o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
MMC
|

Tłumy na mszy w Rzeszowie. Miało być 13 osób, a przyszło 70

646
Podziel się

Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami na mszy w kaplicy w Rzeszowie nie powinno być więcej niż 13 osób, a przyszło 70. Co na to kuria?

Tłumy na mszy w Rzeszowie. Miało być 13 osób, a przyszło 70
(Pixabay)
bDSHKaIB

Wszystko wydarzyło się w Kaplicy bł. ks. Jana Balickiego przy ulicy Skrajnej w Rzeszowie. Jedna z mieszkanek miasta przechodziła obok świątyni w dniu święta Trzech Króli. Jej uwagę przykuła liczba wiernych zebranych na nabożeństwie. Historię tę opowiedziała portalowi Nowiny24.

W związku z obowiązującymi obostrzeniami w tak małej kaplicy mogłoby przebywać maksymalnie 13 osób. Oczywiście między każdą z nich powinien być zachowany odpowiedni odstęp. Mieszkanka Rzeszowa doliczyła się jednak 70 wiernych. Postanowiła zawiadomić policję.

bDSHKaID
Zgłosiły się służby spod numeru 112. Pani dyspozytorka wypytała mnie, co ja tam robię, dlaczego się tam znalazłam. Takie "halo" jest w całym świecie, że wirus, że śmierć, więc niepokoiło mnie to, co się tu dzieje. Czekałam na jakąś interwencję policji do końca mszy, nikt się nie pojawił, ludzie po nabożeństwie spokojnie się rozeszli - powiedziała kobieta w rozmowie z portalem Nowiny24.

Choć funkcjonariusze nie zareagowali, mieszkanka postanowiła zgłosić sprawę dalej. Jak sama przyznała w relacji dla miejscowych mediów, w kaplicy obostrzenia przekracza się regularnie. Powiadomiła więc o wszystkim sanepid. Na odpowiedź wciąż czeka.

Zawsze, kiedy obostrzenia przeciwepidemiczne wchodziły w życie, kuria nie poprzestawała na tym, że proboszczowie mają się o nich dowiadywać z mediów, tylko wysyłała zawiadomienia o nowych regulacjach prawnych, z prośbą o ich przestrzeganie - powiedział dla Nowiny24 ks. Tomasz Nowak, rzecznik Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie.
bDSHKaIJ

Kuria o łamaniu obostrzeń jest więc powiadomiona. Rzecznik rzeszowskiej kurii podkreśla, że księża napominają o konieczności przestrzegania obostrzeń. Zauważa jednak też, że postawiono bardziej na odpowiedzialność samych wiernych. To oni powinni zauważać, że do świątyni wejść już nie mogą z powodu obowiązujących ograniczeń.

Zobacz także: Pozew przeciwko rządowi za lockdown. "Wszyscy będziemy za te procesy płacić"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSHKaJe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(646)
wieja
3 miesiące temu
A pod restaurację w Cieszynie do 4 klientów podjechało 10 suk i 3 z sanepidu. Błyskawicznie. Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, że żyjemy w katolstanie.
Andrzej
3 miesiące temu
A gdzie byli słynni policjanci z pałkami teleskopowymi. Jak się otworzy restauracja czy lodowisko, to już czekają za rogiem by ochiczo wkroczyć do akcji. A jak ksiądz prowadzi biznes to nic niby nie widzą i znikoma szkodliwość.
emdżej
3 miesiące temu
ale odkrycie... u mnie we wsi na 70 miejsc jest około 300 osób na każdej mszy takie dawki są przekroczone wszędzie!
bDSHKaJf
Bebe
3 miesiące temu
Nie co na to kuria, tylko policja i sąd. Ludzie dostają podczas protestów mandaty za gromadzenie się a tu prosze można !!! BEZCZELNISC NIE ZNA GRANIC
wierzący
3 miesiące temu
Szkoda słó na ludzką bezmyślność.. wiernych
Najnowsze komentarze (646)
wolny
3 miesiące temu
W czasie ojupacji za kapowanie na swoich była wymierzana sroga kara. Dziwie się,że w tych czasach ktoś może upodlić się do tego stanu, donosząc przeciwko własnym rodakom.
Pytanie
3 miesiące temu
W Biedronce jest więcej. Jakoś nikt nie atakuje sklepów.
Donald
3 miesiące temu
Raz, raz dwa trzy. Próba wolności słowa.
Krzywdzony
3 miesiące temu
Widzę, że ktoś czuwa i niewygodne posty usuwa. Wolność słowa w czerwonym wydaniu.
planeta M
3 miesiące temu
mogli przyjechac do Z Gory tu na mszy sa trzy stare babcie,wiem bo slyszalam jak rozmawialy
8765
3 miesiące temu
no czyli wg kurie..kiej polityki - "ona winna, ona dawać nie powinna."
fakt
3 miesiące temu
A Kuria ich mać.
Obywatel
3 miesiące temu
Zgodnie z nielegalnymi obostrzeniami powinno być.
bDSHKaIX
Ala
3 miesiące temu
„Jeden młody diabeł zapytał starego: Jak ci się udało zaprowadzić do piekła aż tyle dusz? Stary diabeł odpowiedział: Wzbudziłem w nich strach! Odpowiedział młody: Super robota! A czego się bali? Wojen? Głodu? Odpowiedział stary: Nie, bali się choroby! Na to młody: Czy to znaczy, że nie zachorowali? Nie umarli? Nie było dla nich ratunku? Stary odpowiedział: ależ nie,… zachorowali, umarli, a ratunek był. Młody diabeł zdziwiony odpowiedział : to w takim razie nie rozumiem??? Stary odpowiedział: Wiesz oni wierzyli, że jedyną rzeczą, którą muszą zatrzymać każdym kosztem przy sobie jest ich życie. Przestali się przytulać, witać ze sobą. Oddalili się od siebie. Zrezygnowali ze wszystkich kontaktów społecznych i z wszystkiego co było ludzkie! Później skończyły im się pieniądze, stracili pracę, ale to był ich wybór, bo bali się o swoje życie, dlatego zrezygnowali z pracy nie mając nawet chleba. Wierzyli ślepo we wszystko, to co słyszeli i czytali w gazetach. Zrezygnowali z wolności, nie wychodzili z własnych domów dosłownie nigdzie. Przestali odwiedzać rodzinę i przyjaciół. Świat zamienił się w taki obóz koncentracyjny bez przymuszania ich do niewoli. Zaakceptowali wszystko!!! Tylko dlatego, by przeżyć chociaż jeszcze jeden mizerny dzień…. I tak żyjąc, umierali każdego dnia!!! I właśnie w taki oto sposób było mi bardzo łatwo zabrać ich mizerne dusze do piekła…
Rampapapam
3 miesiące temu
Pracuje w jednej z rzeszowskich galerii, i 70 osób to nie są tłumy. W godzinach popołudniowych, w kolejce po paczkę frytek znanej sieciowki stoji więcej ludzi
Ges
3 miesiące temu
No właśnie księża nic nie mówią bo chodzi o kasę a ludzie idą na siłę na mszę żeby wszyscy widzieli jakie to są wierzący i świeci a po mszy wszystkim do kola d..y obrobią
Przestańcie
3 miesiące temu
Gdzie ta mieszkanka skąd macie takie potwierdzenie wydaje mi się że wy ściemniacze w moim kościele jest przestrzegane wiem że w pobliskich też miejscowościach dajcie już spokój jak faktycznie była reguła łamana to nie tylko w kościele bo nawet w kolejkach ludzie zapominają o odstępach i tak by można było wymieniać , wymieniać
Zdziszek
3 miesiące temu
...i z tego około 50 osób po niedługim (z okazji covid-19) czasie uda się do stwórcy,amen
Eda
3 miesiące temu
K K robil i robi co chce A reszta musi się podporządkować!!lch zadna kara Nie dotyczy nad nimi czuwa ten w niebie !!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić