o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

Nowe prawo w Pakistanie. Gwałciciele mieli być wieszani, ale wymyślono inną karę

297
Podziel się

W Pakistanie ustanowiono nowe prawo. Dotyczy ono gwałcicieli. Jego zapisy stanowią, że przestępcy ci poddawani będą chemicznej kastracji. Takie prawo zatwierdził premier kraju Imran Khan. Przepisy mają lepiej chronić ofiary gwałtu i przyspieszyć tropienie przestępców.

Nowe prawo w Pakistanie. Gwałciciele mieli być wieszani, ale wymyślono inną karę
Premier Pakistanu Imran Khan zatwierdził przepisy nakazujące poddawanie gwałcicieli kastracji (Getty Images)
bDTrHCHp

Decyzja o wprowadzeniu nowego prawa dotyczącego gwałtów zapadła na wtorkowym posiedzeniu pakistańskiego rządu. Nie wydano jeszcze w tej sprawie oficjalnego komunikatu. Wiadomo jednak, że premier potwierdził przepis mówiący o kastracji gwałcicieli.

Musimy zapewnić naszym obywatelom bezpieczeństwo – skomentował Kahn, cytowany przez lokalną telewizję GeoTV.
bDTrHCHr

Gwałciciele będą kastrowani. Nowe prawo w Pakistanie

Imran Khan zapowiedział, że prawo dotyczące gwałtów będzie jasne i przejrzyste, a jego egzekwowanie bardzo rygorystyczne. Według premiera, nowe przepisy sprawią, że ofiary będą mogły bez obaw zgłaszać się na policję. Rząd ma chronić tożsamość osób, które były wykorzystywane seksualnie.

Lokalne media podają, że na początku pojawił się propozycja, aby publicznie wieszać osoby skazane za gwałt. Nie wiadomo, czy rzeczywiście dojdzie do publicznych egzekucji. Premier Kahn zapowiedział jednak, że kastracja chemiczna ma być początkiem systemowej walki z gwałcicielami.

bDTrHCHx

Gwałty w Pakistanie. Premier zapowiada walkę z problemem

Przez Pakistan wielokrotnie przetaczała się fala protestów w związku z bezkarnością gwałcicieli. To wywołało debatę na temat surowości kar za napaści seksualne. Teraz władze zdecydowały się wprowadzić ustawę, która ma surowo karać osoby dopuszczające się gwałtu.

To nie pierwszy raz, kiedy w Pakistanie publicznie podnoszona jest ta sprawa. Niedawno w kraju miał miejsce głośny proces w sprawie Zainab Ansari, 7-letniej dziewczynki, która została uprowadzona, brutalnie zgwałcona i zamordowana. Jakiś czas temu na łamach wszystkich pakistańskich mediów opisywano także przypadek zbiorowego gwałtu na autostradzie w Lahore.

bDTrHCHy

Obejrzyj także: Burza po wyroku za gwałt na 14-latce. Radosław Fogiel: "w głowie mi się to nie mieści"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTrHCHS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(297)
Koal
5 miesięcy temu
Mówi się że kraje islamskie to zacofanie. A tu widać że czasem należy brać z nich przykład
amen
5 miesięcy temu
No i dobrze, sprawiedliwie.
Icchak
5 miesięcy temu
Można? Można!
bDTrHCHT
ggg
5 miesięcy temu
W Pakistanie nie ma polskich misjonarzy
Justiceman
5 miesięcy temu
Mówiłem to już lata temu. To bardzo humanitarna i nie tylko sprawiedliwa, ale i praktyczna kara. Zeruje jakikolwiek popęd seksualny. Człowiek staje się nieszkodliwy i może sobie normalnie żyć, nie krzywdząc innych i nie marnując kasy podatników w więzieniu. Tak powinno być w każdym kraju
Najnowsze komentarze (297)
Ersio
3 miesiące temu
Warto dodać że w Pakistanie gwałt dotyczy napaści seksualnej. Molestowanie i wykorzystywanie seksualne jest gwałtem w USA (nawet zwykły seks poniżej 16 lat), a w Pakistanie nie. Tam przez gwałt rozumie się tylko napaść seksualną na kobietę czy dziewczynę. Gdyby tak samo rozumieć gwałt w USA czy w Europie to ilość gwałcicieli by prawie zmalała do zera. Poza tym wystarczy że jest małżeństwo, a wtedy już gwałtu nie ma, czyli mąż może robić z żoną co chce (w Arabii Saudyjskiej nawet nie ma limitu wieku na kontakty seksualne w małżeństwie, więc może być nawet 10 latka).
wanderer
5 miesięcy temu
W polskim prawie JEST przepis o przepadku UŻYTYCH do przestępstwa . . . wystarczy dodać do listy język, ręce, "organ"...
khana
5 miesięcy temu
po co kastrować za jednym zamachem od razu uciąć
Piotr
5 miesięcy temu
No to może wyjaśnijmy tym co się podniecają światłością deklaracji takiego postępowania na poziomie krajów takich jak Pakistan i obecnie Polska. Osoba, która się dopuści czynu gwałtu i będzie niepoprawna z punktu widzenia państwa zostanie poddana kastracji chemicznej. Osobę, która będzie niewygodna dla państwa spotka śmierć. A osobie, która należy do odpowiedniej partii głos z głowy nie spadnie. Tak - to rzeczywiście prawe państwo na miarę Pakistanu i Najjaśniejszej Rzeczypospolitej.
Pracownik
5 miesięcy temu
W Polsce powinno to dotyczyć dłużników alimentacyjnych. To nie normalne aby państwo zabierają mnie kasę bo komuś się nie chce płacić.
Lekarz
5 miesięcy temu
To nasz caly kler powinien byc temu poddany, i moze wtedy bedzie spokoj.
On 1
5 miesięcy temu
Ale Czemu chemiczna a nie operacyjna???
pol
5 miesięcy temu
wprowadzić u nas karę smierci
bDTrHCHL
Ministrant.
5 miesięcy temu
Bolesław chrobry ustanowił lepsze prawo,gwałciciela przybijano,za te dwa,na moście,i dawali mu nóż.Jaki pożytek z noża gwałciciel uczyni,to była jego demokratyczna decyzja.
Ciekawa
5 miesięcy temu
A co jak językiem zgwałci?
któś
5 miesięcy temu
nie prościej u nich użyć maczety?
Johny
5 miesięcy temu
U nas swego czasu Tusk też obiecywał takie prawo. Na obiecankach się skończyło...
cekawi
5 miesięcy temu
Pisałem już kiedyś, że lepiej takiemu delikwentowi przybić jądra do pniaka i dać mu nóż ,jeśli będzie chciał żyć sam obetnie to i owo jeśli nie to umrze wykrwawiając się ,wybór należy do gwałciciela i do nikogo nie może mieć pretensji
komar
5 miesięcy temu
Powinni odcinać członka i nogę, żeby nie mógł też za szybko chodzić
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić