Norweg zabił Polkę i porwał dziecko. Odpowie przed sądem w Krakowie

7

Wraca sprawa okrutnej śmierci 26-letniej Pameli z Oświęcimia. Norweg Ingebrigt G. został oskarżony o zabójstwo Polki i uprowadzenie dziecka - przekazała prokuratura w Oświęcimiu. Do sądu właśnie trafił akt oskarżenia. Zbrodnia miała miejsce w listopadzie 2022 roku.

Norweg zabił Polkę i porwał dziecko. Odpowie przed sądem w Krakowie
Norweg został oskarżony o zabójstwo Polki i uprowadzenie dziecka. (PAP, Tomasz Wiktor)

Obywatel Norwegii będzie odpowiadał przed Sądem Okręgowym w Krakowie. Zastępca prokuratora rejonowego z Oświęcimia Mariusz Słomka, w rozmowie z PAP poinformował, że akt oskarżenia właśnie trafił do sądu. Mężczyźnie grozi 25 lat więzienia lub dożywocie.

Do dramatu doszło na początku listopada ubiegłego roku. W mieszkaniu w Oświęcimiu, ciało 26-latki znalazł jej ojciec. Nie było tam jednak córki Polki i Norwega - Ingebrigta G.

Policja rozpoczęła poszukiwania 5-letniej Mii. Za dzieckiem wydano Child Alert. Po kilku godzinach mężczyzna został zatrzymany na autostradzie w Kopenhadze przez duńskich policjantów. Poszukiwany poruszał się volkswagenem na oświęcimskich numerach rejestracyjnych. Na tylnym siedzeniu była dziewczyna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kielce. Dziecko spacerowało po parapecie.

Sekcja zwłok potwierdziła, że 26-letnia Pamela Sz. zmarła w wyniku ran i wykrwawienia. Miała też obrażenia świadczące o tym, że próbowała się bronić. 5-letnia dziewczynka decyzją sądu trafiła pod opiekę swojego dziadka.

Pod koniec grudnia 2022 r. sąd w Kopenhadze zgodził się na ekstradycję mężczyzny do Polski. Już 3 stycznia br. Norweg usłyszał w prokuraturze w Oświęcimiu zarzuty zabójstwa i uprowadzenia małoletniej dziewczynki.

Norweg złożył obszerne wyjaśnienie. Śledczy nie ujawnili jednak jak doszło do przestępstwa.

Ingebrigt G. obecnie przebywa w areszcie. Oskarżony został poddany obserwacji psychiatrycznej. Biegli nie stwierdzili u niego niepoczytalności w chwili popełnienia zarzucanych mu czynów, jak i w toku postępowania.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić