Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Skandal w Trzebniowie. Student seminarium przerywa milczenie

355
Podziel się:

Student seminarium duchownego zgłosił swojemu przełożonemu, że był w dzieciństwie molestowany przez proboszcza. Gdy sprawa wyszła na jaw, oskarżony ksiądz porzucił kapłaństwo. W czwartek 7 października w sądzie w Myszkowie odbyła się druga rozprawa ws. duchownego oskarżonego o molestowanie chłopca.

Skandal w Trzebniowie. Student seminarium przerywa milczenie
Zdjęcie ilustracyjne. (Getty Images, Avalon_Studio)

Śledczy ustalili, że do molestowania chłopca doszło 11 lat temu, gdy oskarżony był proboszczem parafii w Trzebniowie (woj. śląskie). Ofiara księdza była wówczas ministrantem, chłopak miał ok. 12 lat. "Dziennik Zachodni" ustalił, że poszkodowany jest obecnie studentem seminarium duchownego. O molestowaniu powiadomił swojego przełożonego w 2019 r.

Jak podaje "Dziennik Zachodni" dorosły już mężczyzna zgłosił się do delegata biskupa diecezjalnego ds. ochrony dzieci i młodzieży i opowiedział o tym co go spotkało ze strony Bogumiła K. Ksiądz, który miał się dopuścić molestowania chłopca był duchownym Archidiecezji Częstochowskiej.

O sprawie poinformowano arcybiskupa metropolitę częstochowskiego, który wszczął kościelne śledztwo. O oskarżeniach wobec księdza powiadomiono także Stolicę Apostolską oraz prokuraturę w Częstochowie. Duchowni przekazali dokumenty ze swojego dochodzenia organom śledczym.

Ksiądz odszedł z kapłaństwa

Prokuratura w Częstochowie wszczęła śledztwo ws. księdza Bogumiła K. w marcu ubiegłego roku, następnie przekazano je Prokuraturze Rejonowej w Myszkowie. Gdy sprawa wyszła na jaw i wszczęto dochodzenie kościelne, proboszcz wystąpił ze stanu kapłańskiego. Nie jest już księdzem.

W czwartek 7 października w Sadzie Rejonowym w Myszkowie odbyła się druga rozprawa ws. byłego księdza. Sąd zdecydował o wyłączeniu jawności procesu. Następna rozprawa ma odbyć się 21 października.

Zobacz także: Ksiądz domaga się 800 zł za wydanie zgody na pogrzeb w innej parafii. Został nagrany przez wiernego
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(355)
przytomna
11 miesięcy temu
I co ? Kiedy będzie przedawnienie? Albo nie udowodnienie winy?
MAK
11 miesięcy temu
A o tym słyszeliście... Skandal w renomowanym liceum w Warszawie. Związki nauczycieli z nieletnimi uczniami, erotyczne maile. Renomowanym warszawskim liceum Bednarska na Mariensztacie wstrząsnął skandal. Nauczyciele angażowali się w związki z uczniami.To nie było jednorazowe wydarzenie, wiemy o pięciu czy sześciu takich związkach, nastąpiło przesunięcie granicy w tej kwestii.Dyrekcja zbyt późno zareagowała wobec ujawnianych nadużyć seksualnych.Społeczne Liceum Ogólnokształcące Bednarska w Warszawie to szkoła, która z założenia miała być inna niż wszystkie.Niestety ta z założenia szkoła "autonomiczna i demokratyczna" z autorskimi programami nauczania, w której uczniowie do pedagogów zwracają się po imieniu. a do obsługi po numerze, kładła nacisk na wychowanie młodzieży w tolerancji dla LGBT,wrażliwość społeczną dla inności np. wspólne łazienki równość człowieka i szanowanie mniejszości, poprzez jej promocję / oczywiście za astronomiczne czesne /. I w końcu się doigrali, ich metody pedagogiczne legły w gruzach. W efekcie doszło do przekroczenia pewnej granicy. Jak opisała "Gazeta Wyborcza" liczne związki i seks nauczycieli z uczennicami i nauczycielek z uczniami, nie były tu niczym niespotykanym i tolerowanym przez Dyrektora szkoły. Na jaw wychodzą i inne przypadki nadużyć w liceum Bednarska.To jeszcze nie koniec... O tym o2 nie wspomina.
Aaaaaaaaaaaaa...
12 miesięcy temu
I tak mu nic zrobią bo ilu już odbywa karę albo papierek go ratuje z kuri albo przedawnienie sprawiedliwość jest tych ludzi tylko w piekle
Kok
12 miesięcy temu
Chłopcy po co idziecie na mi nistranta jak idziecie srobokret do kieszeni.Panstwo jeszcze mu placilo
Prawda nas wy...
12 miesięcy temu
Poczytajcie o sławnym uniewinnieniu w Salwadorze ks. Jose Antonio Moliny. Warykan go wyrzucił z kapłaństwa. Dwa dni później żlożył w sądzie pozew cywilny za pomówienie. Detektyw i dziennikarz śledczy doszli prawdy i dowiedziono że zarzuty były całkowicie zfabrykowane. Kapłan doczekał się sprawiedliwości jednak do dziś leczy się z deprejsji i nerwicy serca. Przez lata sprawy jego zdrowie psychiczne i fizyczne zostało zniszczone. Dalej wierzcie w każde oskarżenie!
widziałem
12 miesięcy temu
Zajrzyjcie głębiej do seminarium.
Parafianin ks...
12 miesięcy temu
Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! oszczercy nie posiądą królestwa Bożego! 1Kor, 6, 9-10
tyle
12 miesięcy temu
jeśli to jest prawda, to ex proboszczowie uciąć jaja przy zadku i zesłać na 25 pat do kaminiołomów
Ereb
12 miesięcy temu
Raz muszę pogratulować KK postawy oby tak dalej a ludzie może inaczej zaczną na nich patrzeć.
xxx
12 miesięcy temu
Bardzo współczuję wszystkim, którzy mieli takie przejścia (wszystko jedno czy z księdzem, czy z kimś innym). Ale w jaki sposób chcą po latach UDOWODNIĆ, że to się przytrafiło? Każdego można niesłusznie pomówić.
Jato
12 miesięcy temu
Jakimś sposobem zniknął mój komentarz
D A N U s...
12 miesięcy temu
Dzisiaj każdy każdego może oskarżyć, pomówić o molestowanie. Zresztą co to jest w mniemaniu niektórych molestowanie? Nie mam zamiaru bronić sprawców bez względu na profesję, ale zależy mi na obiektywizmie i żeby oskarżenia były na podstawie dowodów, a nie na podstawie nieudokumentowanych słów.
Pablo
12 miesięcy temu
No i po co on poszedł do tego seminarium duchownego, żeby molestować potem innych chłopców ?
MAx
12 miesięcy temu
Kościół... Największa mafia na świecie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić