Obcina psom palce łapek. Jest nagroda za pomoc w ujęciu zwyrodnialca

93

Policjanci z Białobrzegów w woj. mazowieckim poszukują zwyrodnialca, który okalecza psy poprzez obcinanie im palców. Za pomoc w złapaniu sprawcy wyznaczono nagrodę.

Obcina psom palce łapek. Jest nagroda za pomoc w ujęciu zwyrodnialca
Policjanci z Białobrzegów w woj. mazowieckim poszukują zwyrodnialca, który okalecza psy poprzez obcinanie im palców. (ratujemyzwierzaki.pl)

Jak informuje policja z Białobrzegów, w ostatnim czasie na terenie gminy Stara Błotnica i Jedlińsk (woj. mazowieckie) doszło do kilku zdarzeń okaleczenia psów. Nieznany sprawca obcinana palce zwierzętom.

Jeden z poszkodowanych piesków trafił po opiekę Fundacji dla Szczeniaków Judyta.

Nie potrafimy wyobrazić sobie horroru, jaki przeżył ten pies! Łudziliśmy się, że uległ wypadkowi, ale to raczej niemożliwe. Palce łapek odcięte są na różnej wysokości, jakby ktoś robił to metodycznie – jeden po drugim. Gdyby łapki Tomcia dostały się np. pod kosiarkę lub inną maszynę, cięcie byłoby równe. Niestety, wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z celowym ludzkim działaniem - informuje fundacja.

Jak podaje Fundacja Canum Argentaria- Psi Grosz w przeciągu 2 miesięcy znaleziono już trzy psy między Jedlińskiem a Błotnicą Starą z tego samego typu okaleczeniami.

Ta sunia była torturowana- zwyrodnialec obciął jej palce w przedniej łapie a potem wyrzucił przy drodze. Kulejąc dotarła skrajnie wyczerpana do wsi. Nie przejawiała żadnej agresji, tylko trzęsła się ze strachu. Szybko okazało się, dlaczego nie uciekała. Sunia ma amputowane palce w jednej łapce - informuje na Facebooku fundacja.

W tej sprawie w Komendzie Powiatowej Policji w Białobrzegach prowadzone jest postępowanie w kierunku art. 35 ust. 1a Ustawy o Ochronie Zwierząt.

Bestialstwo z jakim psiaki zostały potraktowane nie może pozostać bez odzewu, dlatego jeśli masz jakąkolwiek wiedzę na temat tych zdarzeń, prosimy skontaktuj się z Komendą Powiatową Policji w Białobrzegach pod numerem telefonu 47 702 22 00 lub meilowo na adres kppbialobrzegi@ra.policja.gov.pl - apelują policjanci.

Zwierzęta na chwilę obecną poddawane są leczeniu i znalazły spokojne domy, gdzie mogą bezpiecznie przebywać. Za pomoc w znalezieniu sprawcy wyznaczono nagrodę w wysokości 2 tys. złotych.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Psy spały przed obiektywem kamery w domu. Nagle stało się coś zaskakującego
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić