Skandal w Trzebniowie. Student seminarium przerywa milczenie

620

Student seminarium duchownego zgłosił swojemu przełożonemu, że był w dzieciństwie molestowany przez proboszcza. Gdy sprawa wyszła na jaw, oskarżony ksiądz porzucił kapłaństwo. W czwartek 7 października w sądzie w Myszkowie odbyła się druga rozprawa ws. duchownego oskarżonego o molestowanie chłopca.

Skandal w Trzebniowie. Student seminarium przerywa milczenie
Zdjęcie ilustracyjne. (Getty Images, Avalon_Studio)

Śledczy ustalili, że do molestowania chłopca doszło 11 lat temu, gdy oskarżony był proboszczem parafii w Trzebniowie (woj. śląskie). Ofiara księdza była wówczas ministrantem, chłopak miał ok. 12 lat. "Dziennik Zachodni" ustalił, że poszkodowany jest obecnie studentem seminarium duchownego. O molestowaniu powiadomił swojego przełożonego w 2019 r.

Jak podaje "Dziennik Zachodni" dorosły już mężczyzna zgłosił się do delegata biskupa diecezjalnego ds. ochrony dzieci i młodzieży i opowiedział o tym co go spotkało ze strony Bogumiła K. Ksiądz, który miał się dopuścić molestowania chłopca był duchownym Archidiecezji Częstochowskiej.

O sprawie poinformowano arcybiskupa metropolitę częstochowskiego, który wszczął kościelne śledztwo. O oskarżeniach wobec księdza powiadomiono także Stolicę Apostolską oraz prokuraturę w Częstochowie. Duchowni przekazali dokumenty ze swojego dochodzenia organom śledczym.

Ksiądz odszedł z kapłaństwa

Prokuratura w Częstochowie wszczęła śledztwo ws. księdza Bogumiła K. w marcu ubiegłego roku, następnie przekazano je Prokuraturze Rejonowej w Myszkowie. Gdy sprawa wyszła na jaw i wszczęto dochodzenie kościelne, proboszcz wystąpił ze stanu kapłańskiego. Nie jest już księdzem.

W czwartek 7 października w Sadzie Rejonowym w Myszkowie odbyła się druga rozprawa ws. byłego księdza. Sąd zdecydował o wyłączeniu jawności procesu. Następna rozprawa ma odbyć się 21 października.

Zobacz także: Ksiądz domaga się 800 zł za wydanie zgody na pogrzeb w innej parafii. Został nagrany przez wiernego
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić