Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Nowe ognisko w Domu Pomocy Społecznej w Gościeradowie. Kilkudziesięciu zakażonych

3

Do masowego zarażenia koronawirusem doszło w województwie lubelskim. COVID-19 potwierdzono u kilkudziesięciu osób z DPS w Gościeradowie pod Kraśnikiem. Informację podali do wiadomości publicznej urzędnicy Starostwa Powiatowego.

Nowe ognisko w Domu Pomocy Społecznej w Gościeradowie. Kilkudziesięciu zakażonych
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, NurPhoto , Contributor)

Jak informują urzędnicy Starostwa Powiatowego w Kraśniku, koronawirusem zaraziło się łącznie 25 osób. 20 stanowią podopieczni, a 5 – pracownicy DPS.

Obecnie koronawirusa wykryto u 20 pensjonariuszy oraz u 5 osób z personelu – cytuje oświadczenie starostwa Wirtualna Polska.

Koronawirus w Polsce. Ognisko COVID-19 w województwie lubelskim

Obecnie w Domu Pomocy Społecznej – poza zarażonymi podopiecznymi – przebywają cztery osoby. Pozostają one na kwarantannie w miejscu pracy, jednocześnie całodobowo opiekując się mieszkańcami.

Zobacz także: Zobacz też: Wiceminister ujawniła, jak rząd przygotowuje się do pandemii. "Żyjemy z dnia na dzień"

Na razie wszyscy chorzy na COVID-19 czują się na tyle dobrze, że pobyt w szpitalu nie jest konieczny. Personel DPS może liczyć na dodatkową pomoc ze strony pracowników Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Opieka pielęgniarska, wyżywienie oraz środki ochrony zostały zabezpieczone – potwierdza rzecznik Starostwa Powiatowego w Kraśniku (Wirtualna Polska).

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, we wtorek 27 października zarażenie koronawirusem potwierdzono łącznie u 16 300 osób. To najwyższy taki wynik od wybuchu pandemii COVID-19 w Polsce.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić