o blokowanie anonsów towarzyskich. To nie miejsce na takie rzeczy i zaśmieca komentarze.
Anna
miesiąc temu
Moja znajoma z pracy głośno rozprawiała o tym, że nie będzie płacić za grób babci, która ją wychowywała,bo nie ma na to pieniędzy. Mieszkała z babcią prawie do 30-stki, wraz z mężem i 2 dzieci. Korzystała z emerytury babci i odziedziczyła po niej mieszkanie.Zrobiła remont,nowe meble itd. Babcia nie ma nawet pomnika,a za rok przekopią jej grób. Powiedziałam jej wtedy,że jej dzieci pewnie ją pochowają w kartonie po lodówce.Do dziś ze sobą nie rozmawiamy.
Opak
miesiąc temu
Każdego z nas to czeka. Wyrzucanie bezwartościowych śmieci. Dopóki żyją dzieci, czasem wnuki to ktoś będzie o nas pamiętał. Dla prawnukow i dalszych pokoleń już nie isniejemy. Najlepiej widać to na cmentarzach. Po dwóch pokoleniach nie ma już 50% grobów, po trzech pokoleniach zlikwidowanych jest około 90%. Teraz wyrzucane są zdjęcia, za kilkadziesiąt lat wystarczy wcisnąć delete i zostaniemy zapomniani na zawsze.
bDKkMNdv
Szomi
miesiąc temu
Nie wiem czemu ale lubie ogladac takie zdjecia.
Grzesiek
miesiąc temu
Przeginacie już tymi reklamami w komentarzach.
Najnowsze komentarze (101)
Nemo
miesiąc temu
Tak czasem bywa że większość młodych po odziedziczeniu majątku po dziadkach wywal większość rzeczy.Bo po co komu starocia brak myślenia że wywalają kawał historii swojej rodziny której już nie odzyskają.
niepokorna
miesiąc temu
czyli pis wybuduje kolejne mauzoleum dla tych zdjęć ?
pewnie
miesiąc temu
to wnuki porządkowały dom po zmarłych dziadkach
Adam
miesiąc temu
KOP pozostawał w gestii przedwojennego MSW. Miał być włączony w skład Wojska Polskiego dopiero w razie wojny. Żołnierze przedwojennego KOP nie chwalili się w PRL swoją służbą w tych jednostkach. W końcu zajmowali się zwalczaniem komunistycznych agentów na wschodzie Polski. Pewnie te zdjęcia nieczęsto były oglądane...
Adam
miesiąc temu
Przedwojenni żołnierze KOP... Korpus Ochrony Pogranicza głównie zajmował się wyłapywaniem dywersantów, agentów Kominternu i zwalczaniem przemytu na wschodniej granicy Polski. Był ściśle powiązany z wywiadem i kontrwywiadem wojskowym. W PRL żołnierze przedwojennego KOP raczej nie ujawniali się. Pewnie dlatego te zdjęcia trzymane były gdzieś w ukryciu i nie rozeszły się po rodzinie...
Emigrant
miesiąc temu
Żałobę nosi sie w sercu,a nie na zewnątrz.Jestem za kremacją i rozsypaniem popiołów na zewnątrz.LUDZIE ZROBIĄ BIZNES ZE WSZYSTKIEGO,a najlepszy w tym jest KOŚCIÓŁ.
Śmigły Rydz
miesiąc temu
Ten po prawej ,na środkowym zdjęciu ma jedną belkę na czapce czyli to plutonowy,który pilnował aby nikt nie uciekł przed powołaniem do armii ,nad nim byli oficerowie,nad nimi generałowie,a nad nimi Prezydent,który przez Zaleszczyki spieprzał do Rumunii szybciej niż unosił się kurz nad jego autem.Było to w połowie września 1939 roku.
chetny
miesiąc temu
a Niemczech /grob na 5 lat.. a potem nastepny leżakować w Polsce 20 lat /jak nie zaplacisz sprzedadza innemu
bDKkMNdn
oszcze dny
miesiąc temu
My tez trafimy na WYSYPISKO /jak pochowek zdrozeje
remo nt
miesiąc temu
mam starą , niepotrzebną teściową i nie wiem do ktorego worka wrzucic
na diecie
miesiąc temu
Myslałem że znalazł prawie całego hotdoga .
wand
miesiąc temu
Rany, kto wyrzuca takie zdjęcia????
Seniorka
miesiąc temu
Pokrzywko! Za miejsce na cmentarzu się płaci!!! Obojętnie czy cmentarz komunalny, czy parafialny. Zwykle przy pogrzebie na 20 lat, potem można przedłużyć. Płaci się własnie dlatego, by cmentarze były zadbane.Sprzątanie alejek, wywóz śmieci, woda, naprawa ogrodzeń kosztuje.
Jac
miesiąc temu
odgrzewanie starych kotletow ,pan Lukasz Werbinski znalazl to daaaaaaawno temu
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić