aktualizacja 

Obietnicy dotrzymał. Zobaczcie, co Hołownia wystawił na aukcję WOŚP

542

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 28 stycznia. Ale już teraz można wesprzeć fundację Jurka Owsiaka i wziąć udział w licytacjach. Na jednej z nich Szymon Hołownia wystawił ostatnią barierka sprzed Sejmu. Ale to nie wszystko, prócz barierki na zwycięzcę licytacji czekają dodatkowe atrakcje.

Obietnicy dotrzymał. Zobaczcie, co Hołownia wystawił na aukcję WOŚP
Marszałek Szymon Hołownia w Sejmie (PAP, Marcin Obara)

Jedną z pierwszych deklaracji Szymona Hołowni w roli Marszałka była decyzja o usunięciu barierek otaczających budynek Sejmu. Polityk obiecywał wtedy, że wszystkie barierki znikną spod siedziby parlamentu i słowa dotrzymał.

Ale jak to z politykami, warto rozliczać ich ze składanych obietnic. Bo teraz okazuje się, że przynajmniej jedna barierka została przy Wiejskiej w gabinecie Marszałka.

Szymon Hołownia w żartobliwy dla siebie sposób połączył przyjemne z pożytecznym i... wystawił ostatnią barierkę sprzed Sejmu na licytację WOŚP.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Hołownia show. Top 10 ripost marszałka Sejmu

Do wylicytowania jest więc kawał historii. Z opisu aukcji możemy dowiedzieć się więcej na temat ostatniej licytowanej barierki.

"Pierwszą rzeczą, która wydarzyła się wkrótce po wyborach 15 października 2023 r. było ich spontaniczne rozmontowanie. Tym samym Sejm otworzył się DLA i NA obywateli. Postanowiłem więc wystawić na aukcję - jako symbol czasów słusznie minionych - jedną z tych barierek. W kolorze biało-czerwonym, opatrzoną certyfikatem autentyczności, noszącą ślady użytkowania 😊"

Marszałek dodał, że wraz z barierką zainteresowani licytują cały pakiet. "Ostrzegam, że barierka występuje w komplecie z obiadem w gabinecie Marszałka i zapraszam do licytacji! 😊" Do barierki dołączony będzie też certyfikat autentyczności.

Aukcję ostatniej barierki zapowiedziała Kancelaria Sejmu poprzez post na portalu X (Twitter). Wraz z nim dołączono nagranie, na którym Szymon Hołownia przedstawia temat licytacji i przyświecającą całej akcji intencję.

O to właśnie chodzi, by władza nie była odgrodzona od obywateli, tak jak było przez sześć lat, gdy w tym miejscu stały barierki. One już na szczęście zniknęły - zaznaczył Hołownia.

32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 28 stycznia. Przesłaniem tegorocznej zbiórki są: "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!". Mottem finału jest "Tu wszystko gra OK!".

"Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych." - podaje strona wosp.org.pl.

Autor: BAN
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić