Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. 63 osoby zarażone

15

63 osoby zarażone w ośrodku dla cudzoziemców na warszawskim Targówku. Cztery z nich trafiły pod opiekę specjalistów w szpitalu.

Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. 63 osoby zarażone
(pxhere.com)

Pierwsze przypadki zarażenia w tym miejscu wykryto 22 maja. Wtedy informowano o 32 zarażonych cudzoziemcach narodowości czeczeńskiej. Obecnie liczba ta wzrosła prawie dwukrotnie - poinformował Urząd do Spraw Cudzoziemców.

Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Zarażeni cudzoziemcy

Aktualnie w ośrodku przebywa 111 kobiet i dzieci. Wprowadzono tam kwarantannę, która obejmuje wszystkie osoby i jest nadzorowana przez policję. Podjęto także decyzję o przeprowadzeniu testów wśród wszystkich osób, wraz z personelem.

Przy zachowaniu obowiązujących zasad sanitarnych, mieszkańcy ośrodka mają zapewnioną stałą opiekę medyczną i psychologiczną, środki do dezynfekcji, maseczki oraz wyżywienie dostarczane przez firmę zewnętrzną. Pracownicy urzędu są w stałym kontakcie z mieszkańcami. Cudzoziemcy otrzymują również wsparcie w zakupie artykułów żywnościowych i innych niezbędnych produktów - zapewnił w piątkowym komunikacie UdSC.

Kwarantanna? Nie wszyscy się jej trzymali. Jak informowała warszawska "Wyborcza", mieszkańcy uzyskali zgodę, by niewielkimi grupami opuszczać budynek i wychodzić na teren ogrodzonej posesji. Jak relacjonowano, pierwsza grupa, która wyszła w południe w piątek, nie chciała następnie powrócić do środka.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić