o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Koronawirus. Włosi mają dość. Protestują przeciwko nowym obostrzeniom

99
Podziel się

Rząd Włoch wprowadził kolejne obostrzenia, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusa. Te działania spotkały się jednak z oporem społeczeństwa. Setki osób biorą udział w protestach i żądają złagodzenia ograniczeń.

Koronawirus. Włosi mają dość. Protestują przeciwko nowym obostrzeniom
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Antonio Masiello , Contributor)
bDnXAkTF

W ramach nowych ograniczeń zamknięto baseny, siłownie, kina i teatry. Klienci barów i restauracji nie zostaną obsłużeni na miejscu aż do godziny 18. Uczniom szkół średnich polecono, aby uczyli się w trybie zdalnym.

Premier Włoch Giuseppe Conte argumentował, że ograniczenia są konieczne ze względu na służbę zdrowia. Jak dowodził, pracownicy służb medycznych są przeciążeni do tego stopnia, że należy jak najszybciej zahamować rozprzestrzenianie się COVID-19 w kraju.

bDnXAkTH

Koronawirus we Włoszech. Mieszkańcy protestują przeciw ograniczeniom

Jak informuje Euro News, protesty odbywają się we włoskich miastach. Na ulice wyszli m.in. mieszkańcy Turynu, gdzie uczestnicy demonstracji dopuścili się aktów wandalizmu. Rozbili witryny kilku ekskluzywnych sklepów, odpalili bomby dymne, a policjantów obrzucili butelkami.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Będzie całkowity lockdown? Szef KPRM Michał Dworczyk: nie można wykluczyć żadnych scenariuszy

Jeden z fotografów dokumentujących protesty został zraniony butelką. Funkcjonariusze policji zdecydowali się na rozpylenie w kierunku tłumu gazu łzawiącego. Do strajków przyłączyli się także taksówkarze. Około 300 samochodów ustawiło się w rzędach i tak zablokowało ulicę. Kierowcy chcieli w ten sposób zwrócić uwagę na straty finansowe, jakich doznali w wyniku pandemii COVID-19.

bDnXAkTN

Według ustaleń LaPresse policja zatrzymała pięciu uczestników protestu w Turynie. Z kolei w Mediolanie, gdzie także rozpylono gaz łzawiący, aresztowano dwie osoby.

bDnXAkUi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(99)
babcia ula
miesiąc temu
popieram, ktoś powinien wreszcie skończyć z tym szaleństwem
Dx$$&
miesiąc temu
Rządom na całym świecie od Putina do Trumpa 👑wirus jest potrzebny aby przez następne 10 lat przykryć wszystkie niepowodzenia gospodarcze, spadek poziomu życia, niewydolność służby zdrowia itp.Wszystko będzie zwalone na niego.
Polak
miesiąc temu
Lepiej poczytajcie jaką ustawę wczoraj przegłosowali, będą nas szczepić trucizna przymusowo. Ludzie obudźcie się zacznijcie myśleć. To nie jest Polski rząd i odpowie karnie za to co zrobili. Pobudka bo będzie za późno.
bDnXAkUj
brtty
miesiąc temu
Teraz albo nigdy. Europejczycy się budzą. Chyba nikt nie ma już wątpliwości, że to nie chodzi o Covid. To jest III wojna światowa.
Xxx
miesiąc temu
I nawet protestują ci którzy mieli niby tyle zgonów ze wywozili ciała Ciężarówkami wojskowymi żeby je spalić, czy naprawdę nie którzy jeszcze są na tyle ślepi ze nie widza ze to wszystko jest robione pod coś większego, i pewnie dowiemy się o tym za jakiś czas jak będziemy już głęboko w dupie i nic z tym już nie zrobimy
Najnowsze komentarze (99)
hehe
miesiąc temu
i co komisje jewropejskie nic nie reaguja , bo o nas natychmiast zrobilo sie głośno , a nawet posiedzenia zaplanowano i sankcje zaplanowano he he
Jan
miesiąc temu
Wolność!!!!!!!!!!
Lidka
miesiąc temu
Uświadamiać ile się da i kogo się da. Masoneria wie,że ludzie protestują, więc zrobi wszystko, łącznie z pacyfikacją tłumu, kłamliwymi newsami, żeby nadal iść "wyznaczonym kursem". Sądzę, że część polityków wymięka, kiedy zdaje sobie sprawę z tego, do czego tak naprawdę to prowadzi i że mocodawca, prędzej czy później jego i jego rodziny też nie oszczędzi. Masoneria nie ma sumienia i ma w nosie nasze życie. Im chodzi o totalne zniewolenie pozostałych, a jak tego dokonać? Strachem, siłą lub sposobem. W tym przypadku mamy kombinację 3 naraz i to nieco rozpraszs uwagę. Cała ludzkość musiałaby się postawić.
MIKI
miesiąc temu
art. 36 Dz. U. z 20 października 2020r. poz. 1845. Cała szopka z aborcją i cowidem to przykrywka do przymusowych szczepień nieznanym świństwem. Ludzie obudźcie się, zacznijcie myśleć bo będzie za późno (o ile już nie jest). Zacznijcie się bać o życie swoich bliskich i własne. Bo jakiś tam felczer z pomocą organów przymusu doprowadzi do tragedii.
Matko
miesiąc temu
Braw !!! Polska następna, pogonimy ten tylko Polski z nazwy rząd.
Wodzu
miesiąc temu
Wskaźnik procentowy śmiertelności jest niewspółmierny do następstw tych ograniczeń. Mniej ludzi jeździ autami - mniej ginie w wypadkach samochodowych. Z tego powodu nikt wcześniej nie robił lockdownu. Może zamknijmy wszystkie gospodarki na stałe i wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie?
nadmiar CO2
miesiąc temu
Jeśli również mają mandaty za brak maseczek... to rozumiem, bo one bardziej szkodzą niż pomagają.
rafał
miesiąc temu
tylko wojna z tym rządem może nas uratować
bDnXAkUb
italy
miesiąc temu
Bzdura we Wloszech wprowadzono Zakaz po 18 otwierani restauracji barrow itd
Rama Jana
miesiąc temu
Banksterka resetuje wg nich zbędną opartą na niespłacalnych kredytach gospodarkę każdego zadłużonego kraju. Kredyt zabezpieczony długiem.
huhu
miesiąc temu
Rządy zdradziły. Hańba!
Koko
miesiąc temu
Straszne co się dzieje na tym świecie. To wszystko nie jest przypadkowe. Mamy pandemie, zakaz aborcji, napływ islamistów na Europę, anomalie, susze, przeludnienie, drożyznę, upadek gospodarek, kościoła itd. Wszystkie przepowiednie mówią o lll wojnie światowej. Jackowski cały czas ma wizje, że nadchodzi rozlew krwi. Islamiści zajmą większość Europy. Tylko Polska i Francja ocaleje wg większości proroctw.To straszne w jakich czasach przyszło nam żyć.
kłamstwo
miesiąc temu
ujawnia się .Chciałoby się rzec " Proletariusze wszystkich Krajów Łączcie się !!! " Wszędzie ludzie zaczynają dostrzegać idiotyzm całej sytuacji.Być może niedługo wybuchnie cała Europa.
D81
miesiąc temu
Wszystko opiera sie na strachu. Pamietacie pierwsza fale, jak ludze panikowali robili zakupy siedzieli w domu? A cufry wtedy byly na tyle smieszne ze teraz zyczylibysmy takich.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić