Niezwykłe spotkanie w Tatrach. Niedźwiadki skradły serca internautów

6

Przerażające, a zarazem zachwycające — takie są zdjęcia z Tatr, zamieszczone na profilu Tatromaniak na Facebooku. Przerażające — bo nietrudno sobie wyobrazić, co mogłoby się stać, gdyby mama uroczych niedźwiadków ''zainteresowała się'' fotografem. Zachwycające, bo... zobaczcie sami. Warto!

Niezwykłe spotkanie w Tatrach. Niedźwiadki skradły serca internautów
Niedźwiedzia rodzina w Tatrach (Pixabay, Jan Sabała, priyatham_alluri)

''My byliśmy zaskoczeni, a one nie'' — opisuje autor niezwykłych zdjęć, pan Jan Sabała. Do spotkania z niedźwiedzią rodziną doszło w Tatrach w miniony weekend.

Miłośnicy Tatr i dzikiej przyrody marzą o tym, by wykonać tak piękne zdjęcia. Panu Janowi udało się to przy użyciu lornetki i teleobiektywu 600 mm.

A zatem wszystko przebiegło bezpiecznie. ''Mieliśmy dużo szczęścia'' — kwituje autor zdjęć. I trudno się z nim nie zgodzić.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Halo Polacy". Chorwacja to nie tylko rajskie plaże. Zobacz, co ma do zaoferowania Żupania zadarska
Zauważyliśmy je schodząc z Jaskini Raptawickiej. Pasły się jakieś 50-60 metrów od nas, powyżej 10-15 metrowej ściany skalnej. Na pewno słyszały a może też też widziały nas wcześniej, wiec my byliśmy zaskoczeni a one nie. Obserwowaliśmy je ze szlaku przez kilka minut za pomocą lornetki i teleobiektywu 600 mm. Nim wykonałem te zdjęcia, więc bliskość zwierząt jest efektem dużego powiększenia — wyjaśnia pan Jan Sabała, edukator TPN.

Na zdjęciach widzimy urocze niedźwiadki, które rozglądają się z zaciekawieniem. Ale niczym nie muszą się martwić, bo opiekuje się nimi czujna mama. W pewnym momencie niedźwiedzica spogląda w stronę intruzów, co również udaje się uchwycić na jednym ze zdjęć.

Zarówno mama, jak i urocze ''bliźnięta'' podbiły serca internautów. ''To jest tak urocze, że zabrakło mi słów'', ''piękne ujęcia, prześliczne małe niedźwiadki'', ''rozpływam się patrząc na te maluchy'' — czytamy w komentarzach. Niektórzy podkreślają, że mimo wszystko nie chcieliby spotkać niedźwiedziej rodziny na szlaku.

Obserwacja niedźwiedzia w jego naturalnym środowisku i w takich bezpiecznych okolicznościach to piękne przeżycie. W innej sytuacji może to jednak być niebezpieczne. Warto być tego świadomym i wiedzieć jak się zachować aby zminimalizować ryzyko — przypomina autor zdjęć.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić