Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Bangladesz wprowadza karę śmierci za gwałt

9
Podziel się:

Po wielu protestach przeciwko przemocy seksualnej wobec kobiet, władze Bangladeszu zapowiedziały, że wprowadzą karę śmierci za gwałt.

Bangladesz wprowadza karę śmierci za gwałt
Protesty przeciwko przemocy wobec kobiet w Bangladeszu (Getty Images)

Minister prawa Anisul Haq powiedział BBC, że prezydent Bangladeszu wyda we wtorek rozporządzenie wprowadzające karę śmierci za gwałt. W zeszłym tygodniu w Bangladeszu doszło do powszechnego oburzenia i protestów po tym, jak nagranie z brutalnego napadu gangu na kobietę obiegł media społecznościowe.

Aktywiści twierdzą, że w zeszłym roku w kraju odnotowano ok. 5400 przypadków gwałtu. Dodają, że wskaźniki skazań za przemoc wobec kobiet są niezwykle niskie, a wiele przypadków nie jest zgłaszanych, ponieważ ofiary obawiają się, że zostaną napiętnowane. Protestujący zażądali szybszych procesów i zmian w sposobie ścigania spraw o gwałt.

Kobieta z Bangladeszu ofiarą zbiorowego gwałtu. Sprawcy aresztowani

Dochodzenie przeprowadzone przez Narodową Komisję Praw Człowieka Bangladeszu wykazało, że kobieta z nagrania, która została zaatakowana w Noakhali, była wielokrotnie gwałcona i terroryzowana. Po pojawieniu się filmu aresztowano ośmiu mężczyzn.

W innym przypadku kobieta została rzekomo zbiorowo zgwałcona w zeszłym tygodniu w hostelu w Sylhet, co doprowadziło do aresztowania kilku członków studenckiego skrzydła partii rządzącej.

Zobacz także: Burza po wyroku za gwałt na 14-latce. Radosław Fogiel: "w głowie mi się to nie mieści"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
o2- pl
rok temu
U Nas powinno być tak samo.Nie więzienie bo tam niczego dobrego się nie nauczą ,jeżeli aresztowanym cos nie pasuje to maja roszczenia że to im się należy.I w tedy dostają odszkodowania ale Proszę powiedzieć za co.
Alan
rok temu
Uważam, że za gwałt w Polsce także najwyższą karą powinna być kara śmierci. Niezależnie od niej - bezwzględne dożywocie z ciężkimi robotami. Terminowa kara pozbawienia wolności za gwałt w Polsce powinna wynosić od 20 do 50 lat pozbawienia wolności oczywiście z ciężkimi robotami i obowiązkiem zapłaty kilkusettysięcznego odszkodowania osobie pokrzywdzonej. Obok kary śmierci i dożywocia orzekać konfiskatę mienia w całości. Tak samo należy traktować sprawców zabójstw, pobić ze skutkiem śmiertelnym , rozbojów z ciężkimi uszkodzeniami ciała oraz ciężkich pobić kończących się trwałym kalectwem ofiar oraz wszelkiej maści porywaczy przetrzymujących zakładników ze szczególnym udręczeniem, a także dywersantów , sabotażystów i terrorystów, którzy podkładają bomby, zatruwają ujęcia wody pitnej, powodują celowo katastrofy czy podpalają składy amunicji.
Alan
2 lata temu
Popieram w pełni władze Bangladeszu. W Polsce za zgwałcenie powinna być kara od 25 do 50 lat pozbawienia wolności z ciężkimi robotami, bezwzględne dożywocie z ciężkimi robotami ale również kara śmierci. Jeśli to gwałt zbiorowy -dolna granica kary nie powinna być niższa niż 35 lat odsiadki z ciężkimi robotami a górna -dożywocie i kara śmierci. Za każdy gwałt ze szczególnym okrucieństwem a także za zgwałcenie dziecka w wieku poniżej 10 lat i osoby w wieku podeszłym powyżej 65 lat powinny być tylko dwie alternatywne kary: dożywocie z ciężkimi robotami i kara śmierci. Dodatkowo powinna być stosowana kara pozbawienia praw publicznych, kilkusettysięczne odszkodowanie dla ofiary, konfiskata mienia w całości i dożywotni zakaz zbliżania się do ofiar. W przypadku orzeczenia kary śmierci ofiara uzyskiwałaby odszkodowanie z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym Ofiarom Przestępstw.
777
2 lata temu
Bardzo dobrze. W Polsce powinno być to samo. Za gwałt- czapa!
megilub
2 lata temu
super...wreszcie bo co się tam działo to tragedia
Marcin
2 lata temu
Takie kary powinny być na całym świecie. Również za zabójstwa, pedofilię, duże przekręty finansowe i ciężkie pobicia. Wtedy świat byłby oczyszczony z bandyctwa w dużym stopniu. Byłoby komuś żal takich bandytów?
Tak trzymać
2 lata temu
Brawo Bangladesz
Iwa
2 lata temu
Ciagle w bangladeszu gwalca kobiety dlaczego to robia?
dsf
2 lata temu
ciekawe jak sobie poradzą z przypadkami pomówień
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić