Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
mmc
|

Nowy rok szkolny zostanie przełożony? Dyrektorzy szkół zaskoczeni decyzją

12
Podziel się

W poniedziałek Minister Edukacji zdradził kolejne szczegóły dotyczące powrotu dzieci do szkół. Odniósł się też do propozycji przesunięcia roku szkolnego o kolejne dwa tygodnie. Minister Dariusz Piontkowski zdradził też, czy maseczki w szkołach będą obowiązkowe.

Nowy rok szkolny zostanie przełożony? Dyrektorzy szkół zaskoczeni decyzją
Konferencja ministra Piontkowskiego (PAP, Leszek Szymański)
bETqbJed

Do rozpoczęcia nowego roku szkolnego zostało niewiele czasu. Nauczyciele, rodzice i dzieci w ostatniej chwili dowiadują się o kolejnych wytycznych związanych z epidemią koronawirusa w Polsce.

Minister Edukacji, poinformował, że nie ma sensu przesuwać rozpoczęcia roku o dwa tygodnie. Pomysł opóźnienia pójścia dzieci do szkół miał na celu dać wracającym dzieciom z wakacji czas na kwarantannę i izolację przed spotkaniem z innymi dziećmi.

bETqbJef

Dariusz Piontkowski zauważył, że dzieci mogą zarazić się tak samo w sklepie, jak i na wakacjach. Dodatkowe dwa tygodnie na kwarantannę wg. ministra nie mają sensu.

Czy maseczki w szkołach będą obowiązkowe?

Według ustaleń Ministerstwa Edukacji, maseczki w szkole nie będą obowiązkowe. O tym, czy uczniowie na terenie placówki będą musieli zakrywać usta i nos, będzie decydowała dyrekcja szkoły.

bETqbJel

W dużej mierze to właśnie dyrekcja będzie dyktować zasady. Wszystko zależne będzie od możliwości placówki i zagrożenia, jakie aktualnie panuje w danym regionie.

Ustalenia MEN nie przypadły do gustu nauczycielom. Zarówno ZNP jak i Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty apelowało o zmiany w ustaleniach. Epidemiolodzy i naukowcy ostrzegają, że wrześniowe spotkanie się dzieci w szkołach, może być tragiczne w skutkach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETqbJeG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(12)
Dupcia
rok temu
Szkoła- dom i dziecko nie zachoruje. To samo otoczenie to bezpieczne otoczenie. Ludzie nie dajcie się zwariować. Najpierw wariowalismy że 5-10 osób w kraju zachorowało. Wakacje się kończą dajmy dzieciom normalnie iść do szkoły. Nie widzicie że kraj się wali przez takie durne myślenie. Będzie dobrze.
Edward
rok temu
To nie ja, to premier, to minister zdrowia, to Główny Inspektor Sanitarny, to gmina, to dyrektorzy szkół i przedszkoli, to nauczyciele. Ja za nic nie odpowiadam. I tak się zastanawiam, po co jestem ministrem oświaty i za co biorę pieniądze. To jest polityka pana Piontkowskiego. Ten gość to jest totalna porażka i żenada dla PiS. Żal mi nauczycieli. Oni od chwili nastania demokracji nie mieli szczęścia do ministrów edukacji, ale takiego asekuranta jeszcze nie było. Sam się zastanawiam za co on bierze kasę?
Zzz
rok temu
A co z przedszkolami ?
bETqbJeH
Iwona
rok temu
W marcu zamknęli szkoły bo było 100 zarażeń teraz jest ponad 700 i otwierają to jest chore. Ja swoich dzieci nie puszcze a karę niech se sami płacą ja jestem rodzicem i ja decyduje. Nauczyciele mieli płacone za co się pyta za siedzenie w domu raz na tydzień wysłaniem prac na cały tydzień. Inni są zdaniem puścić dzieci do szkoły rozumiem to ale zdrowie jest najważniejsze mam 3 dzieci w tym 2 z astma i nie bd ryzykować chozby mieli rok nie chodzić. Moje zdanie jest takie.
Kikon
rok temu
To wszystko jest naprawdę bardzo dziwne. Sądzę że może faktycznie coś jest lub było ale to jest wyolbrzymione. No jak można zachorować bezobjawowo na zapalenie płuc???? Po prostu ktoś przyjdzie do szpitala z zapaleniem spojówek to mu wmowia że to covid. A potem dodadzą to do objawów.86 latek umrze w szpitalu że starości to powiedzą że przez covid. Potem ktoś faktycznie przyjdzie z normalną grypą to też powiedzą że covid. I tak to funkcjonuje.taka to epidemia że nikt na nią tak naprawdę nie choruje i nikt chorych nie zna.
123
rok temu
Jaki byłby sens opóźnić rozpoczęcie roku szkolnego o 2 tygodnie ? Żaden !!! Zbliża się jesień i tradycyjnie masa ludzi (dorośli i dzieci) będą chorować (przeziębienie, kaszel, katar). Tak jest od lat i nie ma to żadnego związku z COVID !!! Nagle, od marca nie ma innych chorób, tylko COVID. Dajcie nam w końcu normalnie żyć !!! Wirusy były, są i będą. Czas najwyższy, żeby w końcu były otwarte przychodnie lekarskie. Dzieci powinny wrócić do szkoły i normalnie funkcjonować. A czego nauczyciele się boją ? Podróżowali po kraju (I nie tylko), spotykali się z rodzinami i ze znajomymi, chodzili po zakupy, wypoczywali nad jeziorami i żyją, a powrót do szkoły i nauczanie stacjonarne ich przeraża ?
Noga
rok temu
Akórat tragiczne...skoro koronowirus to ściema to co ma byc tragicznego..taki sam wrzask byl jak dzieciaki poszly do przedszkola i co..owzem punktowo byly incydenty i tyle
Kiki
rok temu
To wirusa nie ma jak szkoły Maja byc otwarte a przechodnie zamknięte.dziwne co.
Zosia
rok temu
No dajcie już spokój naprawdę na każde 100 osób z pozytywnym wynikiem chorych jest 5:z czego jedna ciężko.jsnby chorób wcześniej nie było.dwa lata temu w szkole mojego dziecka na przełomie styczeń/luty 2/3 dzieci i nauczycieli chorowało i lekcje były,i wszyscy żyją. Tylko jeszcze mody na covid nie bylo
Agga
rok temu
Moje dzieci chodza do szkoly w Stanach. Kazda szkola ma swoj plan I wytyczne zwiazane z ochrona przed covidem. Rodzice otrzymali ze szkoly dokladny plan na dwa tygodnie przed rozpoczeciem roku. Wszyscy nosza maseczki, lunch w klasie I utrzymywanie dystansu. Bardzo duzo zalezy od szkoly i dyrekcji. Niestety na stanowiskach dyrekcji w Polsce jest bardzo duzo nieudacznikow, ktorym sie nie chce I potrafia tylko narzekac. Przy dobrej organizacji szkoly dzieci moga wrocic do normalnych zajec.
Gaga
rok temu
A kim on jest zawodowo ten minister ani lekarzem ani zakażnikiem żeby aż tak się znał.Czasem to zastanawiam się czy naszemu rządowi to zależy na tym żeby jak najwięcej osób zachorowało.
Rafał t
rok temu
Ja już jestem w szkole zdalnie😷😷😷
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić