o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

Spowiedź byłego członka PiS: "Dobra zmiana" to jedna wielka ściema

425
Podziel się

Karol Rajewski, były burmistrz Blaszek (woj. łódzkie), ale także ex członek partii Jarosława Kaczyńskiego, zwrócił się w liście do premiera Mateusza Morawieckiego. Polityk nie ukrywa swojej krytycznej oceny względem obecnego obozu władzy.

Spowiedź byłego członka PiS: "Dobra zmiana" to jedna wielka ściema
Karol Rajewski zwrócił się w liście do premiera Mateusza Morawieckiego (Getty Images, Facebook)
bEruBHJx

W 2016 r. Rajewski, pełniąc stanowisko burmistrza Błaszek, został wykluczony z Prawa i Sprawiedliwości. Polityk podpadł partii za publiczne krytykowanie reformy edukacji przeprowadzonej przez ówczesną minister edukacji Annę Zalewską. 

Państwo zlikwidowali najnowocześniejsze szkoły w Polsce, czyli gimnazja, bez żadnych konsultacji - krytykował Rajewski minister Zalewską na jednym ze spotkań
bEruBHJz

List do premiera

W swojej najnowszej aktywności Karol Rajewski zwrócił się do premiera Mateusza Morawieckiego. Były burmistrz Błaszek porusza szeroko komentowaną sprawę syna Beaty Szydło - Tymoteusza, oraz odnosi się do oświadczenia premiera w tej sprawie. 

Panie Premierze, nie rozumiem, dlaczego w swoim wpisie obwinia Pan za zaistniałą sytuację dziennikarzy. To PiS zrobił z syna Beaty Szydło "celebrytę", i zniszczył mu życie, a nie dziennikarze - ocenia Rajewski
bEruBHJF

Były samorządowiec opisuje także w swym liście, jak partia Jarosława Kaczyńskiego wymuszała na nim określone decyzje. 

Gdy zostałem burmistrzem, posłowie z PiS wymuszali na mnie obsadzanie stanowisk "pisowskimi aparatczykami", potem przyjeżdżali do mojego domu z biznesmenami, którym miałem umożliwić realizację "śmierdzących" interesów. (...) Bardzo szybko dowiedziałem się jednak, że "Dobra Zmiana" to jedna wielka "Dobra Ściema", a ja byłem tylko jej elementem w całej tej układance, który chciano wykorzystać do prowadzenia "brudnej" polityki - zwierza się były burmistrz.

Rajewski zwraca uwagę w swoim liście do Morawickiego na pogarszającą się sytuację finansową wielu osób - wszystko przez obostrzenia epidemiczne wprowadzane przez rząd. 

bEruBHJG
Może stanąłby Pan wreszcie w obronie miejsc pracy milionów zwykłych Polek i Polaków, którym pozamykaliście firmy? Niedługo nie wystarczy im na nawet na "miskę ryżu", za którą przecież ponoć mieli z**********. (...) Panie Premierze, Polska nie jest prywatnym folwarkiem PiS. Swoją arogancją, rządzą władzy i pieniędzy zrażacie do siebie miliony Polek i Polaków. Apeluję o opamiętanie i zajęcie się sprawami ważnymi dla Polski, a nie obroną pisowskiej wierchuszki i nawoływaniem do piętnowania Polek i Polaków - wzywa Rajewski w swym liście
Zobacz także: Kandydat PiS na RPO Bartłomiej Wróblewski złożył kluczową obietnicę
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEruBHKa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(425)
Fagot
2 miesiące temu
Oto PiS w całej okazałości. Najgorszy rząd jaki Polska kiedykolwiek miała. Nawet za komuny tak podle nie było. Myślę, że naród się obudzi w krytycznym momencie, bo rozgrabia kraj do konca
Gosc
2 miesiące temu
Nic to człowieku nie da, 30% baranów i tak popiera ta mafię. Nigdy się tego nie pozbędziemy, aż w końcu to państwo szlag trafi.
Dużo Zdrówka
4 miesiące temu
Zapomnijcie wszyscy, że jak będzie nowy rząd to rozliczą kogoś z pisolandi.Czy platformersów rozliczyli,SLD.Znajdą jakiegoś koziołka ofiarnego, coś tam w Tvn przez miesiąc będą bredzić i tle z tego będzie.
bEruBHKb
Maria L.
4 miesiące temu
takich ludzi POLSKA potrzebuje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Aga
4 miesiące temu
Szacunek. Jedyny sprawiedliwy
RobRoy
4 miesiące temu
Ciekawe co mu obiecali za to szczucie ?
majami
4 miesiące temu
Może to dobrze że Cię wykluczyli będziesz może normalnym człowiekiem. Ciesz się z tego że możesz wyrazić sprzeciw wobec rządzącej władzy.
Protestujący
4 miesiące temu
W Polsce rządzi Bezprawie i Niesprawiedliwość o konstrukcji mafijnej.
To jest fakt
4 miesiące temu
Dobra Ściema za pieniądze podatników. Tworzenie nowych podatków, podwyższanie podatków - super zmiana.
A70
4 miesiące temu
Niedługo przejdziemy do wolności Polski i cieszyć się radością będziemy jak PiS na taczkach w pole wywieziemy ... będzie to święto nawet w kalendarzu którym co rok będziemy obchodzić te święto nad zwycięstwo
pismak
4 miesiące temu
Bareja w czystej postaci ,przypominacie sobie gospodarza domu niejaki ,,ANIOŁ,, w Alternatywach 4 jak się dowiedział (jak mu ,,docent donosiciel,, powiedział)że lokatorzy się zbuntowali i nie będą na jego polecenie sprzątać już klatki schodowej to zwołał zebranie lokatorów gdzie złożył słuszną krytykę i powołał tzw komitet lokatorów na czele którego zaproponował pana ,,donosiciela docenta,, a to nie jedyna analogia do tej komedii choćby opowieść docenta jak to u niego w instytucie był pracownik który pierwszy był wpracy i ostatni wychodził wszyscy się dziwili i okazało się że ....zrobił dziecko pani...Pozdrawjam w tą niedzielę wszystkich PIS maków.
ALICJA
4 miesiące temu
Drodzy Państwo ! Pamiętajcie, że nasz oręż w najbliższych wyborach to DŁUGOPIS ! Tylko w ten sposób możemy na prawdę zamanifestować niezgodę na aktualną sytuację i spowodować jej zmianę.
covid
4 miesiące temu
Przestańcie pisać o osobie, która jest dorosła i sama o sobie decyduje. Rodzice nie zauważają, że ich dzieci dorastają i mają prawo do samodzielności. Nadmierna pomoc przeszkadza w dojrzałości.
bEruBHJT
Polak
4 miesiące temu
Wywalili, to się mści, a głupiej gawiedzi radość
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić