Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Za jej brak zapłacisz. Obowiązkowe maseczki w aucie

446

W związku z trwającą pandemią koronawirusa nosimy maseczki w miejscach publicznych. W niektórych sytuacjach maseczki są obowiązkowe także w aucie. Za ich brak grożą kary. Przypominamy zasady.

Za jej brak zapłacisz. Obowiązkowe maseczki w aucie
Maseczki są też potrzebne w samochodzie (Pixabay)

Obowiązkowe maseczki w aucie. Zasady

Kiedy musimy mieć maseczkę w samochodzie? W jakich sytuacjach jest potrzebna? A kiedy za brak maseczki policjant może nałożyć na nas karę?

Obowiązek zasłaniania ust i nosa mamy wtedy, gdy podróżujemy w aucie z osobami, z którymi nie mieszkamy. Oznacza to, że jeśli przykładowo podwozimy sąsiada, to maseczkę musimy założyć. Podobnie jest w przypadku, gdy jedziemy w aucie z członkiem rodziny, z którym nie pozostajemy we wspólnym gospodarstwie (np. z ciocią, która mieszka w innej miejscowości).

Maseczki w samochodzie. Kary za brak maseczki

Jeśli nie stosujemy się do zasad i nie założymy maseczki wtedy, gdy jest to potrzebne, grożą nam wysokie kary. Według obowiązujących przepisów mandat za brak maseczki to maksymalnie 500 zł.

Są jeszcze inne kary za brak maseczki. Dodatkowo można dostać karę administracyjną nałożoną przez sanepid – nawet do 30 tys. zł.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić