Anna Jankowska| 

Nowy sondaż prezydencki. Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski idą łeb w łeb

31

Ostatni tydzień kampanii prezydenckiej powitał nas falą nowych sondaży. Co z nich wynika? Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski mają wyrównane szanse i muszą walczyć o niezdecydowanych, których na ostatniej prostej kampanii przybywa.

Nowy sondaż prezydencki. Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski idą łeb w łeb
Sondaż prezydencki. Andrzej Duda z minimalną przewagą (PAP, Łukasz Gągulski)

To kolejny sondaż prezydencki, w którym dwaj główni rywale idą łeb w łeb. Wcześniej informowaliśmy o wynikach badania Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych dla RMF FM: Andrzej Duda – 45,8 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski: 46,9 proc. Sondaż prezydencki IBRIS dla WP wskazuje na zwycięstwo obecnego prezydenta, ale również prognozuje wyrównaną walkę.

Sondaż prezydencki. Andrzej Duda z minimalną przewagą

Gdyby II tura wyborów prezydenckich odbyła się w ostatnią niedzielę, Rafał Trzaskowski byłby o włos od zwycięstwa z poparciem na poziomie 45,5 proc. Andrzej Duda zwyciężyłby z wynikiem 45,6 proc.

Kandydaci walczą teraz o głosy niezdecydowanych, których przybyło

5,4 proc. badanych, którzy chcą zagłosować 12 lipca w II turze wyborów, nie wie jeszcze, na kogo odda swój głos. Jedynie 3,5 proc. respondentów deklaruje, że nie zagłosuje ani na kandydata PiS, ani kandydata KO.

Z sondażu IBRIS wynika, że gdyby II tura odbyła się w niedzielę, Rafała Trzaskowskiego poparłoby 70 proc. wyborców Władysława Kosiniaka-Kamysza z I tury, 97 proc. wyborców Roberta Biedronia, 74 proc. wyborców Szymona Hołowni oraz 43 proc. wyborców Krzysztofa Bosaka.

Andrzeja Dudę w II turze poparłoby 9 proc. wyborców Kosiniaka-Kamysza z I tury, 7 proc. wyborców Hołowni, 23 proc. wyborców Bosaka i 0 proc. wyborców Biedronia.

63,7 proc. respondentów deklaruje udział w I turze wyborów prezydenckich. 34,5 proc. badanych nie planuje skorzystać z prawa głosu w pierwszej turze wyborów. Pełne wyniki sondażu można zobaczy TUTAJ.

Zobacz także: Zobacz też: Wybory 2020. Głosowanie poza miejscem zamieszkania - PKW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić