Nowe tropy ws. Krzyśka Dymińskiego. Co na to policja?

62

Sprawa zaginionego w maju Krzysztofa Dymińskiego na nowo w ostatnich dniach rozpaliła internet i wlała nadzieję w serca zrozpaczonych rodziców zaginionego nastolatka. Wszystko za sprawą przypadkowych osób dzięki którym w sprawie pojawiły się nowe tropy. Zapytaliśmy policjantów o to, jak toczy się śledztwo.

Nowe tropy ws. Krzyśka Dymińskiego. Co na to policja?
Nowe tropy w sprawie zaginionego Krzysztofa Dymińskiego skomentowała policja (Facebook)

Nowe tropy w sprawie poszukiwanego od maja szesnastolatka pojawiły się w internecie za sprawą Agnieszki Dymińskiej, matki Krzysztofa.

Kobieta na swoim profilu w mediach społecznościowych udostępniła filmik zarejestrowany przez samochodowa kamerę, na którym podobny do Krzysztofa chłopak zmierza drogą nr 11 z Koszut do Kórnika w stronę Poznania.

Nagranie matce zaginionego nastolatka przesłała internautka, po kilku tygodniach kobieta zdecydowała się je udostępnić pisząc, że osoba na nim widoczna faktycznie przypomina jej syna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zabójstwo blogerki Gabby Petito. Śledczy z USA ujawnili przyczynę śmierci

Nastolatek miał być widziany w okolicach Poznania, krótko potem pojawiły się też informacje o tym, że porusza się ciemnym samochodem ze starszym od siebie mężczyzną.

Po analizie lokalizacji pojawiających się w tych doniesieniach pojawił się pomysł, że zaginiony może przemierzać popularny wśród pielgrzymów szlak świętego Jakuba, którego część tras prowadzi przez Polskę.

Jak na nowe doniesienia w sprawie zaginionego Krzysztofa Dymińskiego zapatrują się policjanci?

Sprawę jakiś czas temu przejął warszawski Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób. A stołeczna komenda w rozmowie z o2.pl tłumaczy co obecnie dzieje się w sprawie zaginionego.

Weryfikujemy wszystkie informacje, jakie do nas trafiają, jak również sprawdzamy miejsca, na które wskazują ustalenia samych policjantów. W dotychczasowych działaniach wykorzystaliśmy śmigłowiec, drony, psy poszukiwawcze oraz inne dostępne narzędzia, którymi mogliśmy się posłużyć - tłumaczy nam kom. Marta Gierlicka z Wydział Komunikacji Społecznej Komendy Stołecznej Policji.

- Weryfikujemy sygnały, które napływają z różnych regionów Polski, żadnego nie lekceważymy, lecz na ten moment nie doprowadziły one do odnalezienia zaginionego 16-latka - dowiadujemy się.

Wszelkie sygnały i informacje na temat zaginionego można kierować do Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Stołecznej Policji, 00-150 Warszawa, ul. Nowolipie 2, telefon: 47 72 369 88, 47 72 376 57; e mail: naczelnik.poszukiwanie-identyfikacja-osob@ksp.policja.gov.pl.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić