o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

Nowa lista grzechów. "Z tego musisz się wyspowiadać"

1757
Podziel się

Kościół katolicki zaktualizował listę grzechów, z których należy się spowiadać. Do tej pory niektóre niemoralne zachowania nie były uwzględniane w kanonicznych zapisach. Teraz jednak zostały one uregulowane. Sprawdź, czego musisz się wystrzegać, jeżeli chcesz otrzymać rozgrzeszenie.

Nowa lista grzechów. "Z tego musisz się wyspowiadać"
Nowa lista grzechów. O których uczynkach należy powiedzieć księdzu? (PAP)
bEDfPbcl

Penitencjaria Apostolska, czyli najwyższy sąd w Kościele katolickim, opublikowała nową listę grzechów. Teraz jest ona dużo szersza. Koniecznie zapoznaj się z uczynkami, o których należy powiedzieć księdzu podczas spowiedzi.

O tym trzeba pamiętać podczas spowiedzi. Zaktualizowana lista grzechów

Seks sam w sobie nie jest grzechem, ale tylko jeżeli uprawiamy go bez zabezpieczeń. Spowiadać księdzu powinniśmy się z tego, że stosujemy antykoncepcję. Grzechem jest także seks pozamałżeński, używanie zabawek erotycznych czy oglądanie filmów pornograficznych. W świetle kościelnych przepisów niedopuszczalne jest także zapłodnienie metodą in vitro.

bEDfPbcn

Jednym z nowych grzechów na liście jest znieważanie ludzi w Internecie. Od teraz należy spowiadać się z nienawistnych komentarzy czy oszukiwania innych za pośrednictwem sieci. Duchownemu musimy powiedzieć także o tym, że zażywamy narkotyki lub nimi handlujemy.

Kolejnym "nowym" grzechem jest nadmierne bogacenie się. Zabronione jest także eksperymentowanie na ludziach, produkcja niezdrowej żywności, dręczenie zwierząt i zatruwanie środowiska. Grzechem będzie także zajmowanie się modyfikacjami genetycznymi oraz przyczynianie się do niesprawiedliwości społecznej i biedy.

Jeżeli zdecydujesz się na opuszczenie wspólnoty Kościoła w akcie apostazji, a potem do niego wrócisz, musisz także wspomnieć o tym księdzu. Grzechem jest także propagowanie wierzeń parareligijnych. Prawo kanoniczne zmusza także pedofili do przyznania się duchownemu do swoich zaburzeń seksualnych.

bEDfPbct

Rachunek sumienia musi także obejmować prostytucję. Okazuje się, że również sprzedawanie swojej cnoty w Internecie oficjalnie stało się grzechem.

Występki niewybaczalne. Z tego nie uzyskasz rozgrzeszenia

Odpuszczeniu grzechów nie podlega apostazja. Ksiądz nie rozgrzeszy także z życia w konkubinacie lub w nowym związku, jeżeli nadal trwa małżeństwo zawarte w Kościele. Niewybaczalna jest także aborcja czy zabicie swojego dziecka.

Wśród występków, z powodu których nie uzyskamy rozgrzeszenia, znajduje się także pobicie lub zabójstwo biskupa, odprawianie mszy lub udzielanie sakramentów bez posiadania święceń oraz próba zawarcia małżeństwa przez osobę duchowną. Nie możemy liczyć także na rozgrzeszenie w przypadku grzechów przeciwko Duchowi Świętemu, znieważenia najświętszego sakramentu, zdradzenia tajemnicy spowiedzi oraz przyjęcia święceń kapłańskich bez zgody papieża.

bEDfPbcu

Warto pamiętać, że warunkiem rozgrzeszenia jest postanowienie poprawy i szczery żal za popełnione grzechy. Należy również dołożyć wszelkich starań, aby naprawić popełnione błędy.

Obejrzyj także: Tadeusz Rydzyk apeluje do bogatych. Komentarz Piotra Zgorzelskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDfPbcO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1757)
Ewka
3 miesiące temu
Redaktorku nie zdrowaś Mario tylko zdrowaś MARYJO
Pączuszek Na ...
3 miesiące temu
Nie no, co się tutaj dzieje... Zaraz żyć zabronią. Phi, wszystko to robią żeby kontrolować ludzi.
otruwana od l...
3 miesiące temu
Panie Morawiecki.W naszym kraju jest produkowana niezdrowa żywność,ponieką za to pan odpowiada i dopuszcza do sprzedaży czyli trucia nas.Wg Papieżą jest to obecnie grzech i co Pan na to.
bEDfPbcP
Świecki Rzyms...
4 miesiące temu
Od razu widać, że osoba, która pisze ten artykuł nie ma pojęcia o czym pisze, z czego można wnioskować, że raczej nie praktykuje, np. nie ma takiego grzechu, którego Pan Bóg by nie odpuścił. Chodzi o dyspozycję penitenta, czyli chęć żalu za grzechy i postanowienie poprawy. Bez tego Kapłan nie może odpuścić grzechów. Grzech przeciwko Duchowi Świętemu, który nie może być przebaczony, to brak tej dyspozycji, czyli zatwardziałość serca. W Dzienniczku s. Faustyny Jezus mówi, że nawet największy grzesznik ma prawo do Jego Miłosierdzia. Niektóre grzechy, które są wymienione w artykule nie są grzechami nie od dzisiaj, np. antykoncepcja. Proszę zajrzeć do encykliki Humane Vitae z roku 1968. Pozdrawiam serdecznie 🙂
Jan
4 miesiące temu
Gdzie można kupić elektroniczny grzechomierz?
GOŚĆ
4 miesiące temu
Czyli mam rozumieć że pan Rydzyk i inni hierarchowie kościoła oddadzą majątki biednym i nie będą myśleć o seksie.
Zimny Lech
4 miesiące temu
Ja do księdza mówię że wale kapucyna, a on pyta od kiedy mam kontakty seksualne z tym zakonnikiem. Czy ktoś mi wytłumaczy o co mu chodzi?
z Serca Jezus...
4 miesiące temu
Pan Bog zna i to dobrze wszystkie moje grzechy. Po co wiec mam jeszcze opowiadac o tym obcym dla mnie ludziom ? Jednego razu w naszym kosciele ksiadz po spowiedzi wyszedl przed kosciol i do mezczyzny ktorego zone spowiadal w obecnosci innych ludzi powiedzial zeby sobie sprawil futeral na rogi, a przy tym smial sie i rechotal jak by to byla dla niego najwieksza przyjemnosc. Od tamtego czasu zrezygnowalem z opowiadania o moich grzechach obcym ludziom.
Nienaiwny
4 miesiące temu
Tylko chory na umyśle idzie do klechy i wyznaje mu swe tzw. grzechy!!! Ostatni raz spowiadałem sie przed komunią, 65 lat temu!!!
katolik
4 miesiące temu
Spowiedź powinna się odbywać indywidualnie przed ołtarzem, wtedy każdy szczerze by się wyspowiadał a ksiądz po 20 min udzieliłby tylko rozgrzeszenia na ołtarzu, to by była szczera spowiedź
RAK
4 miesiące temu
ha ha ha dobry kawał tygodnia
sawok
4 miesiące temu
ciekawe jak proboszcz ciągną druta
sawok
4 miesiące temu
no dobra a to ze obracam teściową to grzech ,jak ona sama chce bym ją brał i to od tylca bo tak lubi ,
bEDfPbcH
kris
4 miesiące temu
ale po co się spowiadać?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić