Nowe, tajemnicze oznaczenia na rosyjskich czołgach. O co chodzi?

Znak "∆"wymalowany na rosyjskich czołgach wojskowych, zgrupowanych na granicy z Ukrainą, to zagadka dla wielu osób. Co on może oznaczać?

Nowe, tajemnicze oznaczenia na rosyjskich czołgach. O co chodzi?
Tego jeszcze nie było. Tajemnicze oznaczenia na rosyjskich (fot. Tiktok)

Rosja tworzy pretekst do inwazji na pełną skalę. Władimir Putin uznał niepodległość dwóch samozwańczych republik na wschodzie Ukrainy. W swojej wypowiedzi odebrał Ukraińcom prawo do samostanowienia, nazywając kraj "nieodłączną częścią" jego państwa.

Cały świat reaguje na działania Rosji w Donbasie. Administracja USA zdecydowała się na nałożenie sankcji na dwa rosyjskie banki i obrót rosyjskimi obligacjami. Joe Biden zapowiedział też wysłanie dodatkowych sił i sprzętu do krajów bałtyckich.

Na granicy rosyjsko-ukraińskiej utrzymuje się duże napięcie. Rosjanie gromadzą wokół tych terenów coraz więcej sprzętu wojskowego. Na pierwszych nagraniach, które pojawiały się w sieci, widoczne były czołgi z wymalowaną literę "Z".

Według niemieckiego portalu t-online.de, oznaczenie literką "Z", można łatwo wytłumaczyć. Jak czytamy, Władimir Putin ma sentyment do dat. Wojna w Osetii Południowej zaczęła się w sierpniu 2008 roku, czyli 8.8.08. Inwazja na Ukrainę z kolei 22.02.22. Idąc tym tropem myślenia, wspomniane "Z" na czołgach może oznaczać właśnie 2.

Nowe oznaczenia na czołgach

Kolumna sprzętu wojskowego zbliża się do granicy z Ukrainą. Na najnowszych zdjęciach widzimy jednak, że zamiast tajemniczych [Z] czołgi mają "∆" - trójkąt .

Kolumna sprzętu wojskowego Federacji Rosyjskiej była widziana w obwodzie wałyjskim obwodu biełgorodzkiego. Warto zauważyć, że teraz zamiast tajemniczych [Z] czołgi mają ∆ - czytamy w mediach społecznościowych.

Co one oznaczają? To zagadka dla wielu internautów, którzy głowią się, o co może chodzić. Co więcej, nawet eksperci od wojska nie wiedzą co nowe oznaczenia mogą oznaczać.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Komentarz z Gabinetu Prezydenta. "To było horrendalne. Przemówienie wrogie Ukrainie"
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić