aktualizacja 

Nowy lek na COVID-19! To może być przełom

74

To będzie przełom w walce z koronawirusem? Niewykluczone. W poniedziałek w Wielkiej Brytanii rozpoczęły się badania kliniczne sprayu do nosa, który rzekomo ma aż 99,9 proc. skuteczności w starciach z SARS-CoV-2.

Nowy lek na COVID-19! To może być przełom
Będzie przełom w walce z COVID-19? (pixabay.com)

Brytyjczycy testują spray do nosa, za którego produkcję odpowiada kanadyjska firma SaNOtize. Jest to preparat oparty na tlenku azotu. Podaje się, że jego skuteczność w walce z SARS-CoV-2 wynosi aż 99,9 proc.!

Agencja AP podaje, że zadaniem substancji jest zabijanie wirusa w górnych drogach oddechowych. Ma ona również zapobiegać inkubacji i przedzieraniu się patogenu do płuc.

Trwają już badania kliniczne tej substancji. To bez wątpienia może być przełom w walce z koronawirusem.

Koronawirus. Jest dobry sygnał!

Należy się cieszyć z każdej próby leczenia koronawirusa. Fakt, że stosunkowy prosty spray do nosa może być skutecznym lekiem, jest dobrą wiadomością, zapewniającą znaczne wzmocnienie naszych środków walki z tą wyniszczającą chorobą - zaznaczył profesor neurologii i dyrektor instytutu badań chorób układu krążenia na Uniwersytecie Londyńskim dr Pankaj Sharma, cytowany przez polsatnews.pl.

Jeżeli próby kliniczne wypadną pomyślnie, to podjęte zostaną następne kroki. Jest pomysł, by wystąpić o warunkowe dopuszczenie substancji do użytku. Najpierw miałaby być dostępna w Kanadzie, a później w Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić