o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

Szokujące, w co wierzył ojciec Paweł M. Dramat parafian z Wrocławia

36
Podziel się

Sprawą o. Pawła M. żyła cała Polska. Dominikanin dopuścił się min. gwałtów wierząc, że jego penis ma lecznicze moce. Ks. prof. Kobyliński w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" przyznaje, że psychomanipulacja religijna to ogromny problem Kościoła.

Szokujące, w co wierzył ojciec Paweł M. Dramat parafian z Wrocławia
Zdjęcie obrazowe. (Pixabay)
bErIDHxh

Omdlenia, krzyki, histeryczny śmiech, płacz czy wyzwiska. Taki obraz pasuje bardziej do szpitala psychiatrycznego, niż do kościoła. Jednak takie sceny to coraz częstszy widok. W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" ks. prof. Kobyliński przyznaje, że "szamańskie egzorcyzmy i modlitwy uwolnienia są praktykowane przez część katolików w całej Polsce".

Jedną z osób oferujących kontrowersyjne "uzdrowienia" był o. Paweł M z Wrocławia. Przypisywano mu wielką moc sprawczą w kwestii egzorcyzmów czy zwoływania nowych wiernych do Kościoła. Wszystko za sprawą tzw. psychomanipulacji. Okazało się, że o. Paweł M. dopuszczał się również rytualnych gwałtów. Wierzył, że jego penis ma moc uzdrowienia, kazał nazywać się królem.

bErIDHxj

Ks. prof. Kobyliński zauważa, że synkretyczne formy religijności i psychomanipulacja to prawdziwe zagrożenie dla zdrowia. Praktyki te wywierają mocny wpływ nie tylko na psychikę, ale i organizm. W rozmowie z "GW" duchowny zauważył też, że ofiarami tych rytuałów często są również dzieci.

W styczniu 2020 r. kilkadziesiąt dzieci wyjechało na rekolekcje do Koszarawy, by przygotować się do bierzmowania. Wprowadzono je w stan hipnozy, one tam mdlały, drżały, wymiotowały. Wróciły w tak złym stanie psychicznym, że zaniepokojeni rodzice poinformowali prokuraturę - przypomina ksiądz.

Skoro pojawia się zagrożenie zdrowia, a dochodzi nawet do nadużyć seksualnych i przemocy, to dlaczego Kościół pozwala, by takie działania miały miejsce? Ks. Kobyliński zauważa, że dzięki temu pojawia się więcej wiernych. To zdecydowanie działa na korzyść Kościoła.

bErIDHxp
Polscy biskupi patrzą więc na sukces, władze i pieniądze, które mogą mieć dzięki tym praktykom. A każdy, kto próbuje stawiać pytania, zaraz jest oskarżany, że chce zniszczyć Kościół - mówi duchowny.
Trzeba natychmiast zakazać w polskim Kościele egzorcyzmów, modlitw uwolnienia i spoczynku w duchu wobec nieletnich. Jedna spowiedź, w czasie której wmówi się opętanie, może zmarnować życie człowieka - podsumowuje ks. prof. Kobyliński.
Zobacz także: Luzowanie obostrzeń? Prof. Anna Piekarska nie pozostawia złudzeń
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErIDHxK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(36)
Aspergerus
2 miesiące temu
Niech najpierw oni sami się z PEDOFILII wyspowiadają, to wtedy będzie dobrze. PS: nie chodzę do Kościoła już od 2011 roku i od razu mi lżej. Słuchać nie da się tych bzdur. I jeszcze te starsze babcie co się tylko na ciebie gapią i później plotkują. Ale mnie już to nie dotyczy. Wolę DaGrasso i piwo Książęce niż słuchanie bajek z ust pedofilów w sukienkach...
f-f-f-
2 miesiące temu
To wszystko to dowód na to, że wiara odbiera rozum; od ołtarza po ostatnią ławkę.
Marii
2 miesiące temu
Bardzo wielu jest obecnie pod wpływem duchowości szatańskiej. Ludzie, którzy nie przyjmują sakramentów tą duchowością nasiąkają. Mówił o tym Wiaczesław Kraszennikow. Bez sakramentów ludzie będą dziczeć
bErIDHxL
Gość
2 miesiące temu
Wiara to temat rzeka ale jak się dobrze przyjrzeć i pomyśleć .,czym jest .do myślenia. jestem i powodzenia.
Gość
2 miesiące temu
Powiem tak głupota istniała i istnieje ale jest niegroźna jest w vwymierze dzisiejszym v, kiedy nie rozumiemy jej kresu.
Ukryta mowa n...
2 miesiące temu
Artykuł jak i poglądy profesora w stylu "zniszczyć kościół w Polsce". Do tego odpowiedzialność zbiorowa na bazie pojedynczych przypadków. Psycholi eliminować, jasne. Ja nie znam takich ani wiernych, ani duchownych, a widziałem już wiele w 45 letnim życiu.
Kakov prykass
3 miesiące temu
Kazda wiara religijna to sciema. Nie ma czegos takiego jak osoba wszechmogaca. To tylko manipulacja na naiwnych ludzi.
brednie
3 miesiące temu
NIE PISZCIE GŁUPOT ------------ !!!!!!
praktyczny
3 miesiące temu
Mój też, mama potem zadowolona, podśpiewuje.
Anioł zatrace...
3 miesiące temu
Witam wszystkich i każdego z osobna. Jestem urodzonym katolikiem lecz nie praktykuje właściwie od lat . Poznałem ostatnio pewnego fanatyka rel.i muszę stwierdzić że nic dobrego sobą nie reprezentuje. Stara się być uprzejmy i miły, trochę gejowaty ,nienaprzyksza swoją obecnością ale na tym koniec. Jest parszywym leniem, rozwodnikiem, i nałogowcem radia maryja. To trzydziesto letni introwertyk przesiadujący w pokoju bez pomysłu na życie odporny na radość choćby z ładnej pogody zawierzony w bzdury i średniowieczne wierzenia. Zamkniety na ludzi i mimo swojej " religiności" tępy jak chamski scyzoryk. Wierzy , że dzizus jest w trójcy świętej i onjest Bogoem który stworzył świat. Takim nie trzeba współczuć takim trzeba zaje bo nic do nich nie dociera. To się nadaje na psychiatrię
stan
3 miesiące temu
Czy nie wiecie, że ludzie nieprawi nie odziedziczą Królestwa Bożego? Nie dajcie się wprowadzić w błąd. Ani dopuszczający się niemoralności, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani mężczyźni zgadzający się na kontakty homoseksualne, ani homoseksualiści,10 ani złodzieje, ani chciwcy, ani pijacy, ani rzucający obelgi, ani zdziercy nie odziedziczą Królestwa Bożego list do Koryntian
stan
3 miesiące temu
„Mój ludu, wyjdźcie z niej, żebyście nie mieli udziału w jej grzechach i żeby nie spadły na was plagi, które ją spotkają.5 Bo jej grzechy narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jej niesprawiedliwe czyny.6 Potraktujcie ją tak, jak ona traktowała innych, odpłaćcie jej podwójnie za to, co robiła.7 W jakim stopniu otaczała siebie chwałą i żyła w bezwstydnym przepychu, w takim stopniu zadajcie jej męczarnie i sprowadźcie na nią żałobę. Bo myśli sobie: ‚Siedzę jako królowa, nie jestem wdową i nigdy nie zaznam żałoby’.8 Dlatego też w jeden dzień przyjdą na nią plagi — śmierć, żałoba i klęska głodu — i zostanie doszczętnie spalona,, Apokalipsa 18
Kloss88
3 miesiące temu
On wierzyl we wszystko tylko nie w Boga tak jak cala reszta szammanow
bErIDHxD
wer
3 miesiące temu
Po co wysyłali dzieci na obóz z batmanami- dla nich to jak szwedzki stół
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić